Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Motivasyon Sıkıntısı Yaşayanlara Bir Film Önerisi

Whiplash

Satürn Yolcusu
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi bayramlar dilerim. Kendi sürecim gayet güzel şekilde ilerliyor(çok şükür) ve birkaç ay sonra başarıya ulaşan diğer birçok arkadaşımız gibi süreçte başarıya ulaşmamı sağlayan materyaller ile ilgili birçok tavsiye ve gördüğüm olumlu etkiler hakkında bir konu açmayı planlıyorum.

Bu konuyu açmama neden olan şey ise ( +90 Günlük Süreç Ve Neverfap, Kişisel Gelişim ) parantez içerisinde linkini paylaştığım konuda da gördüğüm ve beni de oldukça üzen birçok genç arkadaşımızda bulunan çok kolay demotive olma sorunsalı ve oldurmak veya başarmak için çok çalışmak gerekliliğinin sadece toplum tarafından sırtımıza yüklenen içi boş bir yargı olduğu kanaati. Bence bu düşüncelerin arka planında da Instagram'da ve bu tarz diğer birçok platformlarda yaşadıkları lüks ve gösterişli hayatı saniye saniye paylaşma ihtiyacı hisseden ve aynı jenerasyondan olduğun asalak zengin çocuğunun her şeye bu kadar kolay ulaşabilmesi ama senin bunlar için bu kadar çabalamanın absürt ve çok büyük haksızlık olduğu isyanı yatıyor.

Bir film bu sorunu veya sorunları aşmaya ne kadar yardımcı olabilir diye düşünebilirsiniz veya birçoğunuz bu filmi izlemiş etkilenmiş veya etkilenmemiş olabilir ancak şuna inanıyorum ki filmin başrolünde oynayan 19 yaşındaki genç baterist Andrew Neyman karakterini kendi hayatınıza uyarladığınızda aslında fark yaratmak için çok çok çalışmanız gerektiğinin ve buna giden yolda kan,ter ve gözyaşının yol arkadaşlarınız olmasının gayet olağan olduğunu görüyorsunuz. Filmin İMDB linki ve özetini aşağıda paylaştım, iyi seyirler dilerim.

Özet​

Whiplash, genç bir müzisyenin öykünü anlatıyor. Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. Üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı'na girer. Henüz 19 yaşındadır ama dersler harici var gücüyle antrenman yapar. Bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Terence Fletcher'ın dikkatini çeker. Fletcher Andrew'ü okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yeni yarışmalara hazırlanan "studio band"e seçer. Başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan Fletcher, Andrew'un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır... Senaristliğini ve yönetmenliğini Damien Chazelle'in üstlendiği filmin başrolünde Miles Teller yer alıken karşısında kendisine J.K. Simmons eşlik ediyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6