Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Vs. Semen Retensiyonu (Tartışma)

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Selam dostlar.. küçük bir tartışma konusu başlatmak istiyorum çünkü ben emin değilim cevabımdan. Sizlere sormak istiyorum yorumlarınızı merak ediyorum.

İki kişi düşünün 90 gün sürece giriyorlar ve ikisi de başarıyor relapse olmadan.

Ancak ilki haftada 1-3 kez cinsel ilişkiye girerken, ikincisi onu bile yapmıyor rüyalanma dışında bir sperm kaybı olmuyor.

Ortak özellikleri:

- İkisi de p*rno izlemiyor
- İkisi de geri çekilme semptomlarına direniyor ve atlatıyor ancak birinci için daha kolay oluyor tabii bu durum
- İkisi de edging yapmıyor.

Sadece cinsel ilişki farkı var dediğim gibi. Haftada 1 ila 2 kere boşalıyor bu yolla arkadaşımız. Ancak başrol kendisi ve gerçek bir kadınla beraber sonuçta.

Bu iki arkadaşın sosyal hayatlarındaki ve beyinlerindeki iyileşme düzeylerindeki farkı nasıl yorumlarsınız?

Geçmişteki PMO sayılarını ve dopamin reseptörlerinin durumunu eşit baz alabilirsiniz.

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
İkisi de gayet sağlıklıdır ve aralarında bir fark olacağını düşünmüyorum.Sonuç olarak ikisi de beyinlerini kandırmayı bırakmış bu durum reseptörlerin tamiri için yeterli.Pmo kaynaklı dopamin reseptörlerinin zararını tedavi etmenin yolu beynini sahte cinsel ilişkilerle kandırmamak zaten.Dolayısıyla ikisinin de iyileşme düzeyinin eş olduğunu düşünüyorum.Sosyal hayatta ise biri aktif cinsel hayatın gereksiz özgüveniyle yaşarken diğeri everybody is my enemy kafasında olabilir.Ben ve bir arkadaşımı baz alarak bu çıkarımı yapabiliyorum 😅.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Öyle diyorsan harika.. Çünkü 1 aydır süreçteyim ve geçen günlerde cinsellik sonrası bi pişmanlık hissettim relapse olmuşcasına, ama bu sefer suçlu hissinde değil aksine daha mutluydum, spordaki ağırlıklarım artmıştı vb., her şey pozitifti ama boşalmanın getirdiği tatlı bi "niye boşaldım" hissi vardı, gün sayısını sıfırlamadım tabii, ancak nofap nofap derken boşalma karşıtı olmaktan korktum resmen. :D O yüzden sormak istedim.

Yani vücudun mast. boşalması ile cinsel ilişki boşalmasını ayırt edebildiğini anlıyorum bu dediğinden. Böyleyse süper. 90 gün hiç boşalmamak yerine böyle yaparım daha iyi..

Ve evet, PMO boşalması ile cinsel ilişki boşalmasının sonrası kesinlikle aynı değil, birinde işini yapamayacak kadar kedi gibi oluyorum depresif, diğerinde özgüvenim 3 katına çıkıyor gücüm artıyor vesaire.

PMO'ya 90 gün değil ömür boyu hayır

Umarım bu şekil de iyileşebilirim haftada 1-2 cinsellik ile

Bu orgazm korkusu da PMO yüzünden geldi zaten yoksa bu şekilde bi zararı yok gibi. Taocu olacağım yoksa :D

Yine de diğer arkadaşların yorumunu merak ediyorum

BloodRien

Yoda
partnerle alakalı bir durum partner sürekli değişiyorsa bir problem var
bu yüzden evlilik dışı ilişki iyi değil diyorlar
ve tabi farklı biyolojik sebeplerden

ve reseptörleri iyileştirmek istiyorsan
dopamini beynine az salgılatmalısın
birisi rahip moduna girmiş diğer kişi ise haftada 2 kere ilişkiye giriyor tabiki fark olacak

bununla beraber tükettiğiniz şeylerede dikkat edin
müzik
alkol
şeker
konformistlik

bunlar başlı başına reseptör düşmanı zaten

netherim

Merkür Yolcusu
Bence her türlü retensiyon, toplarınızda hayat taşıdığınızı unutmayın. Çocuk yapmayacaksanız, o hayatı heba etmenin anlamı yok. Size katacağı güçleri tahmin edemezsiniz

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
Öyle diyorsan harika.. Çünkü 1 aydır süreçteyim ve geçen günlerde cinsellik sonrası bi pişmanlık hissettim relapse olmuşcasına, ama bu sefer suçlu hissinde değil aksine daha mutluydum, spordaki ağırlıklarım artmıştı vb., her şey pozitifti ama boşalmanın getirdiği tatlı bi "niye boşaldım" hissi vardı, gün sayısını sıfırlamadım tabii, ancak nofap nofap derken boşalma karşıtı olmaktan korktum resmen. :D O yüzden sormak istedim.

