Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Özgüven Hakkında Yardım

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar cümletten hayırlı akşamlar olsun neverfap süreçleriniz daim olsun. Bu sayfa da şu anda 3891 tane üye var ve buranın ortamı 10 numara küfür yok sataşma, siyaset vs gibi şeyler yok öncelikle herkese teşekkür ederim bu sebepten ötürü

Gelgelelim benim meseleme:

Arkadaşlar ben çok eğlenceli bir insanım. Aile ortamı dışında her yerde neseliyim, espiriliyim , tanımadığım bakkala bile girince samimiyet kuruyorum öyle çıkıyorum yani anlayacağınız biraz da özgüvenliyim lakin;
Aile ortamında bambaşka biriyim ( bu arada baba tarafı 10 anne tarafı 8 kardeş kuzenlerim sayısını ben bile hesaplayamadim?) aile ortamına girince işte amcalar,halalar, enişteler ben bunları görünce bunlarla oturunca bambaşka bir insan oluyorum hani o espirili, yerinde durmayan insan ailesinin yanında sessiz, kendini ifade etmekte zorlanan, konuşurken sesi inceleşen, espri yapamayan, özgüvensiz biri oluyorum normalde bu tam tersi ama ailemin yanında böyle oluyorum. Hal böyle olunca da ailemdekiler de beni özgüvensiz , içine kapanık , hiç işe yaramayan bir insan olarak görüyorlar diye düşünüyorum sizce ben neden böyleyim, benim gibi bu durumda olan varmı veyahut buna bir çözüm yolu sunan birileri var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler Allahısmarladık

İçimdebirdünya2961

Yeni Fapstronot
Seni bir işe yaramayan gibi gördüklerini düşündüğün için onların yanında böyle sessiz duruyorsundur belki. Halbuki, onlar senin ailen, seni çok seviyorlar. Ve bu dünyada en önemli varlıkları sensin. Bundan sonra seni işe yaramayan gibi gördüklerini düşünme, buna göre hareket et bence..?

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Knk özgüven ortamdan ortama değişebilir bu normal ben de anne tarafı yanında sessiz sakinken baba tarafının yanında daha özgüvenliyim bunun temel sebebi anneannem baskıcı bir kadın ve bayramlarda bile kurala boğuyor bir nevi otoriteye itaat ediyoruz. Karşı çıkma vb durum olmamalı fikrimce. Sonuçta büyüklerimiz. İlla otoriteye gireceksek onların otoritesine girelim

netherim

Merkür Yolcusu
Bence önce insanın kendisiyle barışık olması lazım. Bedeniyle, yaşayışıyla, tarzıyla kısacası her şeyiyle barışık olması lazım. Ondan sonra özgüveni bir şekilde çözüyorsunuz. Yani başlangıçta direkt olarak özgüvenli olayım şeklinde değil de önce barışık olayım bazı şeyleri kabul edeyim ve ona göre yaşayayım derseniz daha çok kolaylaşacaktır bu süreçler. En azından ben de böyle oldu ve kaldı ki özgüveni düşük insanların gözlerine bile bakamayan bir insandım çoğunlukla

Herakles

Merkür Yolcusu
Dostum sürecin nasıl gidiyor kaçıncı gündesin? ben de bir ara bu şekilde düşünüyor ve hissediyordum fakat süreçte ilerleyip +50 günleri gördükçe inanılmaz bir özgüven artışı oluyor:)

Targetlock

Deneyimli Üye
Hal böyle olunca da ailemdekiler de beni özgüvensiz , içine kapanık , hiç işe yaramayan bir insan olarak görüyorlar diye düşünüyorum
Sadece diğer akrabaların yanında böyle oluyorsan bu şekilde düşünmüyorlardır.
O akrabalarla her günün her anı beraber değilsen bu genelleme yanlış. Kendine fazla yüklenmişsin. Ailen senin her zamanki halini anlar.

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Dostum sürecin nasıl gidiyor kaçıncı gündesin? ben de bir ara bu şekilde düşünüyor ve hissediyordum fakat süreçte ilerleyip +50 günleri gördükçe inanılmaz bir özgüven artışı oluyor:)
6. Gunumdeyim rekorum 14 ve 5 aydır uğraşıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6