Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Çözüm Önerisi

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar çözüm çok basit bugün son yorumlarımı yazıyorum birdaha uğramicam, direk yazıyorum pmo ya dair ana fikri alıp uygulamak, soruna takılı kalıp kurcalamamak, Atatürk'ün bakış açısı buraya tam uygun, doktor Atatürk'ün ciğerlerinin hasar aldığını söylüyor ne hastalığıydı unuttum ... doktor şöyle kötü efendim böyle kötü efendim sadece sorunlardan bahsederken Atatürk; doktor şimdi ne yapıcaz onu söyle diyor, yani soğuk kanlı şekilde çözüm odaklı yaklaşıyor, sorunla uğraşmanın boş iş olduğu aşikar olan oldu şimdi ne yapmalıyım şeklinde düşünmek gerekiyor, gelelim bizim konuya çok boğulmadan yeterli bilgi sahibi olduktan sonra harekete geçiyoruz peki nasıl.

Yüksek ihtimalle buradaki büyük kitle asosyal takılıyor gerçek hayattan kopuk sanal alemde dopamin peşinde koşuyor kendimden biliyorum ?️ arkadaşlar forumlarda sürekli gezinmek bile dopamin salgılatıyor Instagramdan mesaj geldimesiyle aynı derecede, forumda yazımı begenen varmı yeni yazı varmı vs... Buna tüm forumlar dahil, aynı zamanda bu forumdaki büyük kitle kendini geliştirmeye adamış ileride başarılı olacak büyük insanlardan oluşuyor, forumları belli süre bırakıyoruz uzun bir süre 2 - 3 ay bu sürede ne yapıcsz, en önemli sorumluluğumuz nedir? 2 3 hafta sdece ona odaklanıyoruz, eğer sınavın varsa sadece sınav ile ilgili çalış, kitap okumak yok gelişmek yok forum yok telefona bilgisayara ders çalışmak haricî ellemek yok gidin dışarda gezin tek başınıza, gidin ailenizle çay için gidin sohbet edin, gidip cami önünde parklarda yaşlılarla takılın bulursanız, yani kısaca, bir tek en önemli sorumluluğunuzu belirleyin ve sadece 2 3 hafta onunla ilgilenin hatta 1 ay olsun hem o konuda ilerlemiş olursunuz hemde kendinizi gelişmek altında boğup durmazsınız zihninizi ferahlatirsiniz, bu planı kendim oluşturdum çünkü uzun zamandır bataktayim anladım ki bilginin bile fazlası zarar, beyine o kadar girdi çıktı oluyor ki öğrendiklerim boşa gidiyor ve uygulmadiğımız bilgi zaten çöp, şimdi pmo yapakmı diyenler olur, bu buhranı atlatmak için yani zihin yapınızı pmo takıntısından şartlanmasından bu sefer asla yapmam'dan kurtarmak adına yapın korkmayın öldürmez yani takmayın artık şunu bunca yıldır yaptınız ölmediniz sadece po.no izlemeyin yeter aga çözüm budur ben buna inanıyorum deneyin önemli olan, tek birşey ile ilgilenmek ve gerisini çöpe atmak, çok ayrı işlerimiz var kendinize uyarlayın ve şunu unutmayın birşeye karşı ne kadar duyarlı olursak tam zıttı bizi o kadar üzer, sevgiye çok duyarlı iseniz sevgisiz kaldığınızda darmadağın olursunuz.

Ben kendim ne yapıyorum
1- en önemli sorumluluğum sınava çalışmak çalışma süremi arttırmaya çalışıyorum.
2- ders haricinde, birileriyle sürekli iletişime geçmeye çalışıyorum yada dışarda geziyorum insanları hayvanları izliyorum, yada balkonunuz varsa çıkıp bir sandalye atın çay kahve içip dışarıyı gökyüzünü insanları arabaları hayvanları izleyin. Bakın önemli birşey düşünmemeye çalışın meditasyon yaparken nasıl nefese odaklaniyorlar sizde işinizi bitirdiğinizde şizofreni gibi etrafı izleyin, sıkıldınızmı kendinize ya işime dönerim yada izlemeye devam deyin hangisini seçmek isterseniz seçin yakın zamanda iş yapmak işinize gelir.
3- eğer telefonu açıp pmo yapacak nokataya gelirsem mast, yapıyorum p..no izlemeden yakın zamanda bunuda bırakacaksınız güvenin bana.

Bu kadar basit arkadaşlar gerçek hayatı görün eğer imkanınız varsa büyük şirketlere otellere girin AVM de olur.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6