Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Öfke Kontrolü Ve Tahammülsüzlük

Dr. Amok

Mezun
Öncelikle forumdaki her bir dostumun sürecinin daim olmasını diliyorum.

Bugünkü sorum başlıkta görüldüğü üzere öfke ve sabırla ilgili olacak.

Dostlarım son 1-2 aydır hiç istemediğim bir şekilde bazı anlarda kontrolsüz şekilde parlamaya başladım. Eskiden fazlasıyla sabırlı ve yeri geldiğinde kendini ifade eden biriydim; asla anlık çıkışlarla parlamazdım fakat yatırım yaptığım borsalardaki kayıplarım, akademik hayatımın istemediğim gibi olmaması, ailemin çocukluktan beri beni bunaltan bitmek bilmeyen şiddetli anlaşmazlık sorunları ve ilişki konusundaki yalnızlığım beni bu hale itti sanırım.

Yanlış anlamayın. Travmalarım var, şu sorunlarım var deyip ağlayıp sızlanan biri asla değilim. Yazımda belirttiğim gibi kendimi bazen tutmakta zorlanıyorum, şunu da açıklayayım. Parlasam bile kalp kırmadan konuşabiliyorum en azından şu anlık böyle oluyor.

Uzun lafın kısası yine bu sorunlardan bir nebze bulunduran eski yaşlarımda daha kontrollü ve stoik insanken şimdilerde böyle değilim.

Fark etmeden her birinizin naçizane tavsiyesini istiyorum bu durumda, teşekkürler.

Senin üretimin bir günlük plan ve bunun sürekliliğini sağlama, boş ve haz verici içerikten uzak olma, odaklanma haline geçme ve sadece üzerinde olduğun konuda kalma, kendini dinleme, esnek düşünme ve mükemmeliyetçi düşünceden uzak olma. İnsan ilişkileri ise çok komplike. Anlık geliştiği için en zorlu kısım bu yüzden zamanı biraz yavaşlatarak iletişim kur. Öfke anlık değişimler, kontrolsüzlükle oluyor. Kontrolü kazandırmaya yönelik davranış kalıplarını tercih et. Benim bu konudaki fikirlerim böyle.

Methetics

Venüs Yolcusu
Öncelikle forumdaki her bir dostumun sürecinin daim olmasını diliyorum.

Bugünkü sorum başlıkta görüldüğü üzere öfke ve sabırla ilgili olacak.

Dostlarım son 1-2 aydır hiç istemediğim bir şekilde bazı anlarda kontrolsüz şekilde parlamaya başladım. Eskiden fazlasıyla sabırlı ve yeri geldiğinde kendini ifade eden biriydim; asla anlık çıkışlarla parlamazdım fakat yatırım yaptığım borsalardaki kayıplarım, akademik hayatımın istemediğim gibi olmaması, ailemin çocukluktan beri beni bunaltan bitmek bilmeyen şiddetli anlaşmazlık sorunları ve ilişki konusundaki yalnızlığım beni bu hale itti sanırım.

Yanlış anlamayın. Travmalarım var, şu sorunlarım var deyip ağlayıp sızlanan biri asla değilim. Yazımda belirttiğim gibi kendimi bazen tutmakta zorlanıyorum, şunu da açıklayayım. Parlasam bile kalp kırmadan konuşabiliyorum en azından şu anlık böyle oluyor.

Uzun lafın kısası yine bu sorunlardan bir nebze bulunduran eski yaşlarımda daha kontrollü ve stoik insanken şimdilerde böyle değilim.

Fark etmeden her birinizin naçizane tavsiyesini istiyorum bu durumda, teşekkürler.
Dövüş sporlarıyla ilgilen birkaç ay sonra duygusal kontrolünün ve iradenin çok geliştiğini göreceksin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6