Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfapçılara Kısa Öğütler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ciks

Mezun
Telefonumdaki not defterimi karıştırırken zaman zaman aklıma gelen öğütleri not ettiğim listeyi farkettim ve sizlerle paylaşmak istedim.

• ‌Bütün pmo hayallerinden ve ödüllerinden vazgeç
  • ‌Hedefin olsun
  • ‌Motivasyon cümleleri bul
  • ‌Bırakmayı gerçekten iste
  • ‌Çok stresli olduğunda kendini zorlama, mesela uyu
  • ‌Kendi ruhsal ve fiziksel durumunu her gün kontrol et, analiz et ve önlem al
  • ‌Yan etkilere hazırlıklı ol, anlayışla karşıla, sabret
  • ‌pmo nun zararlı olduğuna, Nofapa ve pmo yu bırakabileceğine gönülden inan.
  • ‌Bi destekçi-yoldaş bul
  • ‌Dışarı çık
  • ‌Öz bakımına özen göster
  • ‌Spor yap - beslenmene dikkat et
  • ‌insanlarla konuş, dostlarınla dertleş, büyüklerinle istişare et
  • ‌Pmo veya edging yapmadan önce relapseden sonra neler yaşayacağını düşün ve ralapse olmanın avantaj ve dezavantajlarını düşünerek ne yapmanın daha karlı olduğunu hesapla
  • ‌Bozup bozmamak veya edging yapıp yapmamak arasında kaldığında hüzünlü müzik dinle
  • ‌Seni üzen toksik kişilerden uzak durmaya çalış.

Son düzenleme:

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
her şeyi anladım iyi hoş tavsiyeler okeyimde sondan 2.si ne alaka bi bağ kuramadım

Son düzenleme:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Hüzünlü müzikten kasıt edilen ne olduğuna göre bence değişir. Klasik müziklerde de hüzünlü denilecek müzikler var ama tanım itibari ile biz öyle diyoruz aslında. Yukarıdaki Payitaht müziği bende hüzün uyandırmadı mesela. Sözlü hüzünlü müziklere karşıyım bu arada. Böyle bir dönemde "Müslüm Gürses vb" gibi arabesk tarzı tamamen hüzün pompalayan müzikler dinlemek sağlıklı olmaz. Çünkü bu müziklerin sözleri vardır ve sana düşünmek için izin vermez. Müslüm Gürses "Affet beni bir akşam üstü" derken ben başka şey düşünemem. Bu bir terk edilmişliği, yanlış yapılmışlığı betimler. Bu da hüznü tetikler ama klasik veya sözsüz müzikte bu böyle olmaz. Burada kontrol sendedir. İstersen mutlu olduğun bir ana gidersin, istersen gelecek planlarsın, istersen yarını düşünürsün, istersen anneni özlersin, istersen gündemi düşünürsün... Çünkü sözü yok! Aşağıya birkaç tane bu tarz beğendiğim müzik bırakayım;

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
Arkadaşlar bir insan hüzünlüyse depresif modda değildir, ağlayacak durumda değildir. Üzgündür, duygulanmıştır sadece... Bu yüzden hüzünlü müzik duygulandırır ama depresif moda sokmaz insanı.
Bir insan hüzünlüyse depresif modda olmayabilir ama hüzünlü şarkılar dinleyip kendini depresif olmaya daha da yaklaştırabilir. Ne gereği var yani ben niye kendimi daha depresif olmaya yaklaştırayım ben kendi psikolojik sağlığımı yerde mi buldum

Bu duygulanma durumu da insana relapse olduktan sonraki yaşayacağı hüznü hatırlatabilir mesela veya geçmişte yaşadığı sıkıntıları hatırlatıp relapseden vazgecirebilir.
Benim bahsettiğim flatline gibi bir süreç içerisinde dinlemek değil, relapse aşamasına gelindiğinde kısa bir süreliğine dinlemektir.
Biz hep relapse olmadan önce buna bağımlı kalırsak neverfapi anlayamamışız demektir hiç bir engel bağımlılık olmadan kendi hür iradenle pmoyu bırakmaktır mesele.
Bu fikrime katılırsınız katılmazsınız, olgun insanlar olarak tartışırız. Ama şımarık ergenler gibi cevaplara da tahammülümüz yoktur. NeverMoreFap
''Ben anlamadım siz ne yaşıyorsunuz yaşadığınızı bir ben mi yaşamıyorum flatline de hüzünlü müzik dinleyip neden depresif ruh haline gireyim ki? Hayır bir mantığa uyan açıklamanın olmamasını da geçtim işe de yaramıyor sadece seni depresif ruh haline sokuyor.'' Ben gayet kendimi saygı kurallar çerçevesi içinde net ve akıcı bir şekilde ifade etmişim bir tek ben mi göremiyorum kendimi şımarık bir veled olmadığımı yoksa sen mi eleştiriyi kaldıramayıp millete çamur atmaya çalışıyorsun dediğinin mantıklı bir açıklaması yok çünkü

