Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Öğrenciyken Para Kazanmak

enessj

Yeni Fapstronot
Okula giden bir öğrencinin nasıl para kazanabileceğine dair fikriniz varmı? Artık aileden para istiyemiyoruz, verilen para yetmiyor ve o parayıda istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Günümüzde sosyal medyada motivasyon sayfaları gibi yerlerde şunu bunu yap kendine güven başaracaksın 1 ayda on bin dolar kazanıyorum sende kazan gibi zırvalar dönüyor. Gerçekten adam gibi bilgi fikir vererek para kazanma yolu gösteren görmedim. E ticaret düşündüm tabiki toptancıdan bir kaç ürün seçtim ve bunları trendyol başta sanal pazarlarda satmayı düşündüm ama komisyon+kdv+kargo ekleyince bize kar olarak bir şey kalmıyor. Alibaba ve AliExpressten getirip burda satmayı düşündüm alibabada satıcılar ile konuştum 20 dolarlık ürüne 30 dolar nakliye ücreti diyor geldi zaten Türkiye fiyatına. Yani e ticarette kendin üretmiyorsan, al sat ile kazanılmıyor gibi görünüyor. Kendim üretmem ne kadar mümkün okuldan kalan vakitte, üstelik el becerimizde yok herhangi bir işte kendimizi geliştirmişliğimiz yok. Velhasıl ben bir öğrenci için güzel para kazanabileceği bir iş bir fikir bulamadım. Sizin bir fikriniz, bir bilginiz varsa paylaşınız. Teşekkürler dostlar.

A

anonimbirloser

Misafir
Freelancer çalışmayı deneyebilirsin. Örneğin video kurgulamayı öğren. Hatta bazı programlar ücretsiz olmasına rağmen çok başarılı. Bu şekilde 2-3 ay video kurgulamayı, montaj yapmayı iyi bir şekilde öğrenirsen fiver, bionluk gibi yerlerden para kazanabilirsin.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Shopify,ebay,amazon üzerinden e ticaret yaparak para kazanmak çok zor artık çünkü çok fazla rekabet var hele hele zengin olmak imkansız ınstagram motivasyon sayfaları sanki kendileri bunlardan zengin olmuş gibi pazarlamaya çalışıyor onlarda içerik üreterek para kazanıp yollarını buluyorlar. Aşırı kolay birşey gibi gösteriyorlar fakat kimse reklam konusundan,kargo,komisyon ücretlerinden bahsetmiyor. İlk 4 5 ay adam akıllı satış bile yapamazsınız 6 7 ürün satabilirsen öp başına koy artık bu dropshipping illede bi şansımı denemek istiyorum derseniz ebay,amazondan uzak durun. Shopifyi tercih edebilirsiniz. Yalnız baştan söylüyorum reklam basmadan sermayeniz olmadan bi cacık olmucaktır. Bunları kusursuz yapsanız bile ilk aylarda niye kimse ürünümü almıyor diye moraliniz bozulmasın. Ne yapabilirsin peki kafan borsaya basıyorsa yurt dışı hisse fonlarını alabilirsin dolar bazından çok güzel paralar kazandırıyor tabiki bu konudada yaşar erdinç hocayı izlemeni tavsiye ederim. Ve grafik okumayı şirketlerin her sene kârlarının ne durumda olduğuna,büyüyor mu küçülüyor mu ileriye dönük bir planları var mı herşeylerini takip etmen gerekiyor. Özellikle şu anda türk borsası inanilmaz yükselişte olduğu dönemde yurt dışı hisseleri dip durumda sağlam şirketleri alıp uzun vadeli düşünürsen güzel paralar kazanırsın.
İçerik üretebilirsin kendi ilgilendiğin bir alanda hoşlandığın birşey varsa o konu hakkında youtubede,ınstagram içerik üret ve insanlarla paylaş.

GenocidingDopamines

Bilgili Fapstronot
Öncelikle merhaba dostum.

Sana tavsiyem, eğer becerebileceğini düşünüyorsan hisse senedi almayı deneyebilirsin. İnan bana ağabeyim hisse senedi ve E-Coin aldığında hayatında BİR DEFA bile zarar etmedi. Bir defa bile. Denemeni tavsiye ederim.

enessj

Yeni Fapstronot
Öncelikle merhaba dostum.

Sana tavsiyem, eğer becerebileceğini düşünüyorsan hisse senedi almayı deneyebilirsin. İnan bana ağabeyim hisse senedi ve E-Coin aldığında hayatında BİR DEFA bile zarar etmedi. Bir defa bile. Denemeni tavsiye ederim.
Nerden alıyoruz abi? Ve 18 yaşıma girmedim yine alabilirmiyim? Velim aracılığıyla mı alayım? Bu konu hakkında detaylı bilgiye nerden ulaşırım?

GenocidingDopamines

Bilgili Fapstronot
18 yaşına girmediysen 18 yaşından büyük birine gerekli işlemleri yaptır. ardından işlerin kontrolünü ele al veya 18 yaşından büyük kişiyle beraber yapabileceğiniz bir şeyler var mı diye bak.

Satın alımları gercekleştirmek için bir sürü uygulama ve websiteler var, araştırma yapabilirsin.

Ayrıca ağabey demene hiç gerek yok, ben 16 yaşındayım dostum :) İyi rehabilitasyonlar dilerim.

Nirvana

Mars Yolcusu
Merhaba akvaryum hobisinden para kazanabilirsin balık karides gibi canlılar üreterek özel türleri satabilirsin.

Dolap diye bir uygulama var 2. El eşyalarını satıyorsun. İnsanlar alıyor ve onlara paketleyip kargo ile gönderim yapıyorsun. Ben bu şekilde mesela 2. El laptop kaban ayakkabı falan satarak gelir sağlıyorum. Örnek adamın biri eski bir laptopunu ucuza koymuştu ben elde edeceğim kârı düşünerek aldım tamir ettim. Belli bir miktar kâr ile sattım.

BloodRien

Yoda
Çevirmenlik yap makale vb.
grafik tasarım öğren 10 20 liradan kalitesine göre bir şeyler sat kendini ilerlettikce web sitesi yapıp satmaya başla biraz para lazım bunun için !

umutbey

Yeni Üye
başka fikri olan? bende öğrenciyim. Para kazanmak istiyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6