Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mastürbasyonu Azaltarak Bırakma Tekniği (???)

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Selam dostlarım bu yazımda günde 3 defa pmo yapan biri nasıl bırakabilir bu bağımlılığı. Biliyorsunuz ki bir alışkanlığı bir anda bırakmak çok zordur bazen yıllar sürer. Çoğu dostumuz 5-6 yıldır bu bataklıktan kurtulamıyor ben dahil çünkü yöntemimiz yanlış bir anda ağır dopamin kesilmeleri yaşatıyoruz beynimize ve bu pek uzun sürmüyor. Süreçler bozuluyor. Hatta kendine şöyle dersin bazen: Ulan bu hayatta bu pislikten, bu bağımlılıktan benim kadar kurtulmak istiyen varmı? Doğru senin kadar bundan kurtulmak istiyen yok. O zaman neden yeniliyorum? Neden başaramıyorum ? Diyeceksin. Sebebi ne biliyor musun : Her şeyi bir anda bırakmak isteğimiz. Bir çok Alışkanlıkta olduğu gibi mastürbasyon alışkanlığını bırakmanın yolu ise yavaş yavaş bırakmaktır. Bu aynı zamanda bir alışkanlık kazanmanın yoludur. Şöyle örnek veriyim Her gün 9 saat uyuyan biri bir anda günde 5 saat uykuya düşerse ne olur tahmin edin sonucu bir kaç gün içinde pes edicektir geri dönücektir günde 9 saat uyumaya. Eğer şu şekilde denerse hiç zorlanmadan başarabilir: Her gün uykusundan 5 dakika kısarak istediği seviyeye 48 günde gelebilir hemde vücutu buna çok rahat alışır hiç zorlanmaz. Yine bir örnek veriyim: bir lise öğrencisi iyi bir hedefi varsa , iyi bir üniversitede okumak istiyorsa günde en az 5 saat ders çalışması lazım. Forumdaki öğrenciler bunu çok iyi bilir. Bir anda hayatında hiç ders çalışmamış birisi 5 saat çalışmaya koyulsa 3. Saatte patlar dayanamaz. Bunun kolay yolu şudur:birinci gün 5 dakika ile başlasa ve her gün 5 dakika arttırarak gitse 60 gün sonra bu alışkanlığı kendinde oturtmuş olucak. Ve bu şekilde daha rahat istediği mesafeye varabilir. Gelelim pmo' ya bu sistemi nasıl uygulayacağız pmo' yu nasıl yavaş yavaş bırakıcam. Evet sizin için program yaptım: Örneğimiz şöyle günde 3 defa pmo yapan bir dostumuz ve nofapta sürekli başarısız oluyor. Her gün 3 defa yapan birisi hafta da 21 defa yapmış oluyor ve biz şu şekilde azaltıcağız her hafta 2 sayı azaltıcağız geçen hafta 21 defa yapan dostumuz bu hafta 19 defa yapıcak yani pazartesi salı 3 defa yerine 2 defa yapıcak geri kalan 5 günde ise yine 3 defa yapmaya devam edicek. Bir sonraki hafta sayı 17 ye düşücek pazartesi salı 2 defa yerine 1'er defa yapıcak diğer günler yani kalan 5 gün 3'er defa yapmaya devam edicek. Sonraki hafta 15 defa yapıcak. Yani pazartesi ve salı günleri artık pmo' yok artık bu günlerde herzaman nofap yapmış olucaksınız. Geri kalan 5 günde ise yine günde 3 defa yapmaya devam edeceksiniz. Bir sonraki haftaya gelelim. Bu hafta 13 defa yapıcaksınız. Zaten pazartesi ve salı günleri artık yapmayan birisiniz çarşamba ve perşembe günleri 3'er defa yapmak yerine 2' şer defa yapıcaksınız. Geri kalan 3 günde ise yine günde 3'er defa yapın. Bir sonraki hafta 11' e düşüceksiniz. Pazartesi salı yapmak yok. Carşamba ve perşembe 2'ser defadan 1'er defaya düştünüz diğer günler 3' er defa yapmaya devam edin. Bir sonraki hafta 9 defa yapıcaksınız. Pazartesi , salı, Çarşamba ve Perşembe artık yapmıycaksınız. Bir sonraki hafta 7 defa yapıcaksınız cuma ve cumartesi günleri 3 defa yapmak yerine 2'şer defa yapıcaksınız. Pazar günü 3 defa yapın.bir sonraki hafta 5 defa yapıcaksınız. Cuma ve cumartesi günleri 1'er defa yapıcaksınız.pazar 3 defa yapın. Bir sonraki hafta sadece pazar günü 3 defa yapın diğer günler yapmıyorsunuz zaten. Bir sonraki hafta sadece pazar günü 1 defa yapın. Siz artık haftada bir pmo' yapan bir bireysiniz. Bir dahaki sefer 10 günde bir yapın .bir sonraki sefer 15 günde bir yapın bir sonraki ve son seferiniz ise 21 günde bir yapın ve bir daha pmo' yapmayın bu süreçte çok az zorlanıcaksınız. Özellikle detaylı anlattım sizin için lütfen uygulayın.Bu yazıdaki anahtar cümle şu " Bir alışkanlığı bir anda bırakamıyorsanız, yavaş yavaş bırakın."

