Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neden Artık Zor Geliyor?

kral6666

Venüs Yolcusu
Geçen ay 90 günlük süreyi tamamladım ve bedelli askerlik hizmetime başladım ancak askerdeyken acayip pmo yapma isteği duymaya başladım ve hala devam ediyor.
Ben bunun ani ortam değişiminden olduğunu düşnüyorum ki askerde ne kitap okudum ne başka bir hobi edinebildim.Relapse olmaktan çok korkuyorum ki bu 4 aylık bir süreyi heba etmek olur gibi düşünüyorum.

Sizce nedeni nedir ve bir öneriniz var mı ?

John constantine

Mars Yolcusu
Geçen ay 90 günlük süreyi tamamladım ve bedelli askerlik hizmetime başladım ancak askerdeyken acayip pmo yapma isteği duymaya başladım ve hala devam ediyor.
Ben bunun ani ortam değişiminden olduğunu düşnüyorum ki askerde ne kitap okudum ne başka bir hobi edinebildim.Relapse olmaktan çok korkuyorum ki bu 4 aylık bir süreyi heba etmek olur gibi düşünüyorum.

Sizce nedeni nedir ve bir öneriniz var mı
Uzun zaman rutinleri ve işleri aksatıktan sonra böyle hissetmen normal .eski düzenini zorlamadan ,yavaş yavaş ekleyerek tekrar kazan ve sabırsızlanma . Sürecine gelince , 3 aydan sonra atık ciddi manada bunu HAYAT ŞEKLİ (aslında normal hayatın kendisi ama ) haline getirmelisin ve gün saymamalısın. Relapse ise boş durdukça sana seslenecektir unutma.

Son düzenleme:

Ali15210028

Venüs Yolcusu
Bedelli askerlikte ne kadar boş zamanınız oluyor? Kitap okuma, telefon kullanma vs olayları nasıl oluyor?

kral6666

Venüs Yolcusu
Bedelli askerlikte ne kadar boş zamanınız oluyor? Kitap okuma, telefon kullanma vs olayları nasıl oluyor?
Baya bi boş vaktin oluyor genel olarak saat 18.30 da tabur içtiması alınıyor sonra 22'e kadar boşşun telefon tuşlu zaten yapılacak çok bir şey yok haftasonları da günde 2-3 defa içtima alınır sonra full yatış mutlaka kitap götür,benim bi arkadaş götürme okuyacak zamanın olmaz dedi.Ben götürmediğime pişmanım minimum 1,5-2 bin sayfa kitap okurdum.

kral6666

Venüs Yolcusu
Uzun zaman rutinleri ve işleri aksatıktan sonra böyle hissetmen normal .eski düzenini zorlamadan ,yavaş yavaş ekleyerek tekrar kazan ve sabırsızlanma . Sürecine gelince , 3 aydan sonra atık ciddi manada bunu HAYAT ŞEKLİ (aslında normal hayatın kendisi ama ) haline getirmelisin ve gün saymamalısın. Relapse ise boş durdukça sana seslenecektir unutma.
Öyle yapacağım teşekkürler,ekran süresini kısaltmaktan spor ve kurslara kadar bir çok şeye gidip kendimi geliştireceğim.

BloodRien

Yoda
Bedelini görmediğin zaman iraden bozulmuş olabilir
kitap okuma
ya da diğer alışkanlıklarında nofapin faydasını görmediğinden

başka bir örnek

yks çalışan bir öğrencinin netlerinin artmaması ve ders çalışmayı bırakması

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5