Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mutsuzluk Ve Ümitsizlik Sonucu Beyni Uyuşturma Isteği

Mr.robot

Yeni Fapstronot
Merhabalar kıymetlı Neverfap Akademi üyeleri,
Size uzun bir süredir neden relapse oluşumdan bahsetmek istiyorum.Ergenliğe girdiğim ilk dönemlerde yaptığım mansturbasyon ve izlediğim erotik videoların vücudumda nasıl bir zevk şöleni yaşattığını çok iyi hatırlıyorum.O kadar etkilenmiştim ki anlatamam.Ama ne yazık ki aradan uzun yıllar geçti ve ben yaptığım eylemin zararlı olduğunu düşünmeksizin yapmaya devam ettim.Gittikçe önceden edindiğim bana yeteri kadar keyif veren aktiviteleri terkeder olmuştum ve tek zevk kaynağım pmo üçlüsü olmuştu.İlerleyen yıllarda artık eskisi kadar zevk almadığımı farketmiştim.Ama artık ben de bir bağımlıydım ve hiç isteğim olmasa bile yapmak zorundaymışım gibi ya da iyi hissetmenin en kolay yoluymuş gibi algılayıp bu eylemi yapmaya devam ettim ne yazık ki.Daha sonra Neverfap Akademiyi keşfettim ve bu platforma üye olan insanların başarılarını okudum ve demek ki bırakılabiliyormuş deyip ilk denememin verdiği heyecanla yoluma devam ettim ama malesef istediğimi yapamadım ve relapse olmaya tekrar eski alışkanlıklarıma dönmeye başlıyordum her defasında.Uzun bir aradan sonra ben de çeşitli sağlık sorunları,hastalıklar,kas zayıflığı,kas güçsüzlüğü,ağrılar,kramplar,psikolojik sorunlar meydana gelmişti.Ve o hayattan artık hiç tat almayan ben bir de bu yaşadığım sağlık sorunlarımla baş başa kalmıştım.Eski sağlığıma tekrar kavuşmak için gitmediğim doktor kalmamıştı.Ve ne yazık ki gittiğim doktorlar da bir işe yaramamıştı.Tek yaptıkları şey kısa bir diyalog ve birkaç ilaç yazıp yollamaktı.Ve ben de her yazılan ilacı satın alıp, iyileşeceğime inanıp paramı da israf etmiştim.Ve böylelikle sağlığın para ile dahi satın alınamayacağını öğrenmiş oldum.Daha sonra artık iyileşemeyeceğimi düşünüp hastanelere gitmeyi bıraktım.Defalarca kez ağladım ve hiç mutlu olamadım.Ağrılarıma acılarıma isyan ettim.Ve işin en kötüsü ise pmoya bu evrede daha çok sarılmamdı.Artık ben bir bağımlıydım ve sadece kendimi kısa sürede olsa iyi hissetmek için her strese girdiğimde ümitsizliğe, endişe kapıldığımda pmo ile meşgul oluyordum. Hiç zevk almasam bile o uyuşukluk bana yetiyordu.Tıpkı bir uyuşturucu etkisi gibi tüm acıları unutturuyor ve ağrıları kesiyordu.Şu an da hala durum aynı değişen bir şey yok ne yazık ki.Belki de şimdi benden sevindirici bir son, bir kurtuluş hikayesi dinlemek isterdiniz sizi hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm.Başlıktan da anlaşılacağı gibi bu malesef bir başarı hikayesi değil.Bu acı sonlu hikayemi yazmamın amacı içimi dökmek istememden ötürü sizlerin bu durumdayken ne yapacağınızı düşünüp bana farklı bakış açılarınızı sunmanızı ve biraz da olsa teselli olmayı istememdi.Beni buraya kadar dinlediğiniz için teşekkür ederim.Yorumlarızı merakla bekliyorum.

Son düzenleme:

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Merhabalar Dr.Strange bende senin gibi bu süreçlerden geçtim. Başarı hikayemi okuduysan orada bahsettim bunlardan o konuya değinmeyeceğim. Dibe düşmüş birisi olarak, seni gerçekten iyi anlıyorum. Bu hayatta o illeten kurtulmadıgın sürece iyi yerlere gelemeyeceksin. Manevi olsun, maddi olsun. Seni bu denli yaralayan bir şeyi bırakmayı gerçekten istiyor musun istemiyor musun bunu kendine bir sor ve kağıda yaz. Gizli olan düşüncelerin, yazıyla açığa çıkar.
Hayatının en güzel anlarını heba etmeden önce sana bir kaç önerim olacak. Bunları yaparsan eğer başarılı olacaksın. Fakat tembellik etmemen lazım.

İlk olarak bir spor salonuna yazıl ve spor yap. Bu senin enerjini kanalize edecek.

İkinci olarak. Neverfap akademinin eğitimleri var shopier üzerinde. Onları temin edebilirsin. Yakında Pbky kitabının güncel hali çıkacak. Onuda kesinlikle okumalısın.

Üçüncü olarak soğuk duş. Soğuk duşlar senin iradeni çelik gibi yapar. Nasıl demir örste şekile giriyorsa. İradende soğuk suyun altında şekile girecek.

Şimdilik bu üçünü yapsan bile sürecinde iyileşmeleri göreceksin.
Son olarakta dini açıdan namaz kılabilirsin. Namaz insanı dinginlestirir. Allah ile bağını kuvvetlendirir. Güzel bir tövbe edip yeni bir sayfa açabilirsin.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Koca bir pandemi dönemindeki hepimizin durumudur bu.
Kendimden biliyorum ki durum aynen böyle ve bırakmaya çalışınca max 3. günde bozuluyordu. Çünkü insan beyni şunu diyor hep:

"Zaten hayatım binbir zorluk ve mutsuzlukla dolu, tek rahatlama yolumu da mı elimden alacaksın, peki ne karşılığında, daha çok mutsuzluk mu?"

Daha çok mutsuzluktan kast edilen ise yoksunluk sendromları. Mastı bırakınca çektiğin mutsuzluk, dopaminsizlik yani. Bunun sebebi beynin bırakınca asıl güzel bir hayata başlayacağını öngörememesidir çünkü 2-4 hafta ve üstü o acıyı çekmek istemiyor beyin. Bu yüzden başarı hikayesi yazamadın henüz, ben de yazamıyordum bir türlü.

O bırakma acısını madem çekeceğiz, hemen şimdi başlamak gerekiyor ki 1-2 ay sonraki biz teşekkür etsin bize. Gerekirse (zorunda değilseniz) çalıştığınız işten ayrılın, veya ders çalışmayı 1 ay bırakın. Kafa tatili verip nofap'e başlayın ve yoksunluk sendromlarına hazırlanın.

Ayrıca bir de şöyle bakmak lazım;

Mutsuzluk ve ümitsizlik sonucu mu beynini uyuşturmak istiyorsun?
Yoksa beynin sürekli uyuştuğu için mi mutsuz ve ümitsizsin?

Bu soruyu cevaplamak bir şeylerin değişimine başlangıç olabilir..

Başarılar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6