Son düzenleme:

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Bir insan hüzünlüyse depresif modda olmayabilir ama hüzünlü şarkılar dinleyip kendini depresif olmaya daha da yaklaştırabilir. Ne gereği var yani ben niye kendimi daha depresif olmaya yaklaştırayım ben kendi psikolojik sağlığımı yerde mi buldum

Biz hep relapse olmadan önce buna bağımlı kalırsak neverfapi anlayamamışız demektir hiç bir engel bağımlılık olmadan kendi hür iradenle pmoyu bırakmaktır mesele.

''Ben anlamadım siz ne yaşıyorsunuz yaşadığınızı bir ben mi yaşamıyorum flatline de hüzünlü müzik dinleyip neden depresif ruh haline gireyim ki? Hayır bir mantığa uyan açıklamanın olmamasını da geçtim işe de yaramıyor sadece seni depresif ruh haline sokuyor.'' Ben gayet kendimi saygı kurallar çerçevesi içinde net ve akıcı bir şekilde ifade etmişim bir tek ben mi göremiyorum kendimi şımarık bir veled olmadığımı yoksa sen mi eleştiriyi kaldıramayıp millete çamur atmaya çalışıyorsun dediğinin mantıklı bir açıklaması yok çünkü
Hocam seni daha önceden de uyardım şu alaycı tavrından vazgeç diye, isteyerek yada istemeyerek.

Konuya katılmıyorsanız yazmazsınız olur biter herkes sizin algıladığınız gibi algılamıyor veya düşünmüyor. Konu sahibinin argümanı benim üzerimde işe yarıyor kriz anında hüzünlü müzik açıp biraz duygulanmak başaracağına inanmak krizi yüksek ölçüde azaltıyor.

Bu herkeste olacak diye bir şey yok, bende olan sizde olmayabilir, deneyip görün.

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
Hocam seni daha önceden de uyardım şu alaycı tavrından vazgeç diye, isteyerek yada istemeyerek.
Ben niye öyle bir şey hatırlamıyorum uyardığın tek konu ''random/sokak ağzı kullanmak yasaktır'' buydu. Dm kutusunu inceleybilirsin ve normal forum içinde de alaycı tavrından vazgeç diye bir uyarı aldığımı hatırlamıyorum yanılıyorda olabilirim.

Konu içinde ben nerde kullanmışım bir tek ben mi göremiyorum alaycı tavırlarımı bir tek ben mi göremiyorum kendi hatalarımı kafayı sıyıracam az kaldı

Konuya katılmıyorsanız yazmazsınız olur biter herkes sizin algıladığınız gibi algılamıyor veya düşünmüyor. Konu sahibinin argümanı benim üzerimde işe yarıyor kriz anında hüzünlü müzik açıp biraz duygulanmak başaracağına inanmak krizi yüksek ölçüde azaltıyor.

Bu herkeste olacak diye bir şey yok, bende olan sizde olmayabilir, deneyip görün.

Ben hayatımda bu kadar saçma bir argüman duymadım. Kendin deneyipde gördüm beni depresif olmaya yaklaştırmaktan başka bir işe yaramadı. Ben buraya bu insanların saçma argümanlarında bir mantık aramaya geldim bir bende mi işe yaramıyor diye ama bu duygulanmak(belki işe yarıyordur ama depresif bir hale sokuyorsa bu yöntem ben duygularımı daha farklı yollarla dışa vururum) başaracağına inanmaktan (bir meşguliyetin olsun zaten krizle mücadele edersen çoktan kaybetmişsin demektir.) sonra içi boş olduğunu gördüm ve gidiyorum. Hemen ardımdan da cevap yazılıp konunun sarpa sarılacağını da gayet iyi biliyorum.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Ben niye öyle bir şey hatırlamıyorum uyardığın tek konu ''random/sokak ağzı kullanmak yasaktır'' buydu. Dm kutusunu inceleybilirsin ve normal forum içinde de alaycı tavrından vazgeç diye bir uyarı aldığımı hatırlamıyorum yanılıyorda olabilirim.
Alaycı tavır zaten random/sokak ağzı kullanımına giriyor uyarıda yanlış bir şey yok. Seni bundan uyarmışım adı değişti diye anlam değişmiyor.

