Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nereye Gideceğini Bilmek

jojokmo

Venüs Yolcusu
Uzun bir aradan sonra, selam size "Dostlar"
Bir süreliğine yurt dışındaydım. Hepinize gönülden sevgilerimi iletiyor ve hayırlı ramazanlar diliyorum.
Gönül evine paldır küldür insan almak
Kanada güzel memleket. Zira her yanıyla modern diyebiliriz. İnsan analizini yapmak biraz zor olsada bunun ortamın rahatlığından kaynaklandığını düşünüyorum. Coğrafi bölge fark etmeksizin insanın neden birilerine güvenmek,sevmek gibi eylemleri bu kadar hızlı yapmak istediğini bir nebze anlamışsam size aktarmak isterim. Yorumlarınızla lütfen ilmime ilim katmaktan çekinmeyiniz efendim.

Bu sitede belirli bir amaç doğrultusunda ilerlemeye çalışan çoğu kişide başlangıçta derin bir "susma" dürtüsü belirdiğine eminim. Susan insan gönül evine yaklaşıyor, beyni konuşmaya başlıyor. İnsanın başına ne geliyorsa iki dudağı ve aslında kendisine ve sevdiğine özel olan cinselliğinden geliyor. Bu iki bölgeyi kontrol altına almak insanı evliya yapar demiyorum elbet ama insanı tüketerek yaşama dürtüsünden kurtarır diye düşünmekteyim.
Boş söz söylemek, boş işler yapmak
Bu iki olayın ayrımı bariz gözükmesede barizdir. Film sektöründe sürekli argo kullanan, sürekli cinselliğinin peşinde koşan insanlar çok satmaktadır. "Samimi" olmak denen bir olguyla insanların Türkiye gibi, bir zamanlar muhafazakarlık, kültür gibi savaşlara bile etkisi olmuş bir olgunun yok olmaya yüz tutması gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken bir olgu.
Bugün PMO bağımlılığından bahsediyorsak, bunun suçlusunu önce kendimizde aramamız gerektiğini gördüm.
Ne izliyor, ne konuşuyor, nerelere gidiyor, kimi örnek alıyoruz. Oysa biz ne güzel bir toprağın insanıyız. Üstün ırkız demiyorum elbet ama kökenimizde zalimlik yoktur bizim.
Kökenimizde eşlerimizi paylaşmak gibi iğrençlikler yoktur mesela.
Fikrim şudur ki; insan "yaşamamış" olmakla korkutulmaktadır.
Zengin olmazsa yaşayamayacak.
Kadınsa erkeksiz, erkekse kadınsız yaşayamayacak
Cinsellik olmadan yaşayamayacak
Boş ortamlarda gününü gün etmezse yaşamamış olacak.
Ama dostlarım bilin isterim. Nerede olursanız olun, iyilikle yaşamak, gönülden hissetmek söylediğiniz her sözü, gönülden sevmek, yavaş konuşup,az konuşup çok dinlemek...vs. Bir çok şey muhteşemdir. Nofap insana bunlarıda kazandırmaktadır.

Gönlünüze iyi gelecek insanların sizi bulacağına gönülden inanın.
Kim dost, kim düşman ve ömür kısa
518367-3-4-8ffae.jpg
Kim ile birlikteyseniz o aslında sizsinizdir. Nedir ki insan? Bu kadar önemsenen. Mutlak olarak yaptıkları doğru olan ve kopyalanası hayatı olan insan.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6