Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Oyuncuya Takıntı Problemi

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar benim bir tane favori film yıldızı oyuncum var hep Instagramdan ve Twitter'dan takip ediyorum ve neredeyse her gün, özellikle Twitter'dan, hesabımı kapatmama rağmen Google ile giriş yapmadan Twitter'a girebiliyoruz oradan bakıyorum. Kendime bir kaç gün hakim olabiliyorum sonra yine bakıyorum. Nefsim bana diyor ki: aaman şimdi bak zaten nasıl olsa sonra mutlaka bakacaksın
bu durumdan nasıl kurtulurum, yardımcı olun dostlar

Cevap basit:Bakmayacaksın bu kadar basit. Ayrıca onun hayatı bosver neyine bakıyorsun seni tanimiyo bile.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Arkadaşlar benim bir tane favori film yıldızı oyuncum var hep Instagramdan ve Twitter'dan takip ediyorum ve neredeyse her gün, özellikle Twitter'dan, hesabımı kapatmama rağmen Google ile giriş yapmadan Twitter'a girebiliyoruz oradan bakıyorum. Kendime bir kaç gün hakim olabiliyorum sonra yine bakıyorum. Nefsim bana diyor ki: aaman şimdi bak zaten nasıl olsa sonra mutlaka bakacaksın
bu durumdan nasıl kurtulurum, yardımcı olun dostlar
Bu kusursuz insan arama serüveninde uzaktan tanınan ve kusursuzmuş gibi görünen bu isimlerinde birer insan olduğunu akıldan çıkarmamak gerek. Bu çok zor bir şey esasında. Bir hatasını yakalamak gerekiyor, insan hatasız olamaz neticesinde. Üniversitede profesör adamlar gördüm, ne kadar kendilerinde yüksek hususiyetler barındıklarını düşünsem de nefes alıyor , hata yapıyorlar , unutuyorlardı. Bu biraz bakış açımı kendimi çevirmeme neden olmuştu. Kendimin bazı huylarını onlar gibi olarak değiştirmek istemediğimi ve kendimin de özel olduğunu hissetmiştim.

Ne mi yapmalısın? Bir hatası, bir yanlışı elbet olan bir insandır. Yakın arkadaşlarını hatırla , onları fazlaca görünce tahammül seviyenin azaldığını ve aslında bazen yavaşça uzaklaşmak istediğini biliyorsun. Bir müddet uzak kalınca da ne kadar yanlarında olmak istediğini. İşte bu şahsı ne yakın bir şekilde görmüşsün ne de tanımış ama ilgi duyup hiçbir zaman erişemeyeceğin bir arkadaş yapmışsın. Unutma oda tuvalete gidiyor. Senin yaptığın aynı şeyleri yapıyor. Bir müddet konuşsan , yüzüne baksan , sana nasıl bakacağını bir düşünsene? O seni özel bir yere koymuyor. Hele böyle bir dünya da ünlü olmanın başarı ile birlikte gelmediği bir ortamda ünlü olup bilinmesinin kendi başarısı bile olmadığı varsayılabilir mi? Neden o bu kadar üstün bir insan oluyor?

Umarım yardımcı olabilmişimdir, teşekkürler!

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Blocker kullanabilirsin. Oyuncunun ismini blocker uygulamasına yazdığında her çıkan sayfayı engelleyecektir. Play Store bir sürü uygulama var bak derim.

raiden

Satürn Yolcusu
Blocker kullanabilirsin. Oyuncunun ismini blocker uygulamasına yazdığında her çıkan sayfayı engelleyecektir. Play Store bir sürü uygulama var bak derim.
Blocker uygulamaları ve eklentileri insanın isteği dışında, beklenmeyen bir şekilde maruz kalmasını engelleyebilir. Fakat kişi kendisi bakmak istiyorsa blocker işe yaramaz. Çünkü kişi onu geri kaldırabilir. İradeyi güçlendirmek, kişinin ilgisini başka bir yere yöneltmesini sağlamak gerek.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Blocker uygulamaları ve eklentileri insanın isteği dışında, beklenmeyen bir şekilde maruz kalmasını engelleyebilir. Fakat kişi kendisi bakmak istiyorsa blocker işe yaramaz. Çünkü kişi onu geri kaldırabilir. İradeyi güçlendirmek, kişinin ilgisini başka bir yere yöneltmesini sağlamak gerek.
Yapan insan her türlü yapar fakat blocker uygulamasını bende yeni yeni kullanmaya başladım. Karşıma istemsizce fotoğraf ya da sözcük çıksa direk engelliyor. Güzel kullanılırsa büyük nimet.

raiden

Satürn Yolcusu
Yapan insan her türlü yapar fakat blocker uygulamasını bende yeni yeni kullanmaya başladım. Karşıma istemsizce fotoğraf ya da sözcük çıksa direk engelliyor. Güzel kullanılırsa büyük nimet.
Katılıyorum. Güzel kullanılırsa büyük nimet. Kişi iradesine hakim olup tetikleyecek şeylerden uzak durmalı ama bazen kendisinin de beklemediği bir anda beklemediği bir yerde karşısına tetikleyecek içerik çıkabilir. Blocker işte bu noktada faydalı.

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Dostlar blocker uygulaması dediniz, linki var mı? Bulamadım, Benzerleri çok var

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6