Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mental Masturbasyon

hesapkapali

Yeni Üye
Ben yks ye hazırlanıyorum gününüm çoğu evde geçiyor önceden pmo yapardım bıraktım diyebilirim 11. gündeyim aşırı bir krize girmedim bu süreçte çünkü kafamda bitirmiştim şimdi benim herhangi bir bağımlığım yok somut olarak ama ders çalışırken hem süre açısından hemde verim açısından max ulaşamıyorum önceden stres olduğumda canım fap yapmak isterdi şimdi hayallere dalıyorum bunu nasıl yenceğim lütfen yardıcı olun o kadar zevklerden kıstım sonunu iyi getirmek istiyorum

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bu durum mental bir masturbasyon değil. Gün içerisine aktivite ekle (spora gitmek, haftada 1-2 arkadaşla buluşmak gibi vs.) ve bu gibi durumları kafaya takma. Hayal kurmak, PMO’dan iyidir. Zaten PMO insanın hayal gücünü kısıtlar, bu halinin eskisine göre daha iyi olduğu da ortada. Max verimine ulaşana kadar artırarak ilerle. Bir anda “Ben 18 saat %95 verimle çalışayım” gibisinden bir şey bekleme. Zamanla gelişirsin. Kafanın dalması normal. Klasik odaklanma yöntemlerini dene.

hesapkapali

Yeni Üye
Bu durum mental bir masturbasyon değil. Gün içerisine aktivite ekle (spora gitmek, haftada 1-2 arkadaşla buluşmak gibi vs.) ve bu gibi durumları kafaya takma. Hayal kurmak, PMO’dan iyidir. Zaten PMO insanın hayal gücünü kısıtlar, bu halinin eskisine göre daha iyi olduğu da ortada. Max verimine ulaşana kadar artırarak ilerle. Bir anda “Ben 18 saat %95 verimle çalışayım” gibisinden bir şey bekleme. Zamanla gelişirsin. Kafanın dalması normal. Klasik odaklanma yöntemlerini dene.
umarım dediğiniz gibidir teşşekür ederim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6