Yani vücudun mast. boşalması ile cinsel ilişki boşalmasını ayırt edebildiğini anlıyorum bu dediğinden. Böyleyse süper. 90 gün hiç boşalmamak yerine böyle yaparım daha iyi..

Ve evet, PMO boşalması ile cinsel ilişki boşalmasının sonrası kesinlikle aynı değil, birinde işini yapamayacak kadar kedi gibi oluyorum depresif, diğerinde özgüvenim 3 katına çıkıyor gücüm artıyor vesaire.

PMO'ya 90 gün değil ömür boyu hayır

Umarım bu şekil de iyileşebilirim haftada 1-2 cinsellik ile

Bu orgazm korkusu da PMO yüzünden geldi zaten yoksa bu şekilde bi zararı yok gibi. Taocu olacağım yoksa :D

Yine de diğer arkadaşların yorumunu merak ediyorum
Fakat şöyle bir durum da var.Reseptörlerin onarımı için ilk doksan gün nofap ideal deniyor.Ondan sonrasında cinsel ilişkinin bir zararı olmayacağını söylüyorlar.Yani önce onarım ondan sonra gerçek ilişki şeklinde ilerliyor çoğu kişi.Karar tabii senin benim demem bir şeyleri etkilemesin

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
partnerle alakalı bir durum partner sürekli değişiyorsa bir problem var
bu yüzden evlilik dışı ilişki iyi değil diyorlar
ve tabi farklı biyolojik sebeplerden

ve reseptörleri iyileştirmek istiyorsan
dopamini beynine az salgılatmalısın
birisi rahip moduna girmiş diğer kişi ise haftada 2 kere ilişkiye giriyor tabiki fark olacak

bununla beraber tükettiğiniz şeylerede dikkat edin
müzik
alkol
şeker
konformistlik

bunlar başlı başına reseptör düşmanı zaten

yok, partner aynı kalacak, umarım :D

rahip kısmı için merak ediyorum; rahip dediğimiz mi daha hızlı iyileşir sence? dopamin sistemi olarak.

-şeker tüketmiyorum alkol almıyorum müzik bolca var azaltmam şart.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Bence her türlü retensiyon, toplarınızda hayat taşıdığınızı unutmayın. Çocuk yapmayacaksanız, o hayatı heba etmenin anlamı yok. Size katacağı güçleri tahmin edemezsiniz

Bu Taoist felsefeye dayanan bir görüş. Son cümleye de imza kaşe mühür, çok doğru. Bizzat yaşayarak gördüm sürecin 29. gününe doğru.

Ancak uzun süre cinsellik yaşamayınca da artan agresiflik, nicelik(kağıt üstündeki başarılarım)'lere rağmen bedensel bir özgüven düşüşü, açık giyinen herkese istemeden yiyecek gibi bakma gibi sendromlar gördüm. Bende görülüyor en azından.

Cinsellik sonrası bu sendromlar kayboldu mental olarak çok daha sağlıklı hissettim. Artık abazan gibi bakmıyordum, özgüvenim yerine eskisinden de iyi oturdu, çok da mutlu ve hayattan keyif alan biriydim.

Ancak 3-4 hafta daha cinselliksiz kalsam bunlar geri gelecek. Çünkü iyi beslenme ve aktif spor gibi şeyler de var bende. Libido durmuyor yerinde.

NoFap ile PMOsuzluğa devam ancak işin bu tarafı sıkıntılı. Ne düşünüyorsun sence napmalıyım?

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Fakat şöyle bir durum da var.Reseptörlerin onarımı için ilk doksan gün nofap ideal deniyor.Ondan sonrasında cinsel ilişkinin bir zararı olmayacağını söylüyorlar.Yani önce onarım ondan sonra gerçek ilişki şeklinde ilerliyor çoğu kişi.Karar tabii senin benim demem bir şeyleri etkilemesin

Zaten haftada (ilk PMO)..14..13..14..15...12...11..12....(3 yıllık relapse döngüleri)....2..3..2..1...0....0..0.. şeklinde getirdim PMO sayısını. Böyle oldukça PMO sayısı yine 90 gün boyunca sıfır kalacak cinsellik b*şalmaları yaşasam bile. Bu bile şu yazdığım geçmiş senaryodan daha sağlıklı olacak, haftada 14 kereden fazla yapan birisiydim ilk zamanlarda.

