Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Polis Olmak

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar, Yks sınavında başarılı olamazsam diye B planı olarak polsilik düşünüyorum. Maaşı ortalama diyebiliriz ve sosyal bir meslek ayrıca maskülen bir meslek. Polis yüksek okulu okuyan veya tecrübeli kişiler daha detaylı bilgi verebilir mi? Sizce polis olunur mu ?

Polis yüksek okulu için TYT puanı gerekiyor. Ve ayrıca eğer AYT'ye de çalışıyorsan ona çalışmaya devam et bence. Geçenlerde Polis Akademisi'ne bağlı olarak İç Güvenlik Fakültesi kurulacağı söylenmişti. Eğer orayı bitirirsen direkt olarak komiser yardımcısı olarak göreve başlıyorsun diye biliyorum.

Eğer geniş mesai saatlerini kabul ediyorsan, ayrıca can güvenliğin konusunda kendine güveniyorsan iyi bir meslektir. Karar senin.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Torpilin yoksa PMYO'dan hiçbir şey bekleme. Bu sene girmiş ve o ortamı insanları görmüş biri olarak söylüyorum bunu.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Açar mısın biraz daha neden?
Hocam öncelikle bu seneden bahsediyim tarihin en yüksek pmyo başvurusu oldu yaklaşık 47 bin kişi civarı başvuru oldu bundan dolayı 250 olan ham puan erkeklerde 266, kızlarda 280 e kadar çıktı bu arada benlik bi sıkıntı yok ben 325 almistim her neyse. Öncelikle her şeyi geçtim sporu ortalamanın cok üstünde yaptim 43 saniyede bitirdim genelde 45 altı bitiren çok az kişi vardi bu arada 15-20 kişiden 1-2 kişi anca bitirebiliyordu. Mülakata girdim gayet içi geçti çıktım telegramda PMYO gruplarında takılmaya basladim orda bi adam vardı Akademide çalışan bi herif çünkü ön başvuru tarihini falan bildi adam kesin eminiz. O adam dedi ki en başta adamınız yoksa giremezsiniz ben inanmadım o zamanlar ama sonuçlar açıklandı benim liseden arkadaşım şu an 2.sınıf o da aynı şeyleri dedi bu sene girenlerin yarısından çoğu öyle diye ki onlar bu bilgiyi uydurmaz illaki komiserler vs söylemiştir.
Her neyse hocam bunları da geçtim diyelim ki ikisi de yalandı fakat sistem çok saçmaydı şöyle ki ADP puanı diye bir şey var bu senin sıralamanı belirler yani ADP si yüksek olan adam 1.sıradan yerleşir sonra 2000 kişiye kadar gider.

Neyse şimdi bi çocuk var bi çocuk degil bir sürü çocuk 270 küsür puan yapmış sporu 47 saniye adp si sözlüden 100 alsa bile 136 civari yapiyor bi de tyt si 390 civari olan biri vardi sporu da 45 küsürdü sözlüden 70 alsa bile adamın adp si 136 dan yüksek çıkıyor ama ne hikmetse üstteki arkadaş asil 396 lık arkadaş yedek kalıyor.

Zaten torpiline şahit oldugum bir çocukta gördüm 267 puan 48 sporla asil oldu herif.

Bir de lisemden bir çocuk var onun da torpili vardı. Çocuk mülakatlara girmeden 2 ay önce polisim diyordu kendine.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Hocam öncelikle bu seneden bahsediyim tarihin en yüksek pmyo başvurusu oldu yaklaşık 47 bin kişi civarı başvuru oldu bundan dolayı 250 olan ham puan erkeklerde 266, kızlarda 280 e kadar çıktı bu arada benlik bi sıkıntı yok ben 325 almistim her neyse. Öncelikle her şeyi geçtim sporu ortalamanın cok üstünde yaptim 43 saniyede bitirdim genelde 45 altı bitiren çok az kişi vardi bu arada 15-20 kişiden 1-2 kişi anca bitirebiliyordu. Mülakata girdim gayet içi geçti çıktım telegramda PMYO gruplarında takılmaya basladim orda bi adam vardı Akademide çalışan bi herif çünkü ön başvuru tarihini falan bildi adam kesin eminiz. O adam dedi ki en başta adamınız yoksa giremezsiniz ben inanmadım o zamanlar ama sonuçlar açıklandı benim liseden arkadaşım şu an 2.sınıf o da aynı şeyleri dedi bu sene girenlerin yarısından çoğu öyle diye ki onlar bu bilgiyi uydurmaz illaki komiserler vs söylemiştir.
Her neyse hocam bunları da geçtim diyelim ki ikisi de yalandı fakat sistem çok saçmaydı şöyle ki ADP puanı diye bir şey var bu senin sıralamanı belirler yani ADP si yüksek olan adam 1.sıradan yerleşir sonra 2000 kişiye kadar gider.

