Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Mezunlarına Bir Takım Sorular

Gaucho

Jüpiter Yolcusu
Bu sorularım mezunlara ve 90 gün boyunca nofap serüveninde bulunmuş insanlara gelsin. Anksiyete, Karamsarlık, Enerji,Motivasyon,Aşk vs gibi konularda sizden ricam ilk 30 gün böyle 30 60 arası böyle 90 150. gün aralarında bu tarz gelişimler oldu vs tarzında bir yazı istiyorum. Hem yolculuğa başlayanları motive edebilir.

ThunderHero

Yeni Fapstronot
Açıkçası ilk 30 gün benim için sadece yenilenme süreciydi. Yaşadığım boşluk hissi ve yorgunluk tavana çıkmıştı fakat gözle görülür bir iyileşme göremiyordum.

90+ Gün sonrası için diyeceklerim:

Anksiyete konusunda benim bir sıkıntım yoktu fakat nofap sürecimde bulunduğum ortamlarda daha rahat hissetmeye başladığımı söyleyebilirim. Özellikle kızlarla konuşurken gerçekten gözle görülür bir fark yaratıyor pmo bataklığından kurtulmak.

Karamsarlık konusunda pmo bağımlılığının getirdiği o hiçbir şey hissetmeme duygusu tamamen ortadan kalktı. Anlattığım duyguyu bağımlı olan arkadaşlar iyi anlar. Bu karamsarlıktan da öte bir duygu. O boşluk hissi tamamen ortadan kalktı ve uzun süre sonra bir ağaç gördüğümde o ağacı gri değil de yeşil olarak görüyordum artık.

Enerji konusunda nofap sürecine başladığımdan beri çok daha hareketli bir insan oldum. Ben dövüşçüyüm ve uğraştığım spora çok daha iyi bir şekilde yoğunlaşabildim. Ayrıca okula gidiyorum ve derslerime artık çok daha iyi bir şekilde odaklanabiliyor ve zaman harcayabiliyordum. Notlarımı ve başarımı gerçekten üst düzeye çıkardım sürecim boyunca.

PMO bataklığım yüzünden 6 aylık güzel bir ilişkimi bitirmiştim. PMO sebebiyle tamamen hissizleşmeye, karşımdakine hiçbir şey beslememeye başladım ve ayrıldım. Şu an biraz pişmanım. Çünkü gerçekten sırf bu bataklık, o üstte bahsettiğim boşluk hissi bu ilişkiyi bitirmeme sebep olmuştu. PMO'yu bıraktıktan sonra 2 ilişkim daha oldu ve gayet mutluydum, yeniden bir şeyler hissedebiliyordum.

NOFAP sayesinde gerçekten bir şeyler değişti. Başladığım günden beri her zaman ileri koydum. Daha başarılıyım, daha iyi bir sporcuyum, daha güzel hobilerim var. Bu işe başlamak için ne kadar fazla düşünürseniz o kadar geç başlarsınız.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Benim en uzun sürecim 152 Gün olarak askerdeyken gerçekleşti. Aslında buna süreç değil de "tecrit" desem daha iyi olur çünkü istesem de PMO yapacak materyal yoktu elimde ve diğer insanların aksine akıllı telefon getirmemiştim yanımda.

Bu süreçte tek dopamin kaynaklarım yemekhanede ki televizyondan izlediğim film, dizi, futbol maçı gibi şeylerdi bazen de tuşlu telefondan radyodan müzik dinlerdim. :D Çarşı izinlerinde de birkaç defa internet kafeye gitmişliğim var. Yalnız çok ilginçtir enerji olarak beklendiği gibi tabii ki çokça faydasını gördüm, herkesten daha erken kalkardım ve gece 4'te nöbetim olurdu mesela ben uyandırılmadan kalkıp giyinmiş olurdum. Ancak normalde bazı süreçlerimde 2 haftada bile ortaya çıkan harika belirtiler(odaklanma ve özgüvendeki artış mesela) bu süreçte ne hikmetse aylar geçmesine rağmen bir türlü ortaya çıkmıyordu üstelik kısmen Monk Mod yapmama rağmen?

Bunun sebebini yıllar sonra anlayabildim PKBY kitabında okuduğumda, hangi bölümünde olduğunu tam hatırlayamıyorum ama "Stres, beyindeki dopamin miktarını aşırı arttırır." diyordu bir bölümde ki ben askere gitmeden önce çok çok asosyal bir insandım ve bırakın dışarı çıkmayı, yataktan dışarı çıktığım bile yoktu neredeyse ve adeta "kürek mahkumu" muamelesi gördüğünüz bir yerde(askerde) aşırı stres yaşamanızdan daha doğal bir şey yoktur diye düşünüyorum.

Bunun dışında 152 gün sonra askerden dönüp eve geldiğimde "zaten bu süreçten bir şey olacağı yok, yeni bir sürece başlayayım" düşüncesiyle aynı gün PMO yapmıştım ve şu dikkatimi çok çekmişti: bunu hepimiz biliriz veya yaşamışızdır hemen hemen sürecin 1 veya 2.haftasında relapse olduğunuzda ilk seansınız daha uzun sürer ve bir ölçüde zevk alırsınız ancak ben 152 gün sonra ki ilk seansımda çok az zevk almıştım. Buradan benim çıkardığım varsayım: Tıpkı Nofap veya Neverfap ile alakalı birçok bilimsel makalede de söylendiği gibi dışarı atılmayan meni bir süre sonra vücutta parçalanıp, değerlendiriliyor. Bu arada 5 ay içerisinde sadece 2 defa rüyalandığımı da belirteyim.

