Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap'e Başlama Hikayem

LUST

Yeni Üye
Evet Uzun aradan sonra buraya katılma kararı aldım. Yaklaşık 5 ay no fap yapmaya çalıştım bağımlılığım aşırı şekilde artmıştı hergün yapmadan duramıyordum bunun etkeni reddit oldu reddit'e kaydolduktan sonra fap yapma sınırım birden arttı artık her reddit kullandığımda karşıma nsfw postları çıkıyor gördüğüm her kadının of arşivini arıyordum. Haziran öncesi kız arkadaşımdan ayrıldım psikolojim mahvoldu kız arkadaşım sanaldan birisiydi reel hayatım yoktu ayrılmam bir nevi iyi bir nevi kötü oldu ed yaşamaya başladım hayatımı sorguladım, geçmişe takılı kaldım eski kız arkadaşımdan defalarca red yedim değerim aşırı yerlere indi eski arkadaşlarımla aram bozuldu ve en sonunda bunlar beni kişisel olarak değiştirdi bende artık kendimi sürece verdim eskiden 3 gün yapıp bozan ben şuan 11. Günüme geldim evet az olabilir fakat şuan gayet iyiyim. İnternet ve tetikleyicilerden uzak, sosyal medya kullanmayıp hayatın gerçeklerini öğrenen 16 17 yaşında bir genc oldum. Ders çalışma isteğim geliyor artık kendimi sınavlarıma ve kendime vereceğim umarım 90 günü Tamamlar burda sizlerle paylaşırım. Okuyan varsa okuduğu için Teşekkürler.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Şuan ne yapıyor acaba ? Tahmin vereyim, başaramadı.

western53

Merkür Yolcusu
Başaran çok az kişi var Light, çok az..
Ama neden işte, neden? Şu sitede bu hikayeyi o kadar çok okudum ki, bizzat kendim o kadar çok denedim ki… Bazen komik derecede saçma geliyor.

“Bu nasıl bir hastalık, nasıl bir eylem ki onu yapmazken arzuluyor, yaparken yapmamış olmayı diliyoruz? Asıl odaklanmamız gereken bırakmanın neden bu kadar zor olduğudur.”
Allen Carr okurken bu soruyu sorması çok hoşuma gitmişti. O zamanlar kitabı okudukça “Evet ya!” demiştim, “sanırım yavaş yavaş anlamaya başlıyorum.” Fakat öyle görünüyor ki hala anlayamamışım. Bu sorulara hala cevap veremiyorum. Ezbere bildiğim bazı cevaplar var elbet ama pratikte işime yaramıyor işte.
Henüz en azından…

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Ama neden işte, neden? Şu sitede bu hikayeyi o kadar çok okudum ki, bizzat kendim o kadar çok denedim ki… Bazen komik derecede saçma geliyor.

“Bu nasıl bir hastalık, nasıl bir eylem ki onu yapmazken arzuluyor, yaparken yapmamış olmayı diliyoruz? Asıl odaklanmamız gereken bırakmanın neden bu kadar zor olduğudur.”
Allen Carr okurken bu soruyu sorması çok hoşuma gitmişti. O zamanlar kitabı okudukça “Evet ya!” demiştim, “sanırım yavaş yavaş anlamaya başlıyorum.” Fakat öyle görünüyor ki hala anlayamamışım. Bu sorulara hala cevap veremiyorum. Ezbere bildiğim bazı cevaplar var elbet ama pratikte işime yaramıyor işte.
Henüz en azından…
İnsanlar krizlerle savaşmaya çalışıyor. En büyük hata benliğinle savaş vermektir. Karşı taraf senden durmadan silah ve insan gücü çalıyor, savaşı kazanma olasılığın sıfır. Çünkü düşmanın kendin. Bunun ne kadar saçma aptalca olduğunu beynimize kazıyabilirsek, bir şeyler başarabiliriz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6