Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Naçizane Tavsiyelerinizi Bekliyoruz

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
Merhabalar!
Arkadaşlar 2 dakikanızı alacağım.....
Yaklaşık 2 defa 170-180 günlük süreçler geçirdim ve maalesef bozdum. Bu 2 aylık kısır döngüden kurtulmak adına yeniden bir şahlanış istiyorum.
Ey arkadaşlar! Bizler birbirlerimize yardımcı olduğumuz sürece varız. Birbirimize yardım etmezsek ne faydamız var değil mi?
Onun için tecrübeli-tecrübesiz, küçük-büyük herkesten bu Neverfap süreci hakkındaki naçizane tavsiyelerini sabırsızlıkla bekliyorum.
Hakkınızı helal edin... Selametle!!!

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Seni senden iyi tanıyan olmaz relapse analizlerini yap. Relapse döngüsü belirli bir süre devam edebilir sadece kurtulmaya çalış ve yapman gerekenleri yap yapmaman gerekenlerden uzak dur top sende.

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
C
Seni senden iyi tanıyan olmaz relapse analizlerini yap. Relapse döngüsü belirli bir süre devam edebilir sadece kurtulmaya çalış ve yapman gerekenleri yap yapmaman gerekenlerden uzak dur top sende.
Cheaser Effect süresi maksimum ne kadardır? Çünkü relapse olduktan sonraki en sıkıntılı dönem odur. Bir de neler yapmam gerektiğine dair fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

C
Cheaser Effect süresi maksimum ne kadardır? Çünkü relapse olduktan sonraki en sıkıntılı dönem odur. Bir de neler yapmam gerektiğine dair fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.
Kişiden kişiye bağımlılık seviyene göre değişir. Max gün bence 7 gün. 7.günden sonra biraz daha rahatlıyorsun. Neler yapman lazım bol bol bilgilenmen lazım akademi sitesine gir ve yazılar oku videolar izle.

Hebun

Yeni Fapstronot
Teşekkür ederim. Allah razı olsun. Peki tembellikten kurtulmak için neler yapmalıyım ve oburlu olmamak adına yemek aralığımı nasıl yapmalıyım? Teşekkür ederim tekrardan...
Yani 5 kez 3 günlük su orucu yapmış bir hamal olarak söylüyorum vücut performansının düşmesi için kesinlikle 1,5 gün geçmesi gerekiyor bence bir insana günde bir porsiyon yemek kafi ama çevremdeki insanlar 3 porsiyon yer buda neden nofap yapamadıklarını açıklamaya yeter tembellik ise kalkıp yaparsın bu kadar basit ama bir manası varsa işler ne kadar zor olursa olsun kolaylaşır örnek dini yükümlülükler

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
Peki ya 180. Günleri devirmişken neden burda 20. Günleri bile geçememiş insanlardan tavsiye alıyorsun ki asıl senin vermen gerekir
Allah razı olsun. Resmen bu cevap üzerime bir tokat gibi geldi.
Tavsiye konusuna gelince, yapmadığım veyahut yapamadığım bir şeyi başkalarına tavsiye etmek bana çok ağır bir yük gibi geliyor.
Bilirsiniz bir hadis-i Şerif vardır;
(Kıyamette bir din adamı Cehenneme atılır. Tanıdıkları ona, "Sen dünyada dinin emirlerini bildirirdin. Niçin bu azaba düştün?" derler. O da, "İnsanlara, günahtır, yapmayın" der, kendim yapardım. "Yapın" dediklerimi de yapmazdım. Bunun cezasını çekiyorum" der.) [Buhari]
İşte ben bu hadisten korktuğumdan henüz kendim yapamamışken başkalarına tavsiye etmiyorum. Ama tabiki belirli bir güne geldikten sonra tavsiyelerimiz olacaktır inşaAllah

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
Yani 5 kez 3 günlük su orucu yapmış bir hamal olarak söylüyorum vücut performansının düşmesi için kesinlikle 1,5 gün geçmesi gerekiyor bence bir insana günde bir porsiyon yemek kafi ama çevremdeki insanlar 3 porsiyon yer buda neden nofap yapamadıklarını açıklamaya yeter tembellik ise kalkıp yaparsın bu kadar basit ama bir manası varsa işler ne kadar zor olursa olsun kolaylaşır örnek dini yükümlülükler
1 öğün idealdir. Yavaş yavaş bu düzene geçeceğim inşaAllah

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
Bir de pazartesi perşembe oruçlarıda tutuyorum zira sünnette yeri var.

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
İmanından gelen bir alçakgönüllülüğü ve pozitif bakışı var çünkü.Böyle inançlı ve dindar kardeşlerimi görünce mutlu oluyor ,iftihar ediyorum.Başarılarının devamını dilerim Hakan.
Teşekkür ederim. Allah razı olsun. Sizin gibi inançlı ve hamiyetperver kişileri görünce şevkimiz ziyadeleşiyor, kuvvetimiz artıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6