Neyse, Bundan da sonra zaten PMO'suzluk bir yaşam tarzı haline geleceği için (90 gün) cinsellik hayatımdan çıksa da artık PMO'ya başvurmam ve istemeden 90 gün yapmış olurum. Kim bilir..

Şimdi elimdeki fırsatı değerlendiriyorum.

Zaten reseptörlerimin iyileştiğini hissediyorum çünkü o cinsellik b*şalması dediğimiz şey gerçek birisi ve ona ulaşmak gerçekten beyinde başarı merkezini uyarıyor gibi hissediyorum. Bu bedava dopaminden daha farklı sanki. Gerçekten ödül hormonu gibi.. Ruh hali olarak ta PMO yaptığım zamanlardaki gibi (en son bu yaz) hissetmiyorum. Belki havadandır :D

Son düzenleme:

BloodRien

Yoda
yok, partner aynı kalacak, umarım :D

rahip kısmı için merak ediyorum; rahip dediğimiz mi daha hızlı iyileşir sence? dopamin sistemi olarak.

-şeker tüketmiyorum alkol almıyorum müzik bolca var azaltmam şart.
Bence değil insan biyolojisi böyle gruptada bununla ilgili bir sürü yazı var

makalelerde tabi

sonuç olarak ne kadar az dopamin ne kadar az sevdiğin şeyler o kadar iyileşme

Son Samuray

Mars Yolcusu
Semen Retention Nofap / Neverfap akımını tamamen parçalar. Kısacası eğer Bayern Münih'i Semen Retention, NoFap'i Beşiktaşa benzetmen çok yerinde olur. Semen geri dönüşüm felsefesine insanlar hiç hakim değil ve uygulaması hayli zor bir şey hatta NoFap Neverfap'e göre kat ve kat daha zor sadece Rahip Moduyla yarışabilecek bir şey belki. Çocuk yapmadıktan sonra sperm kaybetmenin pek bir anlamı yok tabii bu herkese göre değişir eğlencesine cinsellik yaşamak isteyende olabilir. Ben bunu babamdan gördüm ve uygulamaya devam ediyorum, babam fizik profesörü ve önemli çalışmalar yaptığı zaman asla cinsel aktivite yaşamadığını söylemişti bir nevi plasebo etkisiyle zekasını daha iyi kullanabileceğini düşünüyor ama bu partnerin varsa pek mümkün olacak bir şey değil. Semen Retention akımını sonsuza kadar götürmek sadece bekar kişilerin yapabileceği bir şey onun dışında dönem dönem yapabilirsin. Ben şu zamana kadar hiç cinsellik yaşamadım mesela ve 3 yılı aşkındır PMO yapmıyorum rüyalanma sıklığımda çok çok az bu bana zekamı daha iyi kullanabilme daha fazla motivasyon daha dinç olma gibi belirli avantajlar katıyor. Biraz fayda zarar hesabına göre bunu değerlendirebilirsin. Cinsellikte illa prolaktin hormonu salgılanır vücudu uyuşturur bunu bilirsiniz az çok. Ancak ara sıra cinsel ilişki yaşamanın o kadar negatif bir tarafı olamaz diye eklemekte lazım sonuçta elini becermiyorsun biriyle bunu yapıyorsun. Değişik bir durum ama belirli amaçların hedeflerin varsa cinsellikten bile uzak dur o dönemde, PMO'yu söylemiyorum hiç yapmaman gereken şeyler. İstisna olarak bundan uzak durmayıp ( PMO ya da cinsel ilişki ) çok başarılı insanlarda var bunu da eklemeden geçmeyeyim bu tamamen olaya bakış açınla ve senin kişiliğinle, inandığın dinle, kültür ve ahlak algınla ilgili bir şey.

