Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Yapan Biri Başarılı Olunca Cinsel Ilişkiye Mi Yönelmeli?

keremadem

Yeni Üye
Forumlara baktığımda, nofap yapan birinin nofapi başarılı geçerken bir gün bir kızla ilişkiye girdiğini okudum, ve aklıma takıldı. Nofap dönemi başarılı geçince kadınlara yaklaşım bu kadar oluyor mu cidden? Veya nofap dönemi başarılı geçiyorsa ilişkiye girilmeli mi?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Nofap’te amaç aseksüel olmak olmamalı. Asıl amacımız sağlıklı cinselliği sağlamak, bunun için de zararlı şeylerden uzak duruyoruz. Yani monk modda veya hard modda değilsen, klasik nofap yapıyorsan hiçbir engelin yok.

Eğer bağımlılık seni çok etkiliyorsa sürecin ilk günlerinde ilişkiye girmek hem senin kafanı karıştırabilir hem de chaser’a sebebiyet verebilir. Onun dışında elbette kişinin tercihine kalmış bu. Kimisi kendini evleneceği eşine saklamak ister, dinî gerekçeler sunar vs. kimisi ise bu fikirde değildir ve ilişkiye açıktır. Hepsinin ortak noktası olayın ennihayetinde gerçek bir kadına gitmesi.

Tabi kimisi ise hayatı boyunca rahip gibi evlenmeden tek başına yaşamak ister, sorgulayamam. Onlar ömür boyu her türlü ilişkiden uzak durabilirler.

keremadem

Yeni Üye
1
Nofap’te amaç aseksüel olmak olmamalı. Asıl amacımız sağlıklı cinselliği sağlamak, bunun için de zararlı şeylerden uzak duruyoruz. Yani monk modda veya hard modda değilsen, klasik nofap yapıyorsan hiçbir engelin yok.

Eğer bağımlılık seni çok etkiliyorsa sürecin ilk günlerinde ilişkiye girmek hem senin kafanı karıştırabilir hem de chaser’a sebebiyet verebilir. Onun dışında elbette kişinin tercihine kalmış bu. Kimisi kendini evleneceği eşine saklamak ister, dinî gerekçeler sunar vs. kimisi ise bu fikirde değildir ve ilişkiye açıktır. Hepsinin ortak noktası olayın ennihayetinde gerçek bir kadına gitmesi.

Tabi kimisi ise hayatı boyunca rahip gibi evlenmeden tek başına yaşamak ister, sorgulayamam. Onlar ömür boyu her türlü ilişkiden uzak durabilirler.
16 yaşındayım, hoşlandiğim kizlar var ama dogru durust bir iliskim olmadı.Cinsel ilişki kısmında da evlilikte yaşarım diye de düşünüyorum, üniversitede de belki bir ihtimal yapabilirim diye düşünüyorum.Özetle cinsel yaşantımın ne zaman olacağı belirsiz.Çok uzun bir zaman sonrada cinsel illişki yaşayabilirim.Bu durumda cinsel hayatı belirsiz olan biri nofapta nasıl bir yol izlemeli? Evlenene kadar veya ünide cinsellik yaşayana kadar boşalmamalımıyım?Bu aralar bunu çok düşünüyorum.

Son düzenleme:

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
1

16 yaşındayım, hoşlandiğim kizlar var ama dogru durust bir iliskim olmadı.Cinsel ilişki kısmında da evlilikte yaşarım diye de düşünüyorum, üniversitede de belki bir ihtimal yapabilirim diye düşünüyorum.Özetle cinsel yaşantımın ne zaman olacağı belirsiz.Bu durumda cinsel hayatı belirsiz olan biri nofapta nasıl bir yol izlemeli? Evlenene kadar veya ünide cinsellik yaşayana kadar boşalmamalımıyım?Bu aralar bunu çok düşünüyorum.
Uzun süre boyunca PMO yapmamayı düşünmek sizi strese sokacaktır sadece bugüne odaklanmalısınız. Bende sizin yaşınızda nofape başlamıştım o zamanlar hatam sadece nofap yapmaktı. Sadece nofape değil hayatınızı daha iyi noktaya getirmeye odaklanın.

keremadem

Yeni Üye
Uzun süre boyunca PMO yapmamayı düşünmek sizi strese sokacaktır sadece bugüne odaklanmalısınız. Bende sizin yaşınızda nofape başlamıştım o zamanlar hatam sadece nofap yapmaktı. Sadece nofape değil hayatınızı daha iyi noktaya getirmeye odaklanın.
Hocam çok haklisiniz dedikleriniz doğru.Ama benim sorum farklı.Cinsel hayatının ne zaman olacağını bilmeyen/henüz olmayan biri nasıl nofap yapmalı bunu merak ediyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
1

16 yaşındayım, hoşlandiğim kizlar var ama dogru durust bir iliskim olmadı.Cinsel ilişki kısmında da evlilikte yaşarım diye de düşünüyorum, üniversitede de belki bir ihtimal yapabilirim diye düşünüyorum.Özetle cinsel yaşantımın ne zaman olacağı belirsiz.Çok uzun bir zaman sonrada cinsel illişki yaşayabilirim.Bu durumda cinsel hayatı belirsiz olan biri nofapta nasıl bir yol izlemeli? Evlenene kadar veya ünide cinsellik yaşayana kadar boşalmamalımıyım?Bu aralar bunu çok düşünüyorum.
O zaman fırsat gelirse değerlendir, onun dışında süreç aynı süreç.

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Hocam çok haklisiniz dedikleriniz doğru.Ama benim sorum farklı.Cinsel hayatının ne zaman olacağını bilmeyen/henüz olmayan biri nasıl nofap yapmalı bunu merak ediyorum.
Valla bende 18im benimde cinsel deneyimim olmadı düzgün bir şekilde PMO fan kurtulmaya çalış

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Peki fırsat varken değerlendirmezsem bir sorunum olur mu? Kusura bakmayın nofapde yeniyim, daha önceden de kendimi 1 hafta deneyimlediğim oldu.Sorularım size göre saçma gelebilir.
Yok bir sorun olmaz, sadece kendini gerçek hayattaki kızlar konusunda kısıtlama mentalitesine girme. Belki de çok iyi bir ilişkin olur vs. Bu işleri önceden belirleyemeyiz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6