Neyse şimdi bi çocuk var bi çocuk degil bir sürü çocuk 270 küsür puan yapmış sporu 47 saniye adp si sözlüden 100 alsa bile 136 civari yapiyor bi de tyt si 390 civari olan biri vardi sporu da 45 küsürdü sözlüden 70 alsa bile adamın adp si 136 dan yüksek çıkıyor ama ne hikmetse üstteki arkadaş asil 396 lık arkadaş yedek kalıyor.

Zaten torpiline şahit oldugum bir çocukta gördüm 267 puan 48 sporla asil oldu herif.

Bir de lisemden bir çocuk var onun da torpili vardı. Çocuk mülakatlara girmeden 2 ay önce polisim diyordu kendine.
Anladım. Liyakatli günler dileğiyle...

Selam baylar, Yks sınavında başarılı olamazsam diye B planı olarak polsilik düşünüyorum. Maaşı ortalama diyebiliriz ve sosyal bir meslek ayrıca maskülen bir meslek. Polis yüksek okulu okuyan veya tecrübeli kişiler daha detaylı bilgi verebilir mi? Sizce polis olunur mu ?
Bu arada Harp Okulu ya da Astsubay MYO'da seçenek olarak düşünülebilir. MSÜ sınavına girip sonrasında mülakatlarda başarılı olursan subay ya da astsubay olabilirsin.

zerotohero

Yeni Fapstronot
Anladım. Liyakatli günler dileğiyle...
Umarım dostum fakat dedigim gibi illaki torpilsiz alnının akıyla girenler de olmuştur onlara hiçbir lafım yok ama gerçekten bir gram torpili olupta giren varsa zaten o meslekten hayır görmeyeceğine eminim. Denemeye devam benim ilk deneyişimdi bu sene bir daha denicem.

Önlisans veya Lisans oku Pomem'e gir. Eğitim 6-8 ay. Hem bir üniversitede diploman olur hem polis olmuş olursun. Kpss puanlar şu şekilde:
Lisans puan: 60
Önlisans puan: 70 ve üzeri. Bu sene 800 alım açtığı için bu puan 75 veya daha da üzeri olabilir.
Mülakatlar Şu Şekilde:
Ön Sağlık ( Boy Kilo bakılır , vücutta her hangi dövme , çizik vs var mı bakılır ve gözde renk körlüğüne bakılır. Not: Eğer gözlük kullanan biriysen bu aşamaya gözlükle gidebilirsin fakat Genel Sağlıkta elenirsin. Göz dereceleri Astigmat , Miyop ve diğerleri her biri 2.0 derece olmalı. 2.0 ve yüksek olursa elenme sebebi. Tabii gözünü çizdirirsen girebilirsin. Not: Erkenden halletmeni öneririm.
Fiziki Mülakat: Parkur mülakatıdır internette bolca video var ordan izlersin.
Sözlü Mülakat: Duruşun , Konuşman kısaca her şey çok önemli.
Okula Kayıt: 14 günlük (bu aşama Pmyo'dada geçerli) zorlu bir boot camp yaşarsın çok zordur. Güneşte bekleme , şınav , mekik yapılır. Burada amaç çömezleri önceden belirleyip evine göndermek anlayacağın. Bu 14 gün eğitimin süresinde Genel Sağlık olur. Bu aşamada başından aşağı en ince ayrıntıtla muayene olursun. Önemli bir şeyin yoksa elenmezsin varsa ilişiğin kesilir.
Bunlarıda geçersen kesin kaydın yapılır ve 8 aylık temel polislik , hukuk , anayasa gibi eğitimler alırsın.
Sonrası mezuniyet.
Pomem'den mezun olursan herhangi bir ayrıcalığın olmaz. Pmyo'dan mezun olan bir polis ile aynı rütbede olursun.
Okulu derece ile bitirirsen atama yerini kendin seçersin.
Bende gireceğim çok yakında e boşuna Pala değiliz değil mi babayiğit :)
Şimdiden Başarılar.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6