Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap’in Sadece Ilk 8 Gün Testesteronu Artırdığı Iddiası

Monk_Doctor

Yeni Fapstronot
Merhabalar,
Bu iddiayı Doktor Berk Karataş’ın videosunda gördüm. İddiaya göre nofap sürecinde 6, 7 ve 8. günler civarında testosteron pik yapıyor sonra sabitleniyor. Bunu da 2 haftalık 2 gruptan oluşan bir araştırmaya bağlamış.

14. günden selamlar

Son düzenleme:

Linchx

Ay Yolcusu
Evet 1 hafta içinde Max oluyor. Tabii yaş, kilo gibi diğer faktörler de var

Monk_Doctor

Yeni Fapstronot
Tekrar merhabalar, öncelikle tüm gün bunu araştırdım.

Şu ana kadar yapılan bilimsel araştırmalar diyorki 7 ve 8. günde testosteron %147,5 artar. Bu çok doğru ben de bunu kastettim , 8. günden sonra sürekli sabit ilerlediği yönünde bir algı var. Bu yapılan araştırmalar 16 günlük. Evet, sadece 16 günlük yani 3. haftada 5. haftada 10.haftada ne olduğuna dair bir uzun çalışma yok. Hatta bu yüzden de Reddit’de bazı zengin Amerikalılar özel hastaneye gidip bunu ölçtürmek istemiş.

Özet olarak araştırma aralığı çok kısa.
Dikkat: 8 gün yapıp süreci bozup sonra 7. günde yine yüksek testosteronu yakalayayım demeyin, ileride yeniden testosteron patlaması yaşanacaktır. Sürece devam, enerjinizi doğru alana yönlendirin.

Monk_Doctor 15.gün

Son düzenleme:

fueledsam

Yeni Fapstronot
Ben şu manteliteyi anlayamıyorum. 8. günden sonra testesteronun plato oluşturduğunu duyanlar neden 9. günde sürecime baştan başlıyım mantığına girer ki. Düşününce bu yüzdeyi korumak daha mantıklıyken %0 olsun tekrar yükselcek nasıl olsa mantığı hicbir zaman aklıma yatmadı. Bunun için bozan varsa aklında neverfap felsefesini tam olarak oturtamayanlardır zaten.

root

Jüpiter Yolcusu
bu iddia ya inanmıyorum çünkü 7. günde pik olunca gerçekten insanda bi farklılık canlılık oluyor ama 60,70,80 li günlerde bu canlılığın daha fazlasını yaşıyorum zaten madem durum bu, bizim pmo yu bıraktığımızda 7. gün haricinde hiç testostoronumuzun artmaması gerekiyor
ama ben testostoronumu tavan hissediyorum buda bu berk karataşın teorisine inanmamı çok zorlaştırıyor

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Ben şu manteliteyi anlayamıyorum. 8. günden sonra testesteronun plato oluşturduğunu duyanlar neden 9. günde sürecime baştan başlıyım mantığına girer ki. Düşününce bu yüzdeyi korumak daha mantıklıyken %0 olsun tekrar yükselcek nasıl olsa mantığı hicbir zaman aklıma yatmadı. Bunun için bozan varsa aklında neverfap felsefesini tam ola
Bağımlılığı vicdanlarında meşrulaştırmak için uydurdukları bir şey.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Merhabalar,
Bu iddiayı Doktor Berk Karataş’ın videosunda gördüm. İddiaya göre nofap sürecinde 6, 7 ve 8. günler civarında testosteron pik yapıyor sonra sabitleniyor. Bunu da 2 haftalık 2 gruptan oluşan bir araştırmaya bağlamış.

14. günden selamlar
O yapılan çalışmalara da inanmıyorum ve insanlara masturbasyonu tavsiye eden gerizekalı bilgisiz hocalara da inanmıyorum ve takip etmiyorum.
s10.gif
s10.gif
s20.gif
s20.gif

glitcha912

Durdurulamaz Fapstronot
İyi yanı da bu ya dostum, yaklaşık bir hafta sonra hatrı sayılır bir artış görülür ve sonra yeniden inmez, aksine en yüksek seviyede durmaya devam eder.

Bu herkesten herkese farklıdır, mastürbasyon yapmaman senin testosteronunu bünyene göre çıkabileceği en yüksek noktaya çıkartır, kısacası daha fazla ileri gidemez bu, ama aynı zamanda alçalmaz da. İşin aslı budur, kısacası testosteronunu yükseltmek ve en yüksek noktasında durdurmak için NoFap yaparsın, sağlıklı olan budur. Unutma ki testosteronun azı zararlıdır, lakin çoğuda zararlıdır.

Bu konu hakkında soru sormak istersen özelden yazabilirsin. İyi akşamlar dilerim.

Linchx

Ay Yolcusu
Testesteronunda dopamin gibi reseptörleri var bildiğim kadarıyla asıl olay testesteron arttırmak değilde var olanı algılayacak kadar reseptör olması. Yani 1,5 haftada testesteron pik olsa bile reseptör arttığından aynı miktar daha fazla etki ediyor

Targetlock

Deneyimli Üye
Arabanın son hızı 300 iken ona ulaştığında frene abanıp tekrar baştan mı başlıyorsun yoksa 300 le devam mı ediyorsun

mavi

Hakikat yolcusu
Rüyalandıktan sonraki 1 hafta boyunca testosteronu hissediyorum ondan sonra azalıp bir noktada sabitliyor kendini. Testosteron spor ile de arttırabilirsiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6