Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Matematik Yeni Nesil Sorular

onur1

Yeni Üye
Dostlar hayırlı akşamlar matematikte yeni nesil soru mantığını nasıl daha çok kavrarız? konuyu full anlıyorum, hiç eksik kalmıyor eski tarzdaki klasik soruları 10 20 saniyede çözüyorum ama yeni nesilde bazı sorularda çok tıkanıyorum. Çözüme gitmekte zorlanıyorum mesela 20 soruluk yeni nesil testte 16 17 soruyu uğraşarak yapıyorum aşırı hızlı olmasa da ama gri soru hep kalıyor bütün konularda. acaba salak mıyım düşüncesine kapılıyorum veya konuyu tam anlamadım mı diye düşünüyorum(konuda hiçbir eksik kalmadığı halde) yeni nesil sorularda düşünme becerimizi nasıl geliştirebiliriz ve hızlı olabiliriz tavsiyeleriniz nedir?

M

Misafir

Misafir
Dostlar hayırlı akşamlar matematikte yeni nesil soru mantığını nasıl daha çok kavrarız? konuyu full anlıyorum, hiç eksik kalmıyor eski tarzdaki klasik soruları 10 20 saniyede çözüyorum ama yeni nesilde bazı sorularda çok tıkanıyorum. Çözüme gitmekte zorlanıyorum mesela 20 soruluk yeni nesil testte 16 17 soruyu uğraşarak yapıyorum aşırı hızlı olmasa da ama gri soru hep kalıyor bütün konularda. acaba salak mıyım düşüncesine kapılıyorum veya konuyu tam anlamadım mı diye düşünüyorum(konuda hiçbir eksik kalmadığı halde) yeni nesil sorularda düşünme becerimizi nasıl geliştirebiliriz ve hızlı olabiliriz tavsiyeleriniz nedir?
Bendede bu sıkıntı vardı YKS çalıştığım dönemde 8 netten 38 nete kadar çıktım. Olay tamamen konuyu derinlemesine bilmemekten geçiyor. Büyük ihtimalle 10 20 saniyede çözdüğün sorularda konuyu bildiğin için değil çözümü ezberlediğin için yapabiliyorsun. Bunun dışında yeni nesil sorularda önemli bir diğer nokta psikoloji. Soruları çözerken cidden rahat bir kafa yapısında olman ve gerilmemen lazım. Çok net hatırlıyorum hocalarıma yeni nesil soru götürdüğümde belki 5 dk uğraşıp yapamadıkları oluyordu ama sabah erken bi saatte soruyu sorduğumda 30 saniyede hemen yapıp anlatıyorlardı.

Son önerimde bölüm denemesi çözmek olacaktır. Ne kadar çok tyt mat bölüm denemesi çözersen onladar iyi. Benim bi noktadan sonra keyfine mat denemesi çözdüğüm bile olmuştu

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6