Tamam size uymayabilir neden yazıp uzatıyorsunuz ? Saçma argüman demişsiniz neye göre kime göre kiminde işe yarayabilir. Forum ortamını kızıştırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz bir daha böyle bir olaya rastlarsam ya sağlam bir uyarı alacaksınız yada uzun süreli forumdan uzaklaştırma.

Forumun ne size ne bana ihtiyacı var ortamı kızıştırmaya kimsenin hakkı yok.

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
Tamam size uymayabilir neden yazıp uzatıyorsunuz ?
Ben fikrimi saçma diyerek dile getirdim ardından ciks adlı arkadaş bana cevap verdi ben ona cevap verdim sonra sen araya girip ihtar verdin gördüğün üzere ben konuyu uzatmak için mesaj atmak yerine bana gelen cevaplara cevap verdim çünkü bana cevap hakkı doğmuş oldu
Forum ortamını kızıştırmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz
Bak güzel arkadaşım ben saçma bulduğumu ve nedeni açıkladım (siz sildiniz) sonra ciks adlı arkadaş bir takım açıklamalarda ve tahrik edici ithamlarda bulundu sonra bende saygı çerçevesi içinde yazdım ben bana verilen cevaplara karşın cevap veriyorum olay kendi kendine uzuyor sanki olayı tek uzatan benmişim gibi davranıyorsunuz ama karşı taraf bana cevap hakkı doğduracak bir açıklama yapmasa benim zaten olayı uzatma gibi bir derdim yok. Bak gördün mü konu işte bu yüzden uzuyor ve şu anda da uzamaya devam ediyor.

Ayrıyeten sormama rağmen hala nerde sokak ağzı kullandığımı söylemediniz öğrenmek isterim.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Ben fikrimi saçma diyerek dile getirdim ardından ciks adlı arkadaş bana cevap verdi ben ona cevap verdim sonra sen araya girip ihtar verdin gördüğün üzere ben konuyu uzatmak için mesaj atmak yerine bana gelen cevaplara cevap verdim çünkü bana cevap hakkı doğmuş oldu

Bak güzel arkadaşım ben saçma bulduğumu ve nedeni açıkladım (siz sildiniz) sonra ciks adlı arkadaş bir takım açıklamalarda ve tahrik edici ithamlarda bulundu sonra bende saygı çerçevesi içinde yazdım ben bana verilen cevaplara karşın cevap veriyorum olay kendi kendine uzuyor sanki olayı tek uzatan benmişim gibi davranıyorsunuz ama karşı taraf bana cevap hakkı doğduracak bir açıklama yapmasa benim zaten olayı uzatma gibi bir derdim yok. Bak gördün mü konu işte bu yüzden uzuyor ve şu anda da uzamaya devam ediyor.

Ayrıyeten sormama rağmen hala nerde sokak ağzı kullandığımı söylemediniz öğrenmek isterim.
Tamam sorun konu sahibinin de mesajlarını sildim, lütfen böyle konular altında tartışmayalım. Kimseye de özel olarak muhamele gösterdiğim yok bilginize adminde gözümde eşittir üye de.

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
Tamam sorun konu sahibinin de mesajlarını sildim, lütfen böyle konular altında tartışmayalım. Kimseye de özel olarak muhamele gösterdiğim yok bilginize adminde gözümde eşittir üye de.
Biliyorum ama ben dile getirmeseydim silmeyecektiniz farkettmediğinizi düşünüyorum sizi yargılamıyorum.

Ciks

Mezun
Arkadaşlar burda önemli olan üslup meselesi. Biri der çok saçma, biri der yaşın küçük... Benim iddiam sence yanlışsa dersin ki şundan şundan dolayı ben bunu doğru bulmuyorum... Ben yıllardır bu forumdayım ve hiç bir çıkar gözetmeksizin tecrübelerimi paylaşıyorum. Geçmişte de bu oluşuma şimdi bahsetmeyeceğim çıkar gözetmeksizin hizmetlerde de bulundum vs. Ben çok da şeyimde deyip öğrendiklerimi kendime de saklayabilirim... Tüm bu uğraşlardan sonra birinin çıkıp saçma demesi insanın şevkini bozabiliyor...

