Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Meslek Seçimi

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Merhaba dostlar, 19 yaşında fena olmayan bir üniversitede görsel iletişim tasarımı bölümünde hazırlıktayım. Görsel iletişime özel bir ilgim yok. Buranın hazırlığından faydalanmak istiyordum. Sorun şu ki hâlâ hangi baltaya sap olacağıma karar veremedim.

Küçüklüğümden beri tiyatroya ilgim var ama para kazandırmayacağını düşündüğümden hep 2.plandaydı. Hayatımı garantiye almak için ekonomi okumak istiyordum parayı nasıl kullanacağımı bilirsem sırtım yere gelmez ya da daha güvende olur diye düşündüğümden. Maraştan 3 gün önce ayrıldık ve tıp okumak gözüme gözüme çarpıyor. İnsanlara yardım etmek istiyorum. Sonra yaşımın 19 olması bir yılda yks hazırlık üstüne 6 yıl tıp aklıma geliyor. İnsanlara doktor olmadan da birçok şekilde yardım edebileceğimi düşündürtüyor.

Uzun sözün kısası tutkumu bulamıyorum. Tutkumun ne olduğunu ve ilerisi için net bir tercih yapamıyorum. Bu konuda düşüncelerinize ihtiyacım var.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Geleceği bilemeyiz öncelikle bunu anlamalıyız garanti altına aldığın zaman önce bugün olan zamandır, bugünü değerlendirmek gerek. Bugünler unutuluyor çoğu zaman, gelecek zaten bugünden geliyor. O kırmızı güneş ne zaman doğar pek bilinmiyor. O gece bir anda oluyor. Bir bakmışsın zaman gitmiş. Kendine diyorsun"acaba ileride ne olucam?" Bugünü güzel ve dolu dolu geçiren bilgisini geliştiren, gelecek binasına büyük bir temel atmış olur, çünkü bizler pek bilmesek de bu zamanlar bize büyük bir gelişim zamanıdır aslında.
Tutku nedir?
Tutku sadece paramı bilmem, çünkü tutku sevdiğin ve para olsun olmasın onunla arkadaş olduğun bir dosttur.
Para kazanmak istiyorsan yollar çoktur
Öncelikle bizlerin standartları şudur, ah bu işde asla çalışmam bu kötü. Aslında çaycı olarak bile belirli zaman çalışsan yada garson olarak harçlık çıkartırsın para kazanmak için çok yol var sadece bütüne bakmak gerek.
Hayalindeki işi bulmak için mesela kalbine bak tiyatro dediğinde bir heyecan geliyorsa o senin hayalindeki iş olabilir.

SDG

Yoda
Merhaba dostlar, 19 yaşında fena olmayan bir üniversitede görsel iletişim tasarımı bölümünde hazırlıktayım. Görsel iletişime özel bir ilgim yok. Buranın hazırlığından faydalanmak istiyordum. Sorun şu ki hâlâ hangi baltaya sap olacağıma karar veremedim.

Küçüklüğümden beri tiyatroya ilgim var ama para kazandırmayacağını düşündüğümden hep 2.plandaydı. Hayatımı garantiye almak için ekonomi okumak istiyordum parayı nasıl kullanacağımı bilirsem sırtım yere gelmez ya da daha güvende olur diye düşündüğümden. Maraştan 3 gün önce ayrıldık ve tıp okumak gözüme gözüme çarpıyor. İnsanlara yardım etmek istiyorum. Sonra yaşımın 19 olması bir yılda yks hazırlık üstüne 6 yıl tıp aklıma geliyor. İnsanlara doktor olmadan da birçok şekilde yardım edebileceğimi düşündürtüyor.

Uzun sözün kısası tutkumu bulamıyorum. Tutkumun ne olduğunu ve ilerisi için net bir tercih yapamıyorum. Bu konuda düşüncelerinize ihtiyacım var.
Psk. Beyhan Budak 'in bir videosunda bu soruya şu soruları yazarak yanıtlayarak cevap vermeyi deneyin diyordu.
Soruları atıyorum, bir dene dostum belki yardımcı olur.

Sen bu dünyadan göçüp gittin, geride kalan insanların senin hakkında nasıl düşünmelerini isterdin ?

Bütün limitlerini unut. Sınırsız paran, sınırsız zaman, sınırsız imkanın var. Bu imkan, zaman, parayla ne yapmak isterdin ?

