Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neden Aç Kalmak Zorundasın

Wise

Ancient Wise
Fark ettin dimi?
Etmedin mi? Ben de öyle tahmin etmiştim.
Yemek yedikten sonra genellikle canın fap yapmak istiyor.
Ne alaka dimi, neden yemek yiyince veya şekerli bir şeyler tüketince aklım oraya gidiyor?
Nefsi besleyen pek çok şey vardır... Hırslar, kötülük, haz, tokluk.
Neden tüm inançlarda aç kalmak bir ibadet şeklidir? İslam neden nefsine hakim olmanı ister?
İntermittent fasting neden moda oldu? Aç kalana kadar neden pmo döngüsünden çıkamadım?
Sen neden çıkamıyorsun?
Söyle günde kaç kalori alıyorsun? Veya kaç gram karbonhidrat tüketiyorsun?
Açlığını kontrol edebildiğin zaman hayatını kontrol edebileceğinin farkında değilsin dimi?
Sürüngen beynin 2 isteği nedir? Yiyecek ve cinsel ilişki. Yani beslenme ve üreme. Üremeyi faple beslenmeyi de şekerle çözmüşsün aferin.
Şeker de toz şeker değil tüm karbonhidratlar.
Senin hayatta başarılı olmanı sağlayacak 2 motivasyonu çok güzel berbat etmişsin. Üreme gücünü (libidonu) hedeflerine ulaşmak için; besinleri de senin vücudunu, beynini besleyip inşa etsinler diye kullanman gerekiyordu. Amaçların uğruna sana enerji versin diye.
Neden mutlu değilsin peki? Öyle ya, dünyanın en refah içindeki ülkeleri... Obez ve mutsuz.
Şöyle bir düşününce haz devrelerinin son 30 yılda oluşmuş olması mümkün değil dimi? Sözde mutluluğumuzu artıran ve hayatımızı kolaylaştıran internet ve hızlı gıda (paketlenmiş, hazır veya fast food) çağında. Çok daha mutlu olmamız gerekiyor dimi?

Ataların da senin kadar yiyor muydu? Yoksa 1 avuç yemişle saatlerce yiyecek mi arıyordu güneşin altında?
Neden afrikada sahilde dans eden çocuklar kadar mutlu değilsin? Sözde medeniyet seni onlardan üstün kılmamış mıydı?
Dünyanın en fakir ülkelerinde, ellerinde değil telefon üstlerinde sağlam kıyafet olmayan insanlar kadar neşeli değilsin? Sabahtan akşama insta keşfette gezmek neden seni bu kadar sıkıyor ki? Neden bir manzara görmüş atan kadar mutlu olamıyorsun? Beyin aynı beyin sonuçta.
Minimalist yaşamayıp tükettiğin zaman neden mutlu olacağını düşündün? Tabi düşünmedin, sana yapman söylenen hiçbir şeyi düşünmedin. Yaptın sadece. Tüketim çağı böyle bir şey.
Fakirlik güzellemesi yapmıyorum seni uyandırmaya çalışıyorum.
Bana spor yapmam için bol bol yemem gerektiğini söylediler.
1 Öğün yiyorum ve kaslarım hiç olmadığı kadar irileşti. Belim ise her gün daha fazla inceliyor.
Ve neyi fark ettim biliyor musun? Aç kalmaya başlayınca pmo aklıma dahi gelmiyor.
Ama karnımı tamamen doyurduğum zaman, ''şimdi bi 31 ne iyi gider be'' diye düşünüyorum.
Veya tatlı yiyesim, oyun açasım geliyor.
Sen de aynısını yapıyorsun, daha sonra sosyal medyada gezerken tetiklenip relapse oluyorsun.
Peki nedir bunun çözümü? Dersen...
Aslında basit.

Öncelikle karbonhidratı çok sınırlı ye. Ben pilav, makarna, ekmek, tatlı yemem. Bakla falan varsa içinden alırım zaten.
Protein ve yağ ağırlıklı beslen. Vücudun enerjiyi yağlardan almayı öğrensin.
Doymadan kalk. Doyduğun anda rehavet başlar. Her işin yarım kalır, veya uykun gelir.
Tavsiyem 2 öğün yemen. İntermittent fastingi araştır.
Bir süre ızdırap gibi gelecek. Berbat beslenme alışkanlığından dolayı. Daha sonra ise bedeninin ne kadar güçlü bir silah olduğunu öğreneceksin.
Beynin saçma sapan hazlara değil daha insani konulara dalacak. Ben din felsefesine daldım mesela.
En güzel yanı da, fitleşmek. Ve kasların büyümesi. Açlığın büyüme hormonu salgılattığı ve yağlar parçalandıkça belin inceldiği biliniyor. Ve bilinen ömrü uzatmanın tek yolu.
Hiçbir şey yemeden ne kadar enerjik olduğunu fark edince sen de aramıza katılacaksın. Tüketim çağında belki de insan olarak kalmanın en önemli adımı bu.
Açlığın faydalarını araştırmanı tavsiye ederim.

Sevgilerle.

root

Jüpiter Yolcusu
Şu olayı son 1 aydır ben de fark ettim yemek yemeden önce herşeye hazır bir makina gibiyim motivasyonum daha yüksek ve yaptığım işleri şevk ile yapıyorum ama kendimi iyice doyurduktan sonra miskinleşmeye başlayıp hiçbirşey yapasım gelmiyor ve son 1 aydır bunun farkındalığını yaşıyordum sağol faydalı bir yazı

Bratislaw

Ay Yolcusu
Dün akşam bu fazla yemenin acısını çektim. Sabahtan akşama kadar oruç tutmuştum. Ruh halim biraz bozuktu. Akşam iftar ettikten sonra şekerli ev yapımı baklavadan yarım kilo yedim. Bu yetmezmiş gibi üstüne kare fıstıklı çikolata yı da gömdüm ve olanlar oldu.
Ben neredeyse hiç ama hiç rüyalanmam. Gerek uzun neverfap süreçlerinde gerekse pmo yaptığım zamanlarda. Fakat o akşam ihtilam oldum ve olurken uyandım. Moralim çok bozuldu. 60 küsür gündür dayanmıştım.

kendine nofabır

Ay Yolcusu
Dün akşam bu fazla yemenin acısını çektim. Sabahtan akşama kadar oruç tutmuştum. Ruh halim biraz bozuktu. Akşam iftar ettikten sonra şekerli ev yapımı baklavadan yarım kilo yedim. Bu yetmezmiş gibi üstüne kare fıstıklı çikolata yı da gömdüm ve olanlar oldu.
Ben neredeyse hiç ama hiç rüyalanmam. Gerek uzun neverfap süreçlerinde gerekse pmo yaptığım zamanlarda. Fakat o akşam ihtilam oldum ve olurken uyandım. Moralim çok bozuldu. 60 küsür gündür dayanmıştım.
öyle bi konuşmussun ki sanki sürecin bozulmuş. Umarım sürecinin bozulmadığının bunun oldukça doğal olduğunun farkındasındır.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Ramazan ayında oruçluyken ruhsal açıdan inanılmaz iyiydim. Ramazan bitti, tatlı, şeker ve karbonhidrat tüketimim arttı. 2-3 gündür kendimi kötü hissediyorum. Beslenme inanılmaz önemli bir konu ve yaşantımızı fazlasıyla etkiliyor!

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti

Rüyalanmak sürecinizi bozmaz ve zarar vermez. Önemli olan pmo yapmıyor olmanız. Rüyalanarak ihtilam olmak doğal ve zaman zaman olması gereken bir durum. Moralinizi bozmadan devam ediniz.

minimalistbirisi

Ay Yolcusu
Teşekkürler dostum. benim gibi düşünen bir insan daha buldum. peygamber efendimizin bir hadisi aklıma geliyor. Sadelik, imandandır. ben hep sadeliği savunacagım. günümüzde minimalizm diye geçiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6