Ayrıca bazı tavsiyeler herkeste aynı etki etmeyebilir. Kaldı ki psikiyatrik ilaçlar dahi herkeste aynı etkiyi oluşturmaz, hatta aynı probleme sahip 2 kişiye verilen aynı ilaç dahi farklı dozlarda verilmesi gerekebilir... Ve yanılıyor da olabilirim, olabiliriz... Burda evde sürekli kavga ettiğimiz kardeşimizle konuşur gibi "çok saçma", "senin yaşın kaç", "siz hangi kafayı yaşıyorsunuz" gibi usluplar forumun seviyesini düşürmekten başka işe yaramaz.

Mümkünse burda çok fazla tartışmayalım... Tartışacaksak da olgunca tartışalım.
Eskiden forum böyle değildi sanki.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Arkadaşlar burda önemli olan üslup meselesi. Biri der çok saçma, biri der yaşın küçük... Benim iddiam sence yanlışsa dersin ki şundan şundan dolayı ben bunu doğru bulmuyorum... Ben yıllardır bu forumdayım ve hiç bir çıkar gözetmeksizin tecrübelerimi paylaşıyorum. Geçmişte de bu oluşuma şimdi bahsetmeyeceğim çıkar gözetmeksizin hizmetlerde de bulundum vs. Ben çok da şeyimde deyip öğrendiklerimi kendime de saklayabilirim... Tüm bu uğraşlardan sonra birinin çıkıp saçma demesi insanın şevkini bozabiliyor...

Ayrıca bazı tavsiyeler herkeste aynı etki etmeyebilir. Kaldı ki psikiyatrik ilaçlar dahi herkeste aynı etkiyi oluşturmaz, hatta aynı probleme sahip 2 kişiye verilen aynı ilaç dahi farklı dozlarda verilmesi gerekebilir... Ve yanılıyor da olabilirim, olabiliriz... Burda evde sürekli kavga ettiğimiz kardeşimizle konuşur gibi "çok saçma", "senin yaşın kaç", "siz hangi kafayı yaşıyorsunuz" gibi usluplar forumun seviyesini düşürmekten başka işe yaramaz.

Tartışmayı yanlış algılıyoruz bence sorun orada yoksa buradaki herkes aynı şeyin doğru olduğunu düşünüyor olsaydı zaten forumun da bir anlamı kalmazdı. Kendinle aynı düşünmüyor diye "yaşın küçük anlamazsın" demek(seni kastetmiyorum) de gerçekçi değil, ben 31 yaşındayım, aralıklı oruç ve nefes meditasyonun ne olduğunu bu forumda 20 yaşındaki bir üye sayesinde öğrendim ve çok da işime yaradı. Dışarıda 35 yaşında olup "Nofap saçmalık, bak ben sürekli izliyor ve çekiyorum hayatımda hiçbir şey değişmedi." diyen tek hücreli bir insandansa burada 23 yaşında olup "geçen okuduğum bir kitapta rafine şeker'in fazla tüketiminin dopamin reseptörlerini önemli ölçüde yok ettiğini öğrendim." diyen bir insan benim için çok daha olgun ve aklı başındadır.

2016 yılında forumun adı nofapturkiye.com gibi bir şeydi sanıyorum balzac'ın sperm'in önemini paylaştığı bir yazıyla alakalı açtığım konuda nick'i ali ve 4345454 gibi sayılarla devam eden moderatör arkadaş açtığım konuyu gereksiz bulmuş hatta bana IP ban atmıştı. Yine bir moderatör arkadaş süreci bozduktan sonra kendisine süreci bozdu diye tatlı bir şekilde sitem eden üyelere küfür etmişti. En azından şu anda moderatör olarak görev alan arkadaşların daha aklı başında olduklarını söyleyebilirim. Bir de neredeyse Nofap ile ilgili sorulacak bütün sorular soruldu ve cevabı verildi o yüzden birçok insan ya imkansız deyip bıraktı ya da bağımlılıklarından kurtulup hayat mücadelesine giriştiler ki bana göre de doğru olan ikinci seçenek.

