Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Ödül Sistemi Tamiri İçin Farklı Bir Yaklaşım

Harvey Teller

Yeni Fapstronot
Dostlar selamlar.Malum olay gerçekleştikten sonra beynimizin dopamin patlamasına maruz kalması ve ödül sistemimizin altüst olması hepimiz tarafından bilinmekte.Ödül sistemini tamir etmek için sanırım birçoğumuz tamamen dopamin tedariğini kesiyor.Oyun,şeker vs.Bunun yerine,yapılan zorlu bir iş sonrası küçük çaplı bir ödül almak,mesela 2 saat ders çalışma sonrası bir parça bitter çikolata,tüm gün ders çalışma sonrası 25 dk mobil oyunu oynama hakkı gibi,ödül sistemi tamiri için daha doğal,sağlıklı ve etkili bir yöntem olabilir mi? Haketmeden ödül alamazsın mesajını beyne iletirsek daha etkili bir iyileşme süreci söz konusu olabilir mi?

root

Jüpiter Yolcusu
Monk mode yaptıktan sonra full+full açılıyor reseptörler ama aradaki flatline çok sıkıntılı bu durum çoğu kişinin dayanabileceği birşey değil
Geçen yıl bir işte 12 saat çalışırken telefonu kullanmıyordum 6 saat uyuyordum müzik dinlemiyordum 30 günden sonra flatline başladı 50. Güne kadar çok fena bir flatline başladı ama ondan sonrası hayatımda hiç deneyimlemediğim şeyler oldu her kızla konuşur oldum accayip atılgan birisi oldum ne kadar anksiyete varsa hepsini atlattım ve bu gün hâla da hayatımda daha iyi zamanlar yaşamadığıma eminim. Ama yine de bu kadar zorlamaya gerek yok müzik dinlesenizde oyun oynasanızda dopamin sistemi düzelir

Lazkopat

Emektar Üye
.Bunun yerine,yapılan zorlu bir iş sonrası küçük çaplı bir ödül almak,mesela 2 saat ders çalışma sonrası bir parça bitter çikolata,tüm gün ders çalışma sonrası 25 dk mobil oyunu oynama hakkı gibi,ödül sistemi tamiri için daha doğal,sağlıklı ve etkili bir yöntem olabilir mi?
Elbette ancak ödüle ya da cezaya dayalı çalışma olursa istikrar sağlanamaz. Bunun yerine yaptığımız iş karşılığında ne ödül ne de ceza alırsak yani işin ucunda bir şey yoksa daha rahat istikrar sağlanır. Sonuçta bunun en güzel öğreniği Microsoft Encarta ve Vikipedidir. Microsoft'un maaşlı çalışanı vardı ama vikipedi gönüllülük esaslı olduğu için halendaha devam ediyor. Microsoft ise Encarta'yı kapatmak zorunda kaldı. Yani dediğin bağımlılıktan kurtulmayı sağlar. Ancak uzun vadede motivasyon kaybolacağı için temebellikler başlar ve geri dönmek dahi söz konusu olabilir. Ha tabiki de bu haftanın ya da ayın bir günü sırf tembellik yapmayacağınız anlamına gelmiyor. Sonuçta irademizin de arada bir dinlemeye ihitaycı var.

Harvey Teller

Yeni Fapstronot
Monk mode yaptıktan sonra full+full açılıyor reseptörler ama aradaki flatline çok sıkıntılı bu durum çoğu kişinin dayanabileceği birşey değil
Geçen yıl bir işte 12 saat çalışırken telefonu kullanmıyordum 6 saat uyuyordum müzik dinlemiyordum 30 günden sonra flatline başladı 50. Güne kadar çok fena bir flatline başladı ama ondan sonrası hayatımda hiç deneyimlemediğim şeyler oldu her kızla konuşur oldum accayip atılgan birisi oldum ne kadar anksiyete varsa hepsini atlattım ve bu gün hâla da hayatımda daha iyi zamanlar yaşamadığıma eminim. Ama yine de bu kadar zorlamaya gerek yok müzik dinlesenizde oyun oynasanızda dopamin sistemi düzelir
Teşekkürler hocam

Harvey Teller

Yeni Fapstronot
Elbette ancak ödüle ya da cezaya dayalı çalışma olursa istikrar sağlanamaz. Bunun yerine yaptığımız iş karşılığında ne ödül ne de ceza alırsak yani işin ucunda bir şey yoksa daha rahat istikrar sağlanır. Sonuçta bunun en güzel öğreniği Microsoft Encarta ve Vikipedidir. Microsoft'un maaşlı çalışanı vardı ama vikipedi gönüllülük esaslı olduğu için halendaha devam ediyor. Microsoft ise Encarta'yı kapatmak zorunda kaldı. Yani dediğin bağımlılıktan kurtulmayı sağlar. Ancak uzun vadede motivasyon kaybolacağı için temebellikler başlar ve geri dönmek dahi söz konusu olabilir. Ha tabiki de bu haftanın ya da ayın bir günü sırf tembellik yapmayacağınız anlamına gelmiyor. Sonuçta irademizin de arada bir dinlemeye ihitaycı var.
Güzel bir bakış açısı teşekkürler ???

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6