Kısacası boşalmayan biri boşalan birine göre elbette daha fazla avantajlı olur bu çok net bir şey ama Semen Retention çok farklı bir boyut. Doğu Din ve Ekollerine oldukça hakim olman gerekiyor aksi takdirde bunu yapmak imkansıza yakın. Buradaki avantajda göreceli herkeste aynı etkiyi gösterir mi orası da muamma ama plasebo etkisi azımsanmayacak kadar fazla etkili bir şey zaten Neverfap'in temelinde yatan bir diğer etkide bu aynı şekilde Neverfapte plasebo sağlar. Plasebo etkisini Edward Teller ( Hidrojen Bombasının babası ), Oppenhiemer ( Atom bombasının mucidi ), Newton ( Aşırı dindar biri, bakire öldüğün biliniyor ), birçok Yunan Filozof, 20. Yüzyıldaki birçok boksör ( Muhammed Ali, Mike Tyson, Joe Frazier, George Foreman gibi büyük isimler ) birçok bilim adamı ( Tesla, Einstein özel görelilik ve genel görelilik üzerine çalışırken vs.. ) bunu uygulamıştır ve günümüzde de bunu uygulayan kişiler elbette vardır kısacası bazı şeyleri lehine göre uygulayarak kendine daha fazla güç katabilirsin bu cinsellikten uzak durmakta olur, bir şeyi yemenin sana fayda sağlayacağı da olur burada kilit nokta buna inanmaktan geçiyor ve bu gerçekten etkili.

Son düzenleme:

YaşamSanatı

Yeni Fapstronot
Semen Retention Nofap / Neverfap akımını tamamen parçalar. Kısacası eğer Bayern Münih'i Semen Retention, NoFap'i Beşiktaşa benzetmen çok yerinde olur. Semen geri dönüşüm felsefesine insanlar hiç hakim değil ve uygulaması hayli zor bir şey hatta NoFap Neverfap'e göre kat ve kat daha zor sadece Rahip Moduyla yaraşabilecek bir şey belki. Çocuk yapmadıktan sonra sperm kaybetmenin pek bir anlamı yok tabii bu herkese göre değişir eğlencesine cinsellik yaşamak isteyende olabilir. Ben bunu babamdan gördüm ve uygulamaya devam ediyorum, babam fizik profesörü ve önemli çalışmalar yaptığı zaman asla cinsel aktivite yaşamadığını söylemişti bir nevi plasebo etkisiyle zekasını daha iyi kullanabileceğini düşünüyor ama bu partnerin varsa pek mümkün olacak bir şey değil. Semen Retention akımını sonsuza kadar götürmek sadece bekar kişilerin yapabileceği bir şey onun dışında dönem dönem yapabilirsin. Ben şu zamana kadar hiç cinsellik yaşamadım mesela ve 3 yılı aşkındır PMO yapmıyorum rüyalanma sıklığımda çok çok az bu bana zekamı daha iyi kullanabilme daha fazla motivasyon daha dinç olma gibi belirli avantajlar katıyor. Biraz fayda zarar hesabına göre bunu değerlendirebilirsin. Cinsellikte illa prolaktin hormonu salgılanır vücudu uyuşturur bunu bilirsiniz az çok. Ancak ara sıra cinsel ilişki yaşamanın o kadar negatif bir tarafı olamaz diye eklemekte lazım sonuçta elini becermiyorsun biriyle bunu yapıyorsun. Değişik bir durum ama belirli amaçların hedeflerin varsa cinsellikten bile uzak dur o dönemde, PMO'yu söylemiyorum hiç yapmaman gereken şeyler. İstisna olarak bundan uzak durmayıp ( PMO ya da cinsel ilişki ) çok başarılı insanlarda var bunu da eklemeden geçmeyeyim bu tamamen olaya bakış açınla ve senin kişiliğinle, inandığın dinle, kültür ve ahlak algınla ilgili bir şey.

Kısacası boşalmayan biri boşalan birine göre elbette daha fazla avantajlı olur bu çok net bir şey ama Semen Retention çok farklı bir boyut. Doğu Din ve Ekollerine oldukça hakim olman gerekiyor aksi takdirde bunu yapmak imkansıza yakın. Buradaki avantajda göreceli herkeste aynı etkiyi gösterir mi orası da muamma ama plasebo etkisi azımsanmayacak kadar fazla etkili bir şey zaten Neverfap'in temelinde yatan bir diğer etkide bu aynı şekilde Neverfap'te plasebo sağlar. Plasebo etkisini Edward Teller ( Hidrojen Bombasının babası ), Oppenhiemer ( Atom bombasının mucidi ), Newton ( Aşırı dindar biri, bakire öldüğün biliniyor ), birçok Yunan Filozof, 20. Yüzyıldaki birçok boksör ( Muhammed Ali, Mike Tyson, Joe Frazier, George Foreman gibi büyük isimler ) birçok bilim adamı ( Tesla, Einstein özel görelilik ve genel görelilik üzerine çalışırken vs.. ) bunu uygulamıştır ve günümüzde de bunu uygulayan kişiler elbette vardır kısacası bazı şeyleri lehine göre uygulayarak kendine daha fazla güç katabilirsin bu cinsellikten uzak durmakta olur, bir şeyi yemenin sana fayda sağlayacağı da olur burada kilit nokta buna inanmaktan geçiyor ve bu gerçekten etkili.
Güzel açıklamışsın emeğine sağlık