Ciks

Mezun
Tartışmayı yanlış algılıyoruz bence sorun orada yoksa buradaki herkes aynı şeyin doğru olduğunu düşünüyor olsaydı zaten forumun da bir anlamı kalmazdı. Kendinle aynı düşünmüyor diye "yaşın küçük anlamazsın" demek(seni kastetmiyorum) de gerçekçi değil, ben 31 yaşındayım, aralıklı oruç ve nefes meditasyonun ne olduğunu bu forumda 20 yaşındaki bir üye sayesinde öğrendim ve çok da işime yaradı. Dışarıda 35 yaşında olup "Nofap saçmalık, bak ben sürekli izliyor ve çekiyorum hayatımda hiçbir şey değişmedi." diyen tek hücreli bir insandansa burada 23 yaşında olup "geçen okuduğum bir kitapta rafine şeker'in fazla tüketiminin dopamin reseptörlerini önemli ölçüde yok ettiğini öğrendim." diyen bir insan benim için çok daha olgun ve aklı başındadır.

2016 yılında forumun adı nofapturkiye.com gibi bir şeydi sanıyorum balzac'ın sperm'in önemini paylaştığı bir yazıyla alakalı açtığım konuda nick'i ali ve 4345454 gibi sayılarla devam eden moderatör arkadaş açtığım konuyu gereksiz bulmuş hatta bana IP ban atmıştı. Yine bir moderatör arkadaş süreci bozduktan sonra kendisine süreci bozdu diye tatlı bir şekilde sitem eden üyelere küfür etmişti. En azından şu anda moderatör olarak görev alan arkadaşların daha aklı başında olduklarını söyleyebilirim. Bir de neredeyse Nofap ile ilgili sorulacak bütün sorular soruldu ve cevabı verildi o yüzden birçok insan ya imkansız deyip bıraktı ya da bağımlılıklarından kurtulup hayat mücadelesine giriştiler ki bana göre de doğru olan ikinci seçenek.
Muhtemelen yaşın daha küçük olduğu için böyle düşünüyorsun, biraz daha büyüyünce söylemek istediklerimi anlayacaksın. Söylediklerin çok saçma ve mantıksız.
Bence sen Neverfap yaptığını zannediyorsun. Bunları yazarken hangi kafayla yazıyorsun anlamıyorum...

Sana böyle cevap yazsaydım hoşuna gider miydi? Tartışma adabı boyle mi olmalı?

Whiplash

Satürn Yolcusu
Muhtemelen yaşın daha küçük olduğu için böyle düşünüyorsun, biraz daha büyüyünce söylemek istediklerimi anlayacaksın. Söylediklerin çok saçma ve mantıksız.
Bence sen Neverfap yaptığını zannediyorsun. Bunları yazarken hangi kafayla yazıyorsun anlamıyorum...

Sana böyle cevap yazsaydım hoşuna gider miydi? Tartışma adabı boyle mi olmalı?
Benim yazdıklarımdan karşımızdakine "küçümseyici" şekilde yaklaşılmasının doğru olarak nitelendirdiğim varsayımına nasıl ulaşabildin merak ediyorum? Diyorum ki; farklı düşüncelerde olmanın ve tartışmanın bir zararı yok, forumlar bu yüzden vardır bu gayet normal ve kendi yaşadığım olaydan yola çıkarak yeri gelir "yaşın küçük" diye hor gördüğün adamdan da bilmediğin ve günlük hayatta işine yarayacak bir şeyler öğrenebilirsin.

bguven28

Yeni Fapstronot
Ben kimseyi küçümsemedin,kendimden küçük olanlarıda küçümsemedim.Neverfap ile ilgili yorum bile yapmadım.Erkeğin hayatla büyüdükçe hayatla mücadelesi artar ve çok fazla şey beklenir erkekten, hayat zorlaştıkça birşeylere sarmaya çalışır beyin ona vurgu yaptım. Evden çıktığınızda kendi ayaklarınızın üstünde durmaya başladığınızda,kiranızı ödeyip,hayatla mücadeleye giriştiğinizde anlarsınız anlamında yazdım. İşte gülmeniz normal,youtube'da izlediğiniz sokak dayısıyla karıştırmayın olayı. Bende herkesten birşeyler öğreniyorum tabiki. Herkes herşeyi bilemez,benimde bilmediğim gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6