Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Polis Olmak

BrockLesnar

Yeni Fapstronot
Selam beyler an itibariyle kpssye çalışmaya karar verdim bölümüm İİBF den çok da iyi sayılabilecek bir bölüm değil ve ataması az bu sebeple polis olmak daha mantıklı geldi sizce polislik nasıl bir meslek (zor mu kolay mı) fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim birazcık kafam karışık şimdiden teşekkürler.

Zallana6666

Ay Yolcusu
Dışarıda çevrede polislerle konuş onlar daha iyi bilgi verirler hem mesleğin içinden birileriyle sohbet etmek kararını daha iyi vermeni sağlar biz nekadar tavsiye versekte onlar kadar bilemeyiz mesleği.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Bu konuda kararından dönmüş biri olarak bende fikirlerimi yazayım, bu sene iç güvenlik fakültesine girmeyi düşünüyordum çünkü daha yeni açıldı ilk mezunu ben olurdum eğer girmeyi isteseydim ama memurlar forumunda mesleği icra edenlerin ağzından duyunca cidden insan da istek kalmadı.

Çalışma saatleri karakol polisi değilseniz ağır, her an göreve çağırabilirsiniz izin gününde dahi olsada acil durumlarda.

Emir komuta zincirinde ezilmeniz çok olası, komutan yardımcısı olarak başlasanız dahi birileri ezer.

Maaşını cidden haketmiyor düşük kalıyor, 50-54 bin arası alıyorlar fakat ek mesai ücreti almıyorlar diğer mesleklerden daha çok çalışmasına rağmen.

Sonuncu ve bence en önemlisi devlet seni korumuyor, yukarıda büyüklerin yoksa seni kimse korumuyor. Trafikte usulsüzlük yapan birine sertçe vurdun ters kelepçe karakola gönderdin, hakkında soruşturma açıyorlar direkt. Hele ki birini silahla vurdun üst gövdeden direkt geçici olarak açığa alınıyorsun, davanın sonucuna göre mesleğini sana geri veriyorlar, aşırı enteresan.

Bu yüzden iyice düşün taşın, varsa çevrende bu işi yapmış yapan onlardan tavsiye al.

Cosanostra

Venüs Yolcusu
Selam beyler an itibariyle kpssye çalışmaya karar verdim bölümüm İİBF den çok da iyi sayılabilecek bir bölüm değil ve ataması az bu sebeple polis olmak daha mantıklı geldi sizce polislik nasıl bir meslek (zor mu kolay mı) fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim birazcık kafam karışık şimdiden teşekkürler.
Dostum ben güvenlik işi ile uğraşıyorum. Bende fakülte mezunuyum ama okuduğum bölüm ataması olmayan bölüm olduğu için tercih ettim. Polis olmanı asla tavsiye etmem. Her daim boş beleş insanlarla uğraşacaksın. Yetki alanın yok. Adam seni öldürmek istese yok 2 el havaya ateş et sonra adamı hedef alabilirsin, sonra zenginse veya bürokrat çevresi varsa seni sevmeyeceğim ücra yerlere sürmek gibi tehditler. Amerika da olsa derim ki ol kardeşim gerçek polissin. Bizim ülkede polis olmak birde adaletsizliğe karşı hassassan bazı düzenbazlıklara görüp bilip duyupta ses çıkaran tipsen olma derim. İllaki olmak istiyorsan birim birim değişiyor. Narkotik asayiş koruