Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Para

• Konuyu başlatan mete
  • Başlangıç tarihi

Rayther

Mars Yolcusu
Ben şunun farkındayım para aracı benim hayatımı kaliteli ve istediğim biçimde yaşayabilmemi sağlayacak olan bir anahtar ve En kuvvetlilerinden biri.
İşin güzel yanı şu para kazanmaya başladığında çevrendeki insanların yani tanışacağın insanların kalitesi artıyor bu da iyi bir sosyal yaşam demek yeni kapılar demek

Para benim içinde amaç yada bir hırs meseli değil ancak kaliteli bir ilişki bile o seviyelerde oluyor. Çünkü oraya gelebilmiş kişinin bilinçli bir insan olma ihtimali çok daha yüksek cahillikten bahsetmiyorum bak bilinçli olmak!
Filmlerdeki zenginlikler pek gerçek değil ha sen toxic çevre ve hayat istersin bilemem
Bilmiyorum ne kadar bilinçli bir insansın belki dediklerimi anlamayacaksın
Artık ne kaptıysan

kovulanyarismaci

Yeni Fapstronot
Para hırsının çoğu ego tatmini ile alakalı bence
Güzel bir evde kirada veya satın alarak oturmak iyi insanlarla arkadaşlık kurmak
İhtiyaclarını alabilmek borçsuz olmak
İyi bir insan olmak olumlu Değerlere sahip olmak
Günde 1-2 saat kitap okuyacak zamana sahip olmak
Gayet yeterli bence

M

mete

Misafir
Ben şunun farkındayım para aracı benim hayatımı kaliteli ve istediğim biçimde yaşayabilmemi sağlayacak olan bir anahtar ve En kuvvetlilerinden biri.
İşin güzel yanı şu para kazanmaya başladığında çevrendeki insanların yani tanışacağın insanların kalitesi artıyor bu da iyi bir sosyal yaşam demek yeni kapılar demek

Para benim içinde amaç yada bir hırs meseli değil ancak kaliteli bir ilişki bile o seviyelerde oluyor. Çünkü oraya gelebilmiş kişinin bilinçli bir insan olma ihtimali çok daha yüksek cahillikten bahsetmiyorum bak bilinçli olmak!
Filmlerdeki zenginlikler pek gerçek değil ha sen toxic çevre ve hayat istersin bilemem
Bilmiyorum ne kadar bilinçli bir insansın belki dediklerimi anlamayacaksın
Artık ne kaptıysan
Haklısın . Para bunların kapısını açar

M

mete

Misafir
Para hırsının çoğu ego tatmini ile alakalı bence
Güzel bir evde kirada veya satın alarak oturmak iyi insanlarla arkadaşlık kurmak
İhtiyaclarını alabilmek borçsuz olmak
İyi bir insan olmak olumlu Değerlere sahip olmak
Günde 1-2 saat kitap okuyacak zamana sahip olmak
Gayet yeterli bence
Bu çok doğru . Her şey değil para . Ama olmadan da olmuyor . Mesele sanırım şu ki : kazanıp nasıl nerde ne kadar ne için harcayacağını iyi bilmekte

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Cevap: Kapitalizm. Para hırsın yoksa kazanamazsın. Birinin emeğini az da olsa sömürmen şart, yoksa açlık sınırından çalışırsın.

Bana kalırsa komunizm veya liberalizm falan daha iyi sistemler ancak önce zihniyetin değişmesi lazım, yoksa daha kötü sonuçlar doğar. Para hırsı ancak böyle çözülür.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Dostlar nedir bu para hırsı ? Tamam yaşamamız ve istediğimizi istediğimiz zaman alabilmemiz için para şart ama daha fazlasına gerek var mıdır ? Bu kadarı aç gözlülük müdür ? bi tür psikolojik para hırsı bozukluğu mudur sizce ?
Para için çalışmak bana göre doğru değil zaten belli bir yerden sonra para değişmez.1 milyar doların var birde 100 milyar doların var. Yüz katı fazla ama ne olacak ki yaani? Aynı anda sadece 1 tane arabaya binebilirsin aynı anda sadece 1 yatakta uyuyabilirsin. Sevdiğin bir işte iyi olup ev araba alabilecek maddi pozisyona gelmek elbette önemli ama dahası fazla

M

mete

Misafir
Para için çalışmak bana göre doğru değil zaten belli bir yerden sonra para değişmez.1 milyar doların var birde 100 milyar doların var. Yüz katı fazla ama ne olacak ki yaani? Aynı anda sadece 1 tane arabaya binebilirsin aynı anda sadece 1 yatakta uyuyabilirsin. Sevdiğin bir işte iyi olup ev araba alabilecek maddi pozisyona gelmek elbette önemli ama dahası fazla
Bu açıdan ewt tam da öyle umarım 1 milyar dolarımız olur :)

Ege

Ay Yolcusu
İnsanların yüzde %99'u yaşamı, yaşam sürmeyi dış uyaranlardan öğreniyorlar.

Sürekli toplumun yaşam = para ana fikrindeki sığ düşüncelerine maruz kalıyorlar, yaşamlarının kim bilir toplasan kaç saatini sadece ünlülerin savurgan yaşam tarzını yansıtan reklamları izleyerek geçiriyorlar, izledikleri dizilerdeki karakterlerin zenginliğine veya zenginliğe ulaşmasına şahit oluyorlar. (Bu örnekler git gide çoğaltılabilir.)

Ne ebeveynleri ne de bir başkası yaşamın nasıl sürüleceğine dair bu insanlara en ufak bir yol yordam göstermediği için bu insanların hayata dair ilk izlenimleri yukarıdaki örneklerdeki gibi oluyor: Hayatı yaşamak için dopdolu bir portföyün olmalı, Robert Downey Jr. Les Benjamins marka giyiniyor sen de ona ayak uydurabilmek, onun gibi olabilmek için Les Benjamins marka kıyafetlere bir servet ödemelisin, Thomas Shelby şana şöhrete ulaşabilmek için her şeyi göze alıyor ve sınır tanımıyor senin de ilkelerin böyle olmalı.

"Gerçek şu ki hissettiğimiz baskının tümüne yakını aslında tamamen içseldir. Elbette bu baskının oluşumunda dış etkenler rol oynar ama bu tuzağa düşmek zorunda olduğumuz anlamına gelmez. Çünkü bir Jones, bir Trump, bir Kardashian olsanız bile bu sizi mutlu etmez. Mutluluk içten gelir, sizin içinizden gelir ve anlamlı bir yaşam sürmekle mümkün olur." {Minimalizm - Joshua Fields Millburn & Ryan Nicodemus}

Para elbette önemlidir. Belli bir ölçüde varlığı elzemdir. Bolluğu size kolay bir yaşam sunar. Ancak insanların mutlak hedefi zenginlik olmamalı. İnsan böyle bir hedefle sınırlanamayacak kadar değerlidir, çok daha fazlasıdır.

İnsanların yapması gereken anlamlı bir yaşam sürmek olmalıdır. İnsanlar tutkularını keşfetmeli, ideallerini belirlemeli ve asıl bunlara ulaşabilmek için elinden gelen her çabayı sarf etmelidir.

Ayrıca anlamlı bir yaşam sürmek zenginliği dışlamayı gerektirmez. İnsanlar yaşamlarını hem anlamlı bir şekilde sürerek hem de zenginlik içinde tamamlayabilir. Önemli olan insanın, yaşamın paradan çok daha fazlası olduğunun bilincine sahip olmasıdır.

Gözünüzü dört açın, bol şans!

kovulanyarismaci

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar sevdiğimiz işi yapmalıyız. Gerçekten gerisi su gibi gelir. İş kurarsın veya çalışırsın sana kalmış, sevdiğin işi yaparsan her kuruşundan zevk alırsın.

Apollon

Ay Yolcusu
Aslında zengin olmak için çok çalışmaya gerek yok sadece finans bilginiz olması gerekiyor. Birazda maaşınız. Gelirinizin çok yüksek olması önemli değil. (Gelir artarsa giderde artar). Son zamanlarda finansal olarak gelişmeye çalıyorum bunun için öneri kitabım Zengin Baba Yoksul Baba fiyatı biraz yüksektir. Şurada arayıp bulabilirsiniz.

İnsanların sorun çekmesinin sebebi parayı iyi yönetmemelerinden kaynaklanıyor diyor Robert Kiyosaki

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Para gelmesiyle birlikde huzursuzluk da getirir, tıpkı dövüş klübü Tyler Durden sahnesinde dediği gibi sahip olduklarımız sonunda bize sahip oluyorlar, Eşyalara, paralara, arabalara yani “Cansız Maddelere” verilen değer arttıkca manevi olan hayata verilen değer, insana verilen değer, doğaya verilen değer tüm canlı varlıklara verilen değerde önemsizleşiyor malesef.

billiemills

Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. 47A Beyoğlu/İstanbul
Aslında zengin olmak için çok çalışmaya gerek yok sadece finans bilginiz olması gerekiyor. Birazda maaşınız. Gelirinizin çok yüksek olması önemli değil. (Gelir artarsa giderde artar). Son zamanlarda finansal olarak gelişmeye çalıyorum bunun için öneri kitabım Zengin Yoksul Baba fiyatı biraz yüksektir. Şurada arayıp bulabilirsiniz. Drive E-Kitap

İnsanların sorun çekmesinin sebebi parayı iyi yönetmemelerinden kaynaklanıyor diyor Robert Kiyosaki
Vi bu kitabı buldu mu? Çok uzun zamandır arıyordum, umarım tavsiyelerinize uyarak bulabilirim.

Son düzenleme:

John constantine

Mars Yolcusu
Cevap: Kapitalizm. Para hırsın yoksa kazanamazsın. Birinin emeğini az da olsa sömürmen şart, yoksa açlık sınırından çalışırsın.

Bana kalırsa komunizm veya liberalizm falan daha iyi sistemler ancak önce zihniyetin değişmesi lazım, yoksa daha kötü sonuçlar doğar. Para hırsı ancak böyle çözülür.
Liberalizm övgüye layıkta komünizm zarardan başka birşey değil ve illet bir akım. kendine bile hayrı olmayan kurmaca bir amerika antikutbudur yani ekonominin e si bile yoktur komünizmde .

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Liberalizm övgüye layıkta komünizm zarardan başka birşey değil ve illet bir akım. kendine bile hayrı olmayan kurmaca bir amerika antikutbudur yani ekonominin e si bile yoktur komünizmde .
Günümüzde hangi ülkeye getirsen 1 hafta zor dayanır, sonra da tekrar çöker zaten.

Ugr

Yeni Fapstronot
dogru diyorsun . Şu Kullandıgımız Elektronik aletler bile kapitalizmin rekabet sistemi sayesinde bu güne geldi

Linchx

Ay Yolcusu
Kapitalizm bir nebze olmalı çünkü insanların daha iyi daha ucuz daha verimli ürünler çıkarması için bir motivasyon lazım ama bunun ucu kaçarsa işte orda sıkıntı başlıyor. Her ideolojinin uç noktası belirli bir süre sonra zarar vermeye başlar. Örneğin: Kapitalizm, insanların gelir düzeylerinin arasının çok açılması gibi. Bana göre insanlık elindeki veya elde edeceği bilim ve teknoloji ile bu gelir farkını azaltmalı, insanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar gelir vermeli ayrıca daha fazlası için bir açık bir kapı bırakmalı. Bunu da yapamıyorsak Charles Darwin'in dediği gibi "Yoksullarımızın sefaletin nedeni, doğanın kanunları değilde devletlerimiz ise günahımız büyüktür."

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6