Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Meşguliyet Bulamıyorum

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
Aklıma gelen meşguliyetleri denedim fakat maalesef ilgi duyduğum alana henüz rastlamadım. Aklınıza gelen her türlü meşguliyet, uğraş olur. Keyif alarak uğraştığınız meşguliyet yaşam kalitenizi büyük ölçüde artırıyor nerden mi biliyorum. İnsanların tutku ile yaptıkları işi onları hayata bağlıyorlar ve bunu çevrelerine de çok güzel bir şekilde yansıtıyorlar.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Kendi Yaptıklarım
Radyo Tiyatrosu Dinlemek
Kitap Okumak
Film izlemek(kült filmler genelde)
Sudoku Oynamak
Kakuro Oynamak
Tiyatroya Gitmek
Spor Yapmak(Şınav ve Dambıl özellikle)
Simon Oynamak

bunların yanında yakında geçen yıl aldığım ancak bir türlü başlayamadığım ingilizce setine başlayacağım. Evet, herkes her şeyden aynı oranda zevk almaz veya sevmez mesela film izlemek, dizi izlemeye göre birçoklarına işkence gibi gelebilir. Ama bazı iyi alışkanlıkları bunun dışında tutmak lazım diye düşünüyorum, bunun en önemli örneği de kitap okumak. Kitap okumak kesinlikle nofap veya neverfap yapan herkes için sürecin kalitesini ve sürekliliğini çok arttıran bir şey. Benim düşüncem buradaki herkes sana tavsiye verebilir ama hiç kimse seni yakından tanımadığı için nelerden hoşlanacağını tam olarak tahmin edemez yani ilgi duyduğun alanı bulup çıkartacak olan sensin bana göre.

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Kanaatimce "Tutku" önceden var olamaz. Bir insan annesinin karnından çıktığında, resim yapmaya veya yazılıma tutkulu değildir. Sizin denemeniz ve denemekle kalmayıp ustalaşmanız ve ortaya eser koymanızdan sonra tutkulanmaya başlayabilirsiniz. Kısacası tutku önceden var olmayan yavaş yavaş gelişen bir şeydir. Hemen bir uğraş bulup tutkulanmaya başlayabilirsin dostum, Başarılar.

Bu konu hakkında kitap önerim: Görmezden gelemeyecekleri kadar iyi ol - Cal Newport

Priv@te_reflection

Mars Yolcusu
Aklıma gelen meşguliyetleri denedim fakat maalesef ilgi duyduğum alana henüz rastlamadım. Aklınıza gelen her türlü meşguliyet, uğraş olur. Keyif alarak uğraştığınız meşguliyet yaşam kalitenizi büyük ölçüde artırıyor nerden mi biliyorum. İnsanların tutku ile yaptıkları işi onları hayata bağlıyorlar ve bunu çevrelerine de çok güzel bir şekilde yansıtıyorlar.
Makale tez okuyabilirsin .Merak ettiğin konularla alakalı araştırma yapabilirsin.Benim hobim şiir ya da söz yazmak bir konu hakkında tanıtıcı sözler yazarım. Yazmayı da deneyebilirsin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6