Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Sürecindeyken Sigaraya Başlamak

Lenalette

Ay Yolcusu
Öncelikle ufak bir girizgah.
Sürecimin 16.günündeyim şu anda.Aslında şu ana kadar gayet iyi geldim.Genel olarak bu kısa sürede bile kendimi eskiye nazaran daha güçlü,daha mutlu hissediyorum.İnsanlarla çok rahat iletişim kurabiliyorum özellikle karşı cinsle konuşurken gerçekten çok rahat hissediyorum.Bunlar pozitif taraflar idi.Gelelim asıl mevzuya.2-3 gündür gerçekten gerginliklik hat safada.18 yaşındayım yksye hazırlanıyorum ordan gelen doğal bir stres var.Ekstra olarak 2-3 gün önce krito piyasası çöktü bildiğiniz gibi abim de çok ciddi para kaybetti.Öyle çok ufak bir para da değil maalesef insana koyuyor gerçekten.Ona moral vermek için hiç takmıyormuş gibi yapsam da insan takıyor kafaya elde değil.Eskiden gelen başka ailevi sorunlar da var maalesef.Bu para da bizim için önemli bir paraydı biz 4 yıl önce yine her şeyimizi kaybetmiştik evimiz arabamız falan kısaca tüm her şey gitmişti.Yavaş yavaş toparlanmıştık tam üniversiteye gideceğim sene yine terse düştük.Neyse çok uzattım.Ani gelen öfke,aklımın içindeki susmayan sorular derken derse odaklanamamaya başladım dersi geçtim gece uyuyamamaya başladım 2 gündür.Aklım bir türlü susmuyor.Sonuç olarak hayatta içmem dediğim sigaraya başladım.Bilmiyorum ama sanki sakinleştirici etkisi göstermiş gibiydi.Ya da sakinleşmek için bahane mi arıyordum bilmiyorum.Az önce de dersten odağım kaydı aklım yine konuşmaya başladı.Gittim bir tane daha içtim ve yine sanki sakinleşmiş gibi hissettim.Neden böyle oluyor?Beynim dopamin ihtiyacını karşılamak mı istiyor?
Kafam çok karışık gerçekten değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Yol yakınken at elinden o sigarayı stresine çözüm sigara değildir. Aksine stresli anda sigara anlık olarak rahatlatır stresini azaltır fakat bir dahaki stres boyutun daha büyük olucak beynin gene sigarayla tatmin olmak isteyecek bu döngü böyle ilerleyecek yakında paket taşımaya başlıyacaksın hemen ufak bir stresli anında beynin sürekli sigara yakmanı isteyecek.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Sevgili kardeşim seni anlıyorum, ancak sigara yaşadığın stres ve benzeri sorunları asla çözmeyecek. Yaşım 41, yaklaşık 15 yıl sigara kullandım, 8 yıldır kullanmıyorum. Bu illete başlamak çok kolay, bırakmak çok zordur. Yol yakınken sigara'dan uzak dur ve alışkanlık haline sakın getirme.

Son olarak, sigara dopamin reseptörlerine ciddi zararlar verir.

Lenalette

Ay Yolcusu
Yol yakınken at elinden o sigarayı stresine çözüm sigara değildir. Aksine stresli anda sigara anlık olarak rahatlatır stresini azaltır fakat bir dahaki stres boyutun daha büyük olucak beynin gene sigarayla tatmin olmak isteyecek bu döngü böyle ilerleyecek yakında paket taşımaya başlıyacaksın hemen ufak bir stresli anında beynin sürekli sigara yakmanı isteyecek.
Sevgili kardeşim seni anlıyorum, ancak sigara yaşadığın stres ve benzeri sorunları asla çözmeyecek. Yaşım 41, yaklaşık 15 yıl sigara kullandım, 8 yıldır kullanmıyorum. Bu illete başlamak çok kolay, bırakmak çok zordur. Yol yakınken sigara'dan uzak dur ve alışkanlık haline sakın getirme.

Son olarak, sigara dopamin reseptörlerine ciddi zararlar verir.
Dediğiniz gibi gerçekten bırakmak kolay değil gibi gözüküyor.En yakınımdan görüyorum babam kaç kere yeminler etti anneme ama her seferinde tekrar başladı.
En iyisi sinirimi,stresimi atmak için bir tane basketbol topu alayım.Potaları döverim belki rahatlarım :D

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Dediğiniz gibi gerçekten bırakmak kolay değil gibi gözüküyor.En yakınımdan görüyorum babam kaç kere yeminler etti anneme ama her seferinde tekrar başladı.
En iyisi sinirimi,stresimi atmak için bir tane basketbol topu alayım.Potaları döverim belki rahatlarım :D
Basketboldan ziyade boksa başla sinir ,stres hiçbirşey kalmaz o torbayı patakladıkça ?

The King

Deneyimli Üye
İmkan ve zaman varsa Spora başlayarak zihnini ve odağını başka yere kaydırman lazım... Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı adlı kitabı tavsiye edebilirim, pratik çözümler sunabilir.

Keşke PMO’ya devam etseydin de sigaraya başlamasaydın. Zararı o kadar diyorum, gerisini sen kıyasla... İşin esprisi bu tabii. Ama aklını başına alman lazım. Sigara gerizekalıca bir davranış biçimidir. PMO’dan daha aşağılık bir bağımlılıktır. Yazık etme kendine.

Lenalette

Ay Yolcusu
İmkan ve zaman varsa Spora başlayarak zihnini ve odağını başka yere kaydırman lazım... Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı adlı kitabı tavsiye edebilirim, pratik çözümler sunabilir.

Keşke PMO’ya devam etseydin de sigaraya başlamasaydın. Zararı o kadar diyorum, gerisini sen kıyasla... İşin esprisi bu tabii. Ama aklını başına alman lazım. Sigara gerizekalıca bir davranış biçimidir. PMO’dan daha aşağılık bir bağımlılıktır. Yazık etme kendine.
Hatamın farkına vardım kendimi kandırıyormuşum.Bir daha da içmem zaten bağlanma falan da yok.1 günlüğüne uğrayıp uzay boşluğuna karıştı bile.

John constantine

Mars Yolcusu
19 yaşındayım ve 5.Sınıftan beri tiryakisidim .içme dürtüsü yüzünden değilde sevdiğim için içiyordum.Şükürler olsun 7-8 aydır kullanmıyorum dünyada insana kriz veren yegane şeydir .Derslere artık daha fazla vakit kalıyor ve birkez olsun yerini hissetmedim. Sana tavsiyem uzak dur ve hemen at o mereti.Benim 7 seneme zehir saçtı sende bu hataya düşme .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6