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bence yapma sıklığı ile değil de süreç sıklığı ile işe başlamak daha iyi olur. Mesela 1 gün dayanmak, ondan sonra 2 gün, sonra 3 gün... Bu daha iyi sonuç verecektir bence. Azaltarak bırakma tekniğindeki sorun şu: Ya azalmazsa? Ya bizi tekrar ele geçirirse? İyileşme çok daha uzun sürer. Onun yerine kalıcı bırakmayı defalarca denemek daha iyi olabilir. Tabi bu benim görüşüm. Çok kasmamak lazım tabi.

KingArthur

Mezun
Bence bu şekilde yapmak kesinlikle tekrar tuzağa düşmek demek hemde şimdi tek seferde kesip gün saymak varken bir ay boyunca azaltmaya çalışacaksın boşa geçen bir ay. Hergünümüz aynı değil an gelecek stres sıkıntı tavan yapacak bir bakmışın tekrardan başa dönmüşsün.

Rayther

Mars Yolcusu
Dostum bırakacaksan tam bırakcaksın. Dün 14. Günümdü öyle bir krize girdim ki beynim en ufak zevk veren Herhangi bir şeyde çılgınca dopamin salgılıyordu. Biraz müzik ile geçiştirmeye çalıştım lakin aynı etkiyi yapıyor, o da beyine zarar veriyor.
O yüzden azaltarak bırakmak diye birşey yok
Benim nofapa bakış açım şu: Dürtüsel bir şekilde herhangi bir bağımlılığından zevk alıp dopamin salgılıyorsa beynin sürecin sağlıklı değildir. Şuan bile kafamın içi ağrıyor ve beynim zevk alacak yer arıyor. Müzik yüzünden

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Sigara ve pmo bağımlısıydım, birden bire bıraktım. Bence, bağımlılıklar azaltılarak bırakılamaz!

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bence yapma sıklığı ile değil de süreç sıklığı ile işe başlamak daha iyi olur. Mesela 1 gün dayanmak, ondan sonra 2 gün, sonra 3 gün... Bu daha iyi sonuç verecektir bence. Azaltarak bırakma tekniğindeki sorun şu: Ya azalmazsa? Ya bizi tekrar ele geçirirse? İyileşme çok daha uzun sürer. Onun yerine kalıcı bırakmayı defalarca denemek daha iyi olabilir. Tabi bu benim görüşüm. Çok kasmamak lazım tabi.
Kesinlikle. Ayrıca dediğin gibi bir sürece girersen sürekli aklının bir köşesinde o gün olacak. "Hadi gelsin şu gün artık pmo yapayım", "Ohh keyfim yerinde yarın da boşalma günüm!" tarzında cümleler kurabilirsin.

Geri kalan 3 günde ise yine günde 3'er defa yapın.
🙁 ... ??

Kısacası bu yöntemin pmo bağımlılığına karşı işe yaramayacağını, yarasa bile tamamen kurtululamayacağını sadece yapma sıklığını azaltacağını düşünüyorum.

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
Kesinlikle. Ayrıca dediğin gibi bir sürece girersen sürekli aklının bir köşesinde o gün olacak. "Hadi gelsin şu gün artık pmo yapayım", "Ohh keyfim yerinde yarın da boşalma günüm!" tarzında cümleler kurabilirsin.

🙁 ... ??

Kısacası bu yöntemin pmo bağımlılığına karşı işe yaramayacağını, yarasa bile tamamen kurtululamayacağını sadece yapma sıklığını azaltacağını düşünüyorum.
Denemek bedava ben yemek bağımlılığımı böyle yendim sen nasıl istersen yapabilirsin ben sadece tavsiyede bulunmak istedim

DinjDjarin

Venüs Yolcusu
İyileşme uzun sürer ama yinede reseptör açılımı olucak ve her geçen gün daha iyi hissedilecek ve bağımlılık düzeyin oldukça düşmüş olucak. Sen çok iyi bilirsin 15 günde bir pmo yapan adamlar çok rahat bırak bir şekilde bırakıyor bu illeti. 15 günde bir yapan adam 30 günde 2 defa yapmış oluyor. Günde 4 defa yapan adam ayda 120 defa yapmış oluyo sen bu ikisine bırak desen tabiki ayda 2 kere yapan adam çok rahat bırakacak. Benim söylemek istediğimde bu. Aylarca yıllarca uğraşıp bırakamayan arkadaşlarımız bu yöntemle yaklaşık 2-3 ayda bu bağımlılıktan kurtulucak hemde ağır yoksunluk sendromları çekmeden. İnsanlar neden bu yönteme böyle negatif bakıyolar anlamıyorum. Hayatında hiç doğru dürüst kitap okumamış bir adam bir anda günde 200 sayfa düzenli okuyabilirmi? Bu onun için işkence gibi gelir işte aynı şekildede Her gün 4-5 defa pmo yapan bir adam bir anda nofapta başarılı olabilir mi? tek seferde 90 güne gelebilir mi?Hayır gelemez pratik yaparak nofapa alışabilir ancak bu şekilde başarabilir. Hiç kimse bir anda istediği şeye varamaz bu hayatın kuralıdır. Birde ya bizi tekrar ele geçirirse demişsin bu korku hem bu yöntemle bırakan insandada olucak hemde birden bırakan insandada olucak. Ve olmalı güzel şeyleri kaybetmekten korkmak korktuğumuz şey için değer kazandırır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6