Başarılı olman garanti altına alınmış, ne yaparsan yap sonu güzel bitecek. Ne yapmak isterdin

Düşünki sana bazı sihirli güçler verilmiş. Düşünki parmağını şıklattığında istediğin kişi oluyorsun. Öyle bir yeteneğin olduğunda hangi alanda kim olmak isterdin ?

Yaptığın zaman iyi ki bu dünyada varım dedirten sana canlı olduğunu hissettiren neler var bu dünyada

Gece sen yattığında sihirli yetenekleri olan biri geldi ve senden habersiz bütün dertlerini ortadan kaldırdı. Ertesi gün kalktığında nelerin değiştiğini fark ederdin ?

Yapmayı çok sevdiğin ve yaparken zamanın akıp gittiğini fark etmediğin neler var

Hayatında bazi korkuların ve hayal kırıklıkların olduğunu tahmin ediyorum. Düşün ki hayatındaki bütün bu korkularım kalktı. Sınırsız cesaretin var. İlk ne yapmak isterdin ?

Yeteneklerini ve becerilerini düşünmek istiyorsun. Yaptığın zaman kimse elime su dökemez dedirten ne var ?

John constantine

Mars Yolcusu

Bende allahın izniyle sırf inadına yks de 15k yapıp burdaki üniversiteleri askıya alıp ondan sonra hayalim olan fizik ve matematik için almanyaya gidicem.Biraz cesaret azim hırs

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Geleceği bilemeyiz öncelikle bunu anlamalıyız garanti altına aldığın zaman önce bugün olan zamandır, bugünü değerlendirmek gerek. Bugünler unutuluyor çoğu zaman, gelecek zaten bugünden geliyor. O kırmızı güneş ne zaman doğar pek bilinmiyor. O gece bir anda oluyor. Bir bakmışsın zaman gitmiş. Kendine diyorsun"acaba ileride ne olucam?" Bugünü güzel ve dolu dolu geçiren bilgisini geliştiren, gelecek binasına büyük bir temel atmış olur, çünkü bizler pek bilmesek de bu zamanlar bize büyük bir gelişim zamanıdır aslında.
Tutku nedir?
Tutku sadece paramı bilmem, çünkü tutku sevdiğin ve para olsun olmasın onunla arkadaş olduğun bir dosttur.
Para kazanmak istiyorsan yollar çoktur
Öncelikle bizlerin standartları şudur, ah bu işde asla çalışmam bu kötü. Aslında çaycı olarak bile belirli zaman çalışsan yada garson olarak harçlık çıkartırsın para kazanmak için çok yol var sadece bütüne bakmak gerek.
Hayalindeki işi bulmak için mesela kalbine bak tiyatro dediğinde bir heyecan geliyorsa o senin hayalindeki iş olabilir.
Dostum, üzgünüm ama eninde sonunda iş paraya varıyor. Hele ülkemizdeki ekonomik zorluğu göz alınca bu durum daha genç yaştan yüzümüze tokat gibi çarpıyor. Çaycı olarak bile harçlık çıkartırsın devrinin geride kaldığını düşünüyorum. Daha geçen 13 saat bir yerde garson olarak çalıştım aldığım para o kadar gülünç ki. Tiyatro ile ilgilenenlerin çoğu da aç…

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
Psk. Beyhan Budak 'in bir videosunda bu soruya şu soruları yazarak yanıtlayarak cevap vermeyi deneyin diyordu.
Soruları atıyorum, bir dene dostum belki yardımcı olur.

Sen bu dünyadan göçüp gittin, geride kalan insanların senin hakkında nasıl düşünmelerini isterdin ?

Bütün limitlerini unut. Sınırsız paran, sınırsız zaman, sınırsız imkanın var. Bu imkan, zaman, parayla ne yapmak isterdin ?

Başarılı olman garanti altına alınmış, ne yaparsan yap sonu güzel bitecek. Ne yapmak isterdin

Düşünki sana bazı sihirli güçler verilmiş. Düşünki parmağını şıklattığında istediğin kişi oluyorsun. Öyle bir yeteneğin olduğunda hangi alanda kim olmak isterdin ?

Yaptığın zaman iyi ki bu dünyada varım dedirten sana canlı olduğunu hissettiren neler var bu dünyada

Gece sen yattığında sihirli yetenekleri olan biri geldi ve senden habersiz bütün dertlerini ortadan kaldırdı. Ertesi gün kalktığında nelerin değiştiğini fark ederdin ?

Yapmayı çok sevdiğin ve yaparken zamanın akıp gittiğini fark etmediğin neler var

Hayatında bazi korkuların ve hayal kırıklıkların olduğunu tahmin ediyorum. Düşün ki hayatındaki bütün bu korkularım kalktı. Sınırsız cesaretin var. İlk ne yapmak isterdin ?

Yeteneklerini ve becerilerini düşünmek istiyorsun. Yaptığın zaman kimse elime su dökemez dedirten ne var ?
Bu videoyu belirli aralıklarla iki kere izlemiştim. İkisinde de vay be dedim gerçekten tutkumu bulabilmek için ne güzel bir yol ama işe yaramadığını gözümü açtığımda fark ettim. Sınırsız param olsa o olsa şu olsa bu dertleri %95 ihtimal ile yaşamıyor olacaktım.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
İki güzel video paylaşacağım. Biri aradığım soruya yönelik diğeri de çaycılık, para, gözlerini kapat limitsiz bir dünyada ne yapmak isterdin cevaplarıyla ilgili.

Feitan

Ay Yolcusu
Bu düşünerek bulabileceğin bir şey değil. Potansiyel mesleklerini denemen araştırman gerek. Örneğin 3d modelleme konusunda hem tutkulu hem de yeteneklisindir ama bir kez bile modellemeyle ilgilenmediysen bu tutkunun da yeteneğin de anlamı yok.

G

gordon

Misafir
Bu düşünerek bulabileceğin bir şey değil. Potansiyel mesleklerini denemen araştırman gerek. Örneğin 3d modelleme konusunda hem tutkulu hem de yeteneklisindir ama bir kez bile modellemeyle ilgilenmediysen bu tutkunun da yeteneğin de anlamı yok.
Katılıyorum, düşünerek "benim şuna tutkum" var diyemezsin. Deneyerek bulabileceğini düşünüyorum. SDG Beyhun Budak'ın sorularını atmış ama hiç mantıklı değil ancak hayal dünyasındaki 'tutkusunu' bulur. Tutku bulmanın da kolay birşey olmadığını zaten biliyordur herkes.

BloodRien

Yoda
Küçükken hangi işte iyiydin
buna odaklan
bende insanlara yardım etmeyi son zamanlarda sevmeye başladım
hedefimde bu doğrultuda her neyse
ben küçükken sürekli ev yapardım tahta vs. Çalardım bir yerlerden
nalburdan çivi alırdım
taşla çivileri çakıp içine yağmur damlası bile girmeyen ev yapardım
ya amele özelliğim var yada mimari yönüm iyi ama farklı özelliklerimden ve el becerimden dolayı başka bir meslek istiyorum
bu şekilde kendini analiz et neye yatık olduğunu görüceksin

strongenough

Curious
Hayatımı garantiye almak için ekonomi okumak istiyordum parayı nasıl kullanacağımı bilirsem sırtım yere gelmez ya da daha güvende olur diye düşündüğümden.
Parayı doğru kullanmak için illa ekonomi okumaya gerek yok. Bunu finans konusunda yazılmış kitaplar okuyarak da çözebilirsin.

strongenough

Curious
Yukarıda arkadaşların söylediği gibi deneyerek bulabilirsin. Ya da aklındaki planlarını küçükten büyüğe doğru yaz. Ben şahsen böyle bulmuştum kim olacağımı

toprak

Yeni Üye
Geçen sene görsel iletişim tasarımından mezun oldum. Büyük bir ihtimalle vakıf üniversitesinde okuyorsun. Bölüm zevkli güzel. Güzel de hatun kaldırırsin. Mezun olduktan sonrası cehennem. Kendini şöyle geliştir, modelleme öğren, c4d yalayip yut, after effects ogren vs yapmayacağım. Bu bölüm sana evini arabanı almanı sağlayacak para kazandırmaz. 19 yaşında biraz idealist, hayalperest olabilirsin genç yaşın getirdiği hafif salaklık da oluyor ( 21 yaşında bu bölüme başladığıma göre daha büyük salakmisim). Para mı istiyorsun kafan sayisala basiyorsa estetik cerrahi, diş oku. Sözele basıyorsa 2 yıllık Myo de kuaförlük, berberlik veya aşçılık oku. Estetik ve kuaförlük ile kazanabileceğin parayi hayal dahi edemezsin. Keşke kendi 19 yaşıma bunları anlatabilseydim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6