Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ne Yapacağımı Bilmiyorum

estmod

Yeni Fapstronot
Daha önce 110 ve 96 günlük süreçlerim oldu ama maalesef ondan sonra yaklaşık 6 aydır falan +10 günleri gecemiyorum. Gerçekten hayattan koptugumu dusunuyorum. Kaç yıldır içimdeki boşluk hissi bitmedi hicbir sey hissetmiyorum ne gülünce ne ağlayınca ne müzik dinleyince ne yemek yiyince ne biriyle konusunda ne çalışınca. Bu öyle birsey ki mal gibiyim aynı bir nesne gibi değersiz varligimla yoklugum aynı degisen bişey yok. Sanki bir hapishanedeymisim gibi çıkamıyorum, bu boşluğa nasıl düştüğümü bir bilsem. Anlatmak için kelimelerin yetemeyecegi o ince cizgideyim. Kimseye derdimi anlatamıyorum kimseyle konuşamıyorum çünkü korkuyorum çünkü çok eksiğim çünkü bu bağımlılık beynimi mahvetti. Beni benden aldı ve tek istediğim ESKİ BEN.

İki kelimeyi bir araya getirip de konuşamıyorum kişisel bakım son süreci bozdugumdan beri ne dış ne yuz yıkama hiçbirini yapamıyorum. Yaklaşık 200 gün önce yemin ederim geleceğimi kendi ellerimle akitmaktan irademe yenik düşmekten yeminler edip bir hiç uğruna bozmaktan her sabah uyuşuk uyanmaktan usandım. Bazen unutuldugumu düşünüyorum, kimsenin umrunda değilim bunu nasıl duzelticem hicbir fikrim yok. Kendimden nefret ediyorum ve bu mentalle yks ye giricem ve üstelik son şansım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var bir tavsiye bir tavsiyedir. ARKADAŞLAR YARDIM EDİN!

Moderatörün son düzenlenenleri:

mustafa78

Mars Yolcusu
Daha önce 110 ve 96 günlük süreçlerim oldu ama maalesef ondan sonra yaklaşık 6 aydır falan +10 günleri gecemiyorum. Gerçekten hayattan koptugumu dusunuyorum. Kaç yıldır içimdeki boşluk hissi bitmedi hicbir sey hissetmiyorum ne gülünce ne ağlayınca ne müzik dinleyince ne yemek yiyince ne biriyle konusunda ne çalışınca. Bu öyle birsey ki mal gibiyim aynı bir nesne gibi değersiz varligimla yoklugum aynı degisen bişey yok. Sanki bir hapishanedeymisim gibi çıkamıyorum, bu boşluğa nasıl düştüğümü bir bilsem. Anlatmak için kelimelerin yetemeyecegi o ince cizgideyim. Kimseye derdimi anlatamıyorum kimseyle konuşamıyorum çünkü korkuyorum çünkü çok eksiğim çünkü bu bağımlılık beynimi mahvetti. Beni benden aldı ve tek istediğim ESKİ BEN.

İki kelimeyi bir araya getirip de konuşamıyorum kişisel bakım son süreci bozdugumdan beri ne dış ne yuz yıkama hiçbirini yapamıyorum. Yaklaşık 200 gün önce yemin ederim geleceğimi kendi ellerimle akitmaktan irademe yenik düşmekten yeminler edip bir hiç uğruna bozmaktan her sabah uyuşuk uyanmaktan usandım. Bazen unutuldugumu düşünüyorum, kimsenin umrunda değilim bunu nasıl duzelticem hicbir fikrim yok. Kendimden nefret ediyorum ve bu mentalle yks ye giricem ve üstelik son şansım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var bir tavsiye bir tavsiyedir. ARKADAŞLAR YARDIM EDİN!
110 güne ulaşmış olman gerçekten güzel.Bu illetten kurtulmak için bir iş bir uğraşı bulman gerekiyor ben atanmaya çalışıyorum şuanda mesela.Bende de aynı durum oluyor gülemiyorum bile his gidiyor.Sen benden gençsin anladığım kadarıyla daha avantajlısın iki kelimeyi yan yana getirmek çoğu insan için zor olabiliyor utangaç bir toplumuz zaten kitap okuyarak ve daha çok konuşmaya çalışarak bu durumu atlatabilirsin.Bu illet sosyal anksiyete yapıyor bu durum konuşma sıkıntısına sebep oluyor zaman ver kendine.

ZOMBAK82

Ay Yolcusu

kral kendıne haksızlık etme..evet nofap güzel birşey, ama 110 gün bırakmışsın..110 gün yapmayınca süpermen olmadın..o yüzden takılma fazla..neverfap yapamasan da hayat devam ediyor..sınav sonuçlarında kımse neverfap yapıp yapmadıgını sormayacak, sınav sonucuna bakacak.Diyeceğim o ki, neverfap yapmayarak da başarılı oabilirsin ve olmalısın.kötü sonuçta kimseye ''neverfap yapmadigim için başaramadım'' diyemeyeceksin. Sözün özü sen yine mücadelene devam et..

Demiradam

Yeni Üye
110 gün bir çok kişinin bile ulaşamayacağı bir gün sayısı. Kendini asla hafife alma. Bir de her şeyi nofap bağlarsan relapse olduğunda ruhsal çöküş yaşarsın, nofap bir amaçtan ziyade gerçek huzur ve mutluluğa giden yolda bir araç olsun. Dost tavsiyesi..

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Fiziksel yorgunluğa neden olacak bir işte çalışmadıkça veya her gün ağır bir spor yapmadıkça (enerjini atamadıkça) ne yaparsan yap buraya doğru kayacaksın. Enerjim yok vb de deme. Ne kadar kötü hissedersen hisset ciddi bir bedensel enerjin var. Önce Fiziksel enerjinden kurtulup sonra zihinsel durumunu analiz etmen gerek. Temel de bu kadar kaynak tüketip(videolar, kitaplar, forum vs) relaps olmamızın temel nedeni de enerjimizi doğru yönlendirememek. Ufak bir enerji artışında bunu relaps olarak değerlendirip kafamızı duvarlara vurmanın da pek anlamı yok.

estmod

Yeni Fapstronot
110 gün bir çok kişinin bile ulaşamayacağı bir gün sayısı. Kendini asla hafife alma. Bir de her şeyi nofap bağlarsan relapse olduğunda ruhsal çöküş yaşarsın, nofap bir amaçtan ziyade gerçek huzur ve mutluluğa giden yolda bir araç olsun. Dost tavsiyesi..
Peki ruhsal çöküşten nasıl kurtulurum ve onu amaçtan çok
araca nasıl cevirebilirim

defiantwarrior

Mars Yolcusu
Peki ruhsal çöküşten nasıl kurtulurum ve onu amaçtan çok
araca nasıl cevirebilirim
Bence rutin oluşturarak kurtulabilirsin. Önceki günden yapacağın her bir işi belirle. Süresi ne kadar olursa olsun en ufak yaptığını bile önceden belirle. Yaptıkça ve başardıkça üzerlerini çiz. Temel bir mantıktır fakat çok etkilidir. Aslında gün içerisinde bir şeyler yapabileceğini gösterecek sana.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6