Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Oyun Bağımlılığını Kökten Çözebiliriz!

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
İnsan hayatında en önemli problemdir bu sorun çoğu kişinin yuvasından etmiştir, ne Hikmetse bazı kimseler daha çok oyun oynamaya başlamışlardır! Nedir sebebi? Acıları unutmak mı? Malesef evet, biz sorunlarımızı bu oyunlar ile unutmaya çalışıyoruz tıpkı alkol gibi geçici bir zamanı vardır. Oyunu kapatırsın ve real(gerçeğe) dönersin o zaman tekrar acılar şiddetle başlar, çünkü acılarını hatırlarsın, kafaya takarsın. Sonra bir bakmışsın hayatın büyük bir girdaba girmiş. O girdap sanki bitmez gibi gelir, o bitmezlik içinde bir umut ışı ararsın:"nerede o ışık? Neden hep acı çekiyorum?" Aslında o acı dışardan bir bakış yaparsak. Aslında çok küçük hiç kimsenin umursamadığı bir şeydir. Aslında sorunları çok fazla büyütüyor olabiliriz.
1 bakış açını değiş:
Kendinize dışardan bakmalısınız, başka taraflardan kendinize bakarsanız olayın normal boyutunu sıkıntı olmadığını görürsünüz, çünkü her şey bakış açısı ile ilgilidir.

2 kökten çözün
O Oyunlar sizi bağlıyorsa silin çünkü sizi artık kontrol altına almış demektir.
çözmek bu kadar basit kendinize iyi bakın.

artelius

Venüs Yolcusu
İnsan hayatında en önemli problemdir bu sorun çoğu kişinin yuvasından etmiştir, ne Hikmetse bazı kimseler daha çok oyun oynamaya başlamışlardır! Nedir sebebi? Acıları unutmak mı? Malesef evet, biz sorunlarımızı bu oyunlar ile unutmaya çalışıyoruz tıpkı alkol gibi geçici bir zamanı vardır. Oyunu kapatırsın ve real(gerçeğe) dönersin o zaman tekrar acılar şiddetle başlar, çünkü acılarını hatırlarsın, kafaya takarsın. Sonra bir bakmışsın hayatın büyük bir girdaba girmiş. O girdap sanki bitmez gibi gelir, o bitmezlik içinde bir umut ışı ararsın:"nerede o ışık? Neden hep acı çekiyorum?" Aslında o acı dışardan bir bakış yaparsak. Aslında çok küçük hiç kimsenin umursamadığı bir şeydir. Aslında sorunları çok fazla büyütüyor olabiliriz.
1 bakış açını değiş:
Kendinize dışardan bakmalısınız, başka taraflardan kendinize bakarsanız olayın normal boyutunu sıkıntı olmadığını görürsünüz, çünkü her şey bakış açısı ile ilgilidir.

2 kökten çözün
Benimde bu oyunlar için verebileceğim bir çözüm var yks surecine basladigimdan beri hic oyun oynamiyorum ders calisirken aklima oyun gelmiyor demek istedigim oyunlar yerine yapabileceginiz farkli bir aktivite olursa kolay kolay hatirlatmiyor oyunlar size kendini ve ikinci tavsiyem 5k csgo saatim olup oyunun en yuksek rankina cikmis olmama ragmen hic bir faydasi size olmuyor yaptigi tek sey sinir stres ozellikle rekabetci oyunlarini birakin cs valo lol cod warzone tarzi oyunlar olunce daha stresli yapar sizi onun yerine gunde max 1saat hikayeli oyunlar oynamak daha iyi olucaktir ama siz diyorsaniz ki ben onu yapamiyorum 1-2 saat oynamam icin basliyorum 5-6 saat geciyor ya yavas yavas oynama surenizi dusurun ya da kokten cozun yani silin iyi forumlar

B

Brock

Misafir
1 bakış açını değiş:

2 kökten çözün
Farklı bir öneri yapıtım bende ; oyun bilgisayarını satın ve yerine verimli olcağınız birşey koyun o parayla (daha ucuz bir ofis bilgisayarı ,dershane , çeşitli kurslar). İllede oynicam derseniz zaten ülkede kimse oyundan mahrum değil heryer internet cafe playstation cafe.(tabi kendi bulunduğm yerden yola çıkıyorum). Tabi herşeyde olduğu gibi neden önemli bunda da. Neden olmazsa adı üstünde neden yapasın ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6