Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap'i Bozmak Istediğimiz Bir Anda Kendimize Yalan Söyleyebiliriz

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Selam.. bugünlerde aklıma bir fikir geldi ve bu taktik birkaç gündür bana iyi geliyor, sizle de paylaşmak istedim o yüzden.

Biliyorsunuz beynimiz NF'i bozmak için her yolu deniyor, kontrolü kaybediyoruz hep. Edgingle falan kurtarıyoruz genelde (özellikle ilk günleri).

Bu taktik aslında kendimize yaptığımız psikolojik bir yalan oyunu. Ama bana baya iyi geliyor 2 gündür.

Beynimize yalan söylememiz gerekiyor, çünkü ne zaman iyileşip güçlensek 'nasılsa güçlendin ve iyisin artık patlatabilirsin bir şey olmaz' diyor beyniniz. Bunu illaki yaşamışsınızdır.

Kendimize söylememiz gereken yalan soru ise şu: Bugün x kadar mastürbasyon yaptın zaten daha neyi amaçlıyorsun?

X = Hayatınızda 1 günde yaptığınız en fazla mastürbasyon sayısı.
Benim için rekor 4tü, ancak bunu ömrüm hayatımda 2-3 gün falan yapmışımdır asla o kadar abartmadım düzenli olarak. Her neyse.

Şimdi 3 kere mastürbasyon yaptığınız bir günü falan hatırlayın, 2 sene önce.. 1 sene önce.. veya geçen hafta yapmış olabilirsiniz bunu, sadece hatırlayın. Çok yüksek ihtimal kendinizi iğrenç hissediyordunuz, uykuluydunuz, göz altlarınız morarmıştı ve duvarlara boş bakarken bulmuştunuz kendinizi.

Peki, bundan sonra 4. yü de yapmaya yeltendiniz mi? İki seçenek var:
  • Elinizi bile sürmediniz, çünkü artık kendinizden iğreniyor ve duvarlara boş bakıyorsunuz.
  • Elinizi yine sürdünüz, ama kendinize "daha ne yapıyorsun artık gerizekalı?" diye sordunuz.
Her iki şekilde de devamını getirmediniz.

(Bu 3-4 sayılarını kendinize göre uyarlayın. 7-8 olarak ta uyarlayabilirsiniz 1-2 de orasını ben bilemem)

Burda şunu anlatmak istiyorum: İstediğimizde oraya elimizi bile sürmeyecek veya kendimize 1 tokat atıp odayı terk edecek hale nedense böyle zamanlarda girebiliyoruz. O zaman neden kriz geldiğinde kendimizi o anda gibi düşünmüyoruz?

Örneğin bir akşam kriziniz geldi. Kendinizi daha bu sabah 3 kere mastürbasyon yaptığınıza ve daha ne kadar yapacağım cümlesine odaklayın. Böylece kendinize söylediğiniz yalan plasebo haline gelip, elinizi bile sürmeyeceksiniz.

Yine de bunu sadece ilk 1-2 hafta için yapmanızı öneririm. Çünkü beyin iyileştikten sonra "bugün de hiç yapmadım" gururunu taşımak daha önemli.

Ama ilk haftalar "bugün hiç yapmadım" gururu, beyin tarafından "tamam artık patlatabilirsin iyisin zaten ne olacak ki" baskısı yarattığı için tavsiye etmiyorum.

Sürecinizde başarılar..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6