arslan yürekli richard

Yeni Fapstronot
Semen Retention Nofap ve neverfap akımından daha üstün bir felsefe. Bir kere uygulaması çok zor nofap'ta sevgilin ya da karşı cins partnerin varsa kolay. haftada 1 cinsel ilişkiye girersin böylece azgınlığın geçer ve pm'dan uzak durursun ama sr öyle değil çocuk harici boşalmaya karşıki bu bir erkeğin uygulayabilmesi için zor bir süreç.
Birde işin boşalma kısmı var. Cinsel ilişkide bile boşalmak bile bir erkeğin güçsüz olmasına yol açıyor. hint felsefesine göre 1 damla semen 40 damla kana eşittir. Siz istediğiniz kadar konuşun cinsel ilişki esnasında boşalmak zararlı değil diye erkeğin vücudu sperm üretmek için büyük bir çaba harcar. Bu konuya gelmişken birde şöyle açıklayayım nofap'ta 90 gün yeterli iken sr'de bu yeterli değildir 90 günlük süre şundan dolayı yeterli değildir.
"
Spermatogenez sürecinin tamamı başlangıçtan bitişe kadar ortalama 64 ila 74 gün sürer. Bu, sperm hücrelerinizin testislerinizin içindeki kuluçka odasında olgunlaşmasının yaklaşık iki ay sürebileceği anlamına gelir.
Olgunlaşma süresinden sonra sperm hücreleri epididimise doğru itilir. Spermin epididimde tamamen olgunlaşması için ilave 14 gün daha gerekir. Bu, tüm döngünün tamamlanmasının yaklaşık üç ay süreceği anlamına gelir.
Seminal sıvı biraz farklıdır. Bu madde iki günde bir yenilendiği için daha kolay temin edilebilir. Daha hızlı üretilmesine rağmen yine de kendisini yenilemek için kaynakları kullanır. Bu süreçler boyunca vücudunuz glikojen ve fruktoz formunda enerji harcıyor. Bu, ilk etapta süreçleri tetiklemek için gereken hormonal mesajları yapmak için gereken enerjiye ek olarak.
Bu nedenle spermin yenilenmesi seminal sıvıdan daha uzun sürer; bu da insanların spermin tükenemeyeceği izlenimine kapılmasının nedeni olabilir. Gerçekte, yüksek konsantrasyonda seminal sıvıyla ancak düşük sperm sayısı veya kalitesiyle boşalmak mümkündür. Bu nedenle sperminizin tükenmesi mümkündür. Artık yenilenme sürecinin yaklaşık iki ila üç ay sürdüğünü bildiğinize göre, hayatınızın bu kaynaklardan yararlanabilecek başka alanlarının olup olmadığını merak edebilirsiniz.
Hücre bölünmesi ve yeni hücre büyümesi süreçlerini düşünürken, buna ekonomik açıdan bakmak önemlidir. Vücudun, mevcut metabolik süreçlerinizi sürdürmek gibi farklı süreçlere dağıtılan belirli miktarda kaynağı vardır." alıntı( semen retention miracle)
alıntı yaptığım kitapta semen tutmanın faydasının 60 günden ya da 90 günden sonra vücuda faydasından bahsediyor.

Dünyaca ünlü boksör mike tyson maçlarına çıkmadan 60 gün önce semen retention yapmaya başlarmış. hatta kendisinin şöyle bir lafı var "hem cinsel ilişki dinozoru olup şampiyon olamazsınız" bu örnek bile meninin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

ben ayrıca semen retention'ın ruhani bir yönü olduğuna inananlardanım mesela hıristiyan keşiş ve rahipler sr yaparak daha doğrusu her türlü zevklerinden arınarak epifani'ye(allah'ı insan suretinde görme) ulaşma çabasındadırlar.
Hem sperm'den bir insan oluşturuyor bu bence muazzam bir güç ve boşa haracamamak gerekir.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Yazı süper ve internette bulunmayacak kadar kaliteli, eline sağlık.

Siz istediğiniz kadar konuşun cinsel ilişki esnasında boşalmak zararlı değil diye erkeğin vücudu sperm üretmek için büyük bir çaba harcar.

Bunun en büyük kanıtı mast. veya ilişki sonrası en az 9 saat uyumam. Daha azı kesmiyor.

4-5. günden sonra 6-7 saat uyku yetiyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6