Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Narsist Enerji Vampiri Ile Mücadele Etmek

The King

Deneyimli Üye
15 yıllık bir arkadaşım var. Çoğu zaman neşeli, eğlenceli anlarımız oluyor. Yılların getirdiği bir anı/hatıra birikimi olduğu için çok fazla sohbet ediyoruz. Ama bu arkadaşım korkunç bir enerji vampiri. Ve küçük dağları ben yarattım edasında olan, inanılmaz bir narsist.

Onunla genellikle görüştüğümde ruhum çekiliyor. 2 gün boyunca kendime gelemiyorum. En son cuma günü görüştük ve gerçekten 2 gündür çok huzursuz etti beni. Saygı ve kırmızı çizgi kavramları genel anlamda hayatında yok. Zorba bir kişilik profili çiziyor. Aslında bunu herkese yapmıyor. Aramızdaki bağdan dolayı bunu bana karşı çok kolay bir şekilde yapıyor.

- Çoğu zaman küçümseyici, alaya alıcı bir ifadeyle durduk yere bana ait bir şeyi eleştiriyor.
- Suni bir tartışma yaratıyor. Mesela çok genel geçer bir ifade ile bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu söyleyip sonrasında geriye çekiliyor. Eğer onun "DOĞRU" dediği şeyi yapmıyorsam, bamtellerime dokunuyor. "Bunu yapmayanlar şöyle böyle insanlardır" minvalinde o doğru şeyi nasıl yapmazsın dercesine inanılmaz bir eleştiri bombardımanına tutuyor. Ve bunu yaparken, aşırı kayıtsız, alaya alan bir üslupla yapıyor. O sırada onun karşısında kendimi inanılmaz bir savunmanın içinde buluyorum aniden. Ona yaptığım şeyi ya da yapmadığım şeyi nedenleriyle/gerekçeleriyle açıklamaya çalışıyorum. Ama söylediklerimi sanki duvara söylüyormuşçasına o hâlâ başka bir yönden bamtellerime dokunmaya devam ediyor. Resmen kendimi ifade etmeye çalışırken sinir krizi geçirdiğimi fark ediyorum.
- Eğer bir şeyi kendisi yapmıyorsa, onun nezdinde o şey çok önemsiz, hiçbir değeri olmayan bir şeye dönüşüyor. Sözgelimi, spor yapmak. Kendisi yapmıyorsa, bu dünyanın en lüzumsuz işi haline geliyor.
- Sahip olduğu şeylerle inanılmaz övünüyor. Ve hele ki o şeye sen sahip değilsen, bunu çoğu zaman üstü örtülü bir şekilde ima ederek iğneleyici tavırda bulunuyor.
- Zayıf görünmemeye, güçlü görünmeye çalışıyor. Genellikle insanlar onu gördüğünde seviyorlar. İnsanlara karşı farklı bir yaklaşım sergiliyor. Gene çoğunlukla alaya alan bir üslupla konuşmaya devam ediyor, ama karşıdakini bir kere etkisi altına almış oluyor.

İşin kötü yanı eskiden böyle değildi. En azından bu kadar ayyuka çıkmış bir durumda değildi. Son 2-3 yıldır birtakım elde ettiği şeylerle bu, inanılmaz bir hal almaya başladı. Hakikaten görüşmek istemiyorum. Ama bir şekilde bu durumun içine çekilir vaziyette buluyorum kendimi.

Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Kötü niyetli olarak böyle yapmadığını bilsem ikna olacağım. Ama düpedüz kötülük amacıyla bunu yapıyor. Bunu hissediyorum.

ZOMBAK82

Ay Yolcusu
walla ilişkileri mininmuma indir derim..zatren sana vereceği birşey yok, onu geçtim sendeki olanı da emiyorsa iletişim kurmanın manası yok.

SENSEY

Ay Yolcusu
Hocam bence arkadaşlığınıza ara verin yada ayda yılda 1 görüşün çünkü aynı durum benimde başıma geldi en sonunda büyük bir kavga ettik ve artık konuşmuyoruz

Ciks

Mezun
Benim bir arkadaşım vardı, tam anlattığın gibi biri. Aynı evde yaşadık bir süre. Bir an önce gitmesini bekliyordum. Artık son vakitler bir yanlis anlaşılmadan ötürü kavga noktasına geldik. Uzun bir süre küstüm buna. Ve beni görmemezlikten geldi, umurunda degilmis gibi davrandı. Sanıyorum aklı başında bir arkadaşımin tavsiyesiyle özür diledi ve barıştık. Şimdi bana karşı daha seviyeli. Ben de hep mesafeyi koruyorum. Böyle çok iyi anlaşıyoruz.

Zor kişiliklere yaşamak diye bir kitap var, okuyabilirsin.

DarkLight

Yeni Üye
15 yıllık bir arkadaşım var. Çoğu zaman neşeli, eğlenceli anlarımız oluyor. Yılların getirdiği bir anı/hatıra birikimi olduğu için çok fazla sohbet ediyoruz. Ama bu arkadaşım korkunç bir enerji vampiri. Ve küçük dağları ben yarattım edasında olan, inanılmaz bir narsist.

Onunla genellikle görüştüğümde ruhum çekiliyor. 2 gün boyunca kendime gelemiyorum. En son cuma günü görüştük ve gerçekten 2 gündür çok huzursuz etti beni. Saygı ve kırmızı çizgi kavramları genel anlamda hayatında yok. Zorba bir kişilik profili çiziyor. Aslında bunu herkese yapmıyor. Aramızdaki bağdan dolayı bunu bana karşı çok kolay bir şekilde yapıyor.

- Çoğu zaman küçümseyici, alaya alıcı bir ifadeyle durduk yere bana ait bir şeyi eleştiriyor.
- Suni bir tartışma yaratıyor. Mesela çok genel geçer bir ifade ile bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu söyleyip sonrasında geriye çekiliyor. Eğer onun "DOĞRU" dediği şeyi yapmıyorsam, bamtellerime dokunuyor. "Bunu yapmayanlar şöyle böyle insanlardır" minvalinde o doğru şeyi nasıl yapmazsın dercesine inanılmaz bir eleştiri bombardımanına tutuyor. Ve bunu yaparken, aşırı kayıtsız, alaya alan bir üslupla yapıyor. O sırada onun karşısında kendimi inanılmaz bir savunmanın içinde buluyorum aniden. Ona yaptığım şeyi ya da yapmadığım şeyi nedenleriyle/gerekçeleriyle açıklamaya çalışıyorum. Ama söylediklerimi sanki duvara söylüyormuşçasına o hâlâ başka bir yönden bamtellerime dokunmaya devam ediyor. Resmen kendimi ifade etmeye çalışırken sinir krizi geçirdiğimi fark ediyorum.
- Eğer bir şeyi kendisi yapmıyorsa, onun nezdinde o şey çok önemsiz, hiçbir değeri olmayan bir şeye dönüşüyor. Sözgelimi, spor yapmak. Kendisi yapmıyorsa, bu dünyanın en lüzumsuz işi haline geliyor.
- Sahip olduğu şeylerle inanılmaz övünüyor. Ve hele ki o şeye sen sahip değilsen, bunu çoğu zaman üstü örtülü bir şekilde ima ederek iğneleyici tavırda bulunuyor.
- Zayıf görünmemeye, güçlü görünmeye çalışıyor. Genellikle insanlar onu gördüğünde seviyorlar. İnsanlara karşı farklı bir yaklaşım sergiliyor. Gene çoğunlukla alaya alan bir üslupla konuşmaya devam ediyor, ama karşıdakini bir kere etkisi altına almış oluyor.

İşin kötü yanı eskiden böyle değildi. En azından bu kadar ayyuka çıkmış bir durumda değildi. Son 2-3 yıldır birtakım elde ettiği şeylerle bu, inanılmaz bir hal almaya başladı. Hakikaten görüşmek istemiyorum. Ama bir şekilde bu durumun içine çekilir vaziyette buluyorum kendimi.

Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Kötü niyetli olarak böyle yapmadığını bilsem ikna olacağım. Ama düpedüz kötülük amacıyla bunu yapıyor. Bunu hissediyorum.
Çıkar hayatından seni sinir eden insanlar olmasın hayat zaten zor üstüne bir de sen kendini zorlama

Wake up!

Yeni Üye
Benim de 10 yıllık tek dostum dediğim birisi vardı. Baskın taraf bendim ancak artık bana zarar verici hareket ve tavırlar içine girmişti. Benim dostluğumu hak etmediğini düşündüğüm için direk yüzüne söyleyip ilişiğimi kestim. 6 aydır görüşmüyorum. Şu an mutluyum. Bu durum benden değil ondan eksiltti. Mutluyum.

Başka bir arkadaşım daha vardı. Yukarida bahsettiğin arkadaşta olanların benzeri onda baş göstermişti. Onla da bağımı kopardım. Mutluyum.

Sen de daha çok gecikmeden muhabbeti kesmelisin dostum. Arkana bile bakma...

syronix

Masculine but 16 y.o
hocam aynı sınıftaki çocuk aynı anlattığınız gibi ve tasfirler mükemmel "enerji vampiri" bunlar neden böyle oluyor veya nerden görüyorlar böyle davranmayı nerde öğreniyorlar hiç bilmiyorum resmen hayattan soğutuyorlar umarım kurtulursunuz

Chumyuk

Faphichulo
Benim de benzer bir arkadaşım var, hatta biz üç kişilik bir grubuz, gruptaki üçüncü kişi de genellikle diğer arkadaşın saldırılarına destek çıktığı için kendimi sürekli savunma yaparken ve dalga geçilmeye karşı kendimi daha iyi ifade etmeye çalışırken buluyordum. Yaklaşık on yılın birikimi ile beraber küçük bir olayı artık kaldıramadığımı fark ettim ve uzaklaştım. 3-4 ay sonra aradı "benimle nasıl görüşmezsin" minvalinde konuştu, baktım ki anlatarak çözemeyeceğim, psikolojik olarak iyi değilim ve kimseyle görüşmek istemiyorum dedim. Birkaç kere de laf sokmak için aradı, üstelemeden kapattım. Yaklaşık 9 aydır görüşmedim, bunu bir 1.5 yıla çıkarma gibi bir düşüncem var. Bazen de fazla görüşmenin yarattığı, benim "samimiyet sürmenajı" dediğim durum ortaya çıkıyor, samimiyet adına kişilikler yok sayılabiliyor. Bu 1.5 yıl dolduğunda daha seviyeli ve özellikle bana saygı duyulan bir muhabbet oluşacak mı diye bakacağım, eğer yoksa da sonlandıracağım.
Bu arada bu 9 aydır çok rahatladığımı da söyleyebilirim, geriye baktığımda da o dönemde hissettiğimin de üzerinde zorbalığa maruz kaldığımı fark ettim. Enerjimi kazanmak gerçekten çok iyi geldi, tavsiye ederim.

fapmastertikz

Çifte mezun
Bu arkadaşınla bunu konuşmanı tavsiye ediyorum. Baktın seni dinlemiyor ve ya alaya alıyor arana mesafe koy ve ya arkadaşlığını bitir. Bir arkadaş ile kardeşi ayıran en temel özellik dertleşebilmektir. Sana kötü gelen birisi ne dostun olabilir ne de arkadaşın. Sadece eğlendiğin birisi arkadaşın olabilir ama kardeşin olamaz mesela. Çünkü biz erkekler sokaktaki kaldırım taşı ile bile eğlenebiliyoruz. Arkadaşlığını kesme konusunda eğer tedirgin isen, kaybetmekten korkuyorsan bu da yanlış bir düşünce. Senin kimseye göbek bağın yok. Hayatında biri gelir biri gider. Konuşmak bile içinden gelmiyorsa kökten bitir derim.
Esenlikler dilerim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6