Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Never Fap İle 1 Yıl

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar merhaba.
Elbette çok çeşitli krizlerim oldu bazı anlar süreci bitirme noktasına geldim ancak gayret ederek ilk yılımı bitirdim. Birçok faydasını gördüm vücudum bile belirli bir şekle girdi. İçtiğim çaydan yediğim yemekten lezzet alır hale geldim. Önerim hepiniz ne olursa olsun sürecinizi devam ettirin ve kendinize hep şu soruyu sorun. Bu kötü şeyi yaparsam elime ne geçecek.
Anlıyorum bu çağ bize ahlaksızlık ve çıplaklığı dayatıyor ve erkek adamlar olarak buna dayanmak zor aynı şeyler kadın kardeşlerimiz için de geçerli ama ne olur dayanın.

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Eğer soru sormak isterseniz elimden geldiğince cevaplayacağım. Eşim beni terkettikten sonra nu moda girmeye karar vermiştim. Eğer bu süreçte bir de fap yapsaydım belki de deprosyonik bir hale girecektim.

Bebekzyzz

WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAH!
Fiziksel değişikliğin yanı sıra ruhsal anlamda değişiklikler oldu mu?
Sosyal anlamda etkisi nasıldı?

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Fiziksel değişikliğin yanı sıra ruhsal anlamda değişiklikler oldu mu?
Sosyal anlamda etkisi nasıldı?
İlk başlar hiçte kolay geçmiyor hatta insanın depresif hissettiği garip bir dönem yaşadım. Sürecimin ilk 6 ayı hatta bazı aralıklar çok zor geçti.
Ben neverfap sürecimle birlikte ayrılık sürecimi de aynı anda yaşadığım için biraz duygusal geçti. Kendinize o kötü şeyi yapmadığınız için beyniniz ruhunuz ve vücudunuz o kadar güzel ikna oluyor ki kendinizle gurur duyuyorsunuz.
Bir diğer mevzu da sosyalleşmeye katkısı çok müthiş oluyor. Müthiş bir mizah anlayışı ve gülümseme getiriyor herkese karşı ve bu çok güzel bir duygu.
Eğer manevi argümanlara da sarılırsanız tadından yenmez oluyor.
Ben bir de flört vs. gibi mezvulardan uzak durmaya çalıştım tabi tercih meselesi çünkü ben inançlı yaşamak isteyen bir insanım herkesi de saygı ile karşılıyorum.

tranceport

Jüpiter Yolcusu
başka ne gibi değişimler oldu
İnsan canlı diri ve her an patlayacak bir bomba gibi hissediyor kendini diyebilirim.
Yorulmuyorsun.
Ama süreçle birlikte yeni alışkanlıklar edinmek çok faydalı olacaktır eğer kendine birşey katmazsan enerjiyi yönetemezsin ve süreç başarışız olur.
Erteleme benim en büyük problemim ve bir de sosyal medya.
Eğer bunları da bırakırsam gayet normal bir insan olacağım.

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Bunu kızlar, ortam vs değil kendi öz saygımızı korumak amacı ile yapmalıyız arkadaşlar. Bir yerde görmüştüm mastürbasyon ya da o garip filmleri izlerken kendini videoya al.Eğer videoyu izlemek istemiyorsan demekki yaptığın çok kötü birşey demişti.
Ben buna sonuna kadar katılıyorum.
Ben inançları doğrultusanda yaşamak isteyen bir insanım ve şu anda hayatıma girmek isteyen bir kız var ama gönül eğlendirme olacağı ve bundan da rahatsız olacağım için hem kendimi hem de onu düşünerek bundan bile kaçınmak istiyorum. Çünkü konu farklı yerlere kayabilir ve ben pişman olabilirim.Gidişat bunu gösterdiği için nefsime hakim olmaya çalışıyorum.
Bir diğer mevzu ise müthiş bir iştah artışı var bende süreç ile birlikte. Çok fazla ve aşırı yiyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6