Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neler Yazılmış ,Çizilmiş , Karalanmış ?

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Arkadaşlar aylardır foruma ara sıra girerim , foruma kayıt olduğum gün ile bugün girdiğim zaman insanların yaptıkları tek şey kendi sorunlarını yazmak.Bu problem eski forumdan bugüne ve günler sonrasına kadar tekrar edecek bir problem .Ben de bunu okuyan sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum kısa ve basit.

Bir problemini hemen büyütme , problem mi değil mi diye bir sentezle .
''Problem''in hakkında neler yazılmış çizilmiş bi aç oku , karala bir şeyler , saçma sapan problemler oluşturmayın kendinize.Foruma ne zaman girsem saçma sapan muhabbetlerin döndüğünü görüyorum.Yok şöyle konuşamıyorum , burada şöyle bir sıkıntım var , yok bakım önerisi , yok kitap önerisi , yok şu ne anlama geliyor . Bu muhabbetleri bırakıp doğruya odaklanırsanız , ufak tefek şeylerin (kimisi sana göre ufak kendimce büyük problem diyebilir hiç sorun yok , o problemini büyütmeye devam et ve gerçeği arama , durduğun yerde dön) bir problem olmadıgını abartılacak bir şey olmadığının farkına varın.Çözümü ararken ne yapmalıyım , nasıl bir psikolojide olmalıyım , hangi kaynakları takip edebilirim yerine yok kızlarla konuşamıyorum ekip olalım moruk yha on numara takılırız , süreçte şunu yaptım bozuldu mu , bunu okusam nasıl olur , şunu kazanır mıyım gibi aptal aptal düşüncelere girerseniz kusura bakmayın ama kendinizi kandırmaktan başka bir şey yapmazsınız . Bu yazdığım birkaç satır , çoğu kişiyi rahatsız edebilir , kimisi ise bu okuduklarını zihninde canlandırıp , bu eleştirmeye çalıştığım ''problemleri'' göz önüne getirerek bu tür davranışlardan kaçınmayı , oturup ağlamayı değil , sorunu çözmeye gayret eder.Kimse alınmasın ama ağlamanın bir faydası yok çözüm üretmeyi öğrenmemiz lazım

Saygilar

not:Aylar sonra 80 90 a yakın en az 100 sf dan oluşan çoğu kitabı buradan bir meydan okuma başlatıp , iyi bir skor yapan dürüst arkadaşlara göndermeyi planlıyorum, ufak bir bilgilendirmeydi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6