Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Malaptive Daydream (Uyanıkken Hayal Kurmak) Bağımlılığı

detoks

Yeni Fapstronot
Sabah uyanırken , gece yatarken , boş kaldığım herhangi bir an kendimi hayal kurmaktan ,ayrıca hayal ettiğim an adeta gerçek dünya ile bağlarım kopuyor gibi oluyor kendi kafamın içinde kurduğum sanal dünya'da adeta gerçek hayata karşı fap yaparcasına , alamıyorum , bundan kurtulmak istiyorum , tavsiyelerinize açığım .

BloodRien

Yoda
Sabah uyanırken , gece yatarken , boş kaldığım herhangi bir an kendimi hayal kurmaktan ,ayrıca hayal ettiğim an adeta gerçek dünya ile bağlarım kopuyor gibi oluyor kendi kafamın içinde kurduğum sanal dünya'da adeta gerçek hayata karşı fap yaparcasına , alamıyorum , bundan kurtulmak istiyorum , tavsiyelerinize açığım .
Beyin en çok hiçbir şey yapmaz iken çalışıyor kendine bir hobi edinmeni veya bir uğraş bulmanı tavsiye ederim zihnini boş bırakma yalnız başında yol yürüme birde mindfullnes araştır anda kalmaya çalış

jakira20

Venüs Yolcusu
Yaşadığı durumları bütün insanlar yaşıyor zaten hayal kurmak kendikendine düşünmek çok çok normal şeyler insan beyni otamatik düşünce üretir tıpkı kalbin atması gibi düşüncelerini durdurmaya çalışma istesende durduramazsın mesela pembe bir köpek düşünme bak düşündün yani anlatmak istediğim farkındalığını artır ve linkteki hocayı izle işine çok yaricak çok değerli bir hocadır hakkı ödenmez

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Yaşadığı durumları bütün insanlar yaşıyor zaten hayal kurmak kendikendine düşünmek çok çok normal şeyler insan beyni otamatik düşünce üretir tıpkı kalbin atması gibi düşüncelerini durdurmaya çalışma istesende durduramazsın mesela pembe bir köpek düşünme bak düşündün yani anlatmak istediğim farkındalığını artır ve linkteki hocayı izle işine çok yaricak çok değerli bir hocadır hakkı ödenmez
Kardeşim şu videoyu öylesine bi açip izledim. Ne güzel şey öğrendim. Çok sağ ol

turkeyis

Ay Yolcusu
Hayal kurmayi durduramazsin ama hyal kuracagin seyi secebilirsin. Hayalinde supermen olmak yerine 5 sene sonra bi holdingin patronu olarak dusun kendini, ya da unlu bir sarkici olarak ya da ne olmak istiyorsan, bu seni hem motive eder hem de gercekci bir hayal olur. Mesela sarkici olmayi istiyorsan, hangi yollardan gececegini falan dusun, yani gercekci seylere odaklan. Hayal kurmak bir sorun degil guzel birsey. Bu yeni dunyada da herseyi hastalik olarak goruyorlar. Bir de hastaliga isim verince daha karizmatik ve inandirici oluyor. Fazla heyecanli bi insansan panik ataksin, uzgunsen depresyondasin, kendini gucsuz hissediyorsan ozguven eksikligin var vs. Arkadaslar hepimiz insaniz herseyi yasariz. Mesela cocukken anksiyete bozuklugu falan bilmezdim o zamanlarda cok endiseli bi insandim ama hic kafaya takmazdim bu durumu, sonra buyuyunce anksiyete bozuklugu diye bi hastalik oldugunu ogrendim ondan sonra kafaya takmaya basladim. Hayal kurmanin neresi kotu ve bu neden hastalik oluyor asiri sacma

Aphelion

Yeni Fapstronot
Kardeşim bende 1 sene öncesine kadar bu sorun vardı. Bir süre müzik dinleme ve zamanını doldur. İlle ders ile doldurmana da gerek yok bir hobi edin , hobim yok deme herkesin hobisi vardır ama fark edememiştir. Ben satrancı hobi edindim edineli bu sorun bende gözükmüyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6