Son düzenleme:

mustafa78

Mars Yolcusu
Bu sorularım mezunlara ve 90 gün boyunca nofap serüveninde bulunmuş insanlara gelsin. Anksiyete, Karamsarlık, Enerji,Motivasyon,Aşk vs gibi konularda sizden ricam ilk 30 gün böyle 30 60 arası böyle 90 150. gün aralarında bu tarz gelişimler oldu vs tarzında bir yazı istiyorum. Hem yolculuğa başlayanları motive edebilir.
ilk günlerde aşırı sıkıntılıydım mart ayından beri hiç boşalmadım sadece bir kere rüyalanma oldu o kadar antidepresan kullanıyorum cinsel isteği azaltıyor herhalde.Zangır zangır titrerdim elimi kafamı tutamazdım şimdi biraz terleme var aşırı kilodan ve hava aşırı sıcak ondan olsa gerek çok rahatladım özellikle 3 aydan sonra ilk 2 ay zor geçiyor sonra titremeler azalıyor baş ağrısı bacak ağrısı azalıyor.Bacaklarım sopayla vurulmuş gibi ağrırdı yanardı soğuk su vs etki etmezdi şimdi hiç ağrı yok huysuz bacak sendromu gibiydim çok şükür geçti

Start

Uranüs Yolcusu
bağımlılıktan kaynaklanmıyorsa Anksiyete, Karamsarlık, gibi şeyler hiç bitmez. Asıl sorun çözülmediği sürece. Genelde bağımlılık bunların bir nedeni olmaz sonucu olur.

Gaucho

Jüpiter Yolcusu
Benim en uzun sürecim 152 Gün olarak askerdeyken gerçekleşti. Aslında buna süreç değil de "tecrit" desem daha iyi olur çünkü istesem de PMO yapacak materyal yoktu elimde ve diğer insanların aksine akıllı telefon getirmemiştim yanımda.

Bu süreçte tek dopamin kaynaklarım yemekhanede ki televizyondan izlediğim film, dizi, futbol maçı gibi şeylerdi bazen de tuşlu telefondan radyodan müzik dinlerdim. :D Çarşı izinlerinde de birkaç defa internet kafeye gitmişliğim var. Yalnız çok ilginçtir enerji olarak beklendiği gibi tabii ki çokça faydasını gördüm, herkesten daha erken kalkardım ve gece 4'te nöbetim olurdu mesela ben uyandırılmadan kalkıp giyinmiş olurdum. Ancak normalde bazı süreçlerimde 2 haftada bile ortaya çıkan harika belirtiler(odaklanma ve özgüvendeki artış mesela) bu süreçte ne hikmetse aylar geçmesine rağmen bir türlü ortaya çıkmıyordu üstelik kısmen Monk Mod yapmama rağmen?

Bunun sebebini yıllar sonra anlayabildim PKBY kitabında okuduğumda, hangi bölümünde olduğunu tam hatırlayamıyorum ama "Stres, beyindeki dopamin miktarını aşırı arttırır." diyordu bir bölümde ki ben askere gitmeden önce çok çok asosyal bir insandım ve bırakın dışarı çıkmayı, yataktan dışarı çıktığım bile yoktu neredeyse ve adeta "kürek mahkumu" muamelesi gördüğünüz bir yerde(askerde) aşırı stres yaşamanızdan daha doğal bir şey yoktur diye düşünüyorum.

Bunun dışında 152 gün sonra askerden dönüp eve geldiğimde "zaten bu süreçten bir şey olacağı yok, yeni bir sürece başlayayım" düşüncesiyle aynı gün PMO yapmıştım ve şu dikkatimi çok çekmişti: bunu hepimiz biliriz veya yaşamışızdır hemen hemen sürecin 1 veya 2.haftasında relapse olduğunuzda ilk seansınız daha uzun sürer ve bir ölçüde zevk alırsınız ancak ben 152 gün sonra ki ilk seansımda çok az zevk almıştım. Buradan benim çıkardığım varsayım: Tıpkı Nofap veya Neverfap ile alakalı birçok bilimsel makalede de söylendiği gibi dışarı atılmayan meni bir süre sonra vücutta parçalanıp, değerlendiriliyor. Bu arada 5 ay içerisinde sadece 2 defa rüyalandığımı da belirteyim.
Yani stres seviyemi kontrol altına almadığım sürece tam olarak potansiyelime ulaşamayacağım sanırım.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Yani stres seviyemi kontrol altına almadığım sürece tam olarak potansiyelime ulaşamayacağım sanırım.
Yine PKBY kitabında hoşuma giden bir deyiş var "Papa'ya da Katil'e de yağmur yağıyor." Mesela; 1.5 yıl önce yaşadığımız deprem felaketi gibi bazı olaylardan etkilenmememiz, üzülmememiz mümkün değil. Ama direkt seninle alakalı bir durumda hayatını olumlu yönde değiştirebilecek bir fırsatın varsa ve sen onla savaşmaktan korktuğun için strese giriyorsan bu durumu düzeltebilecek olan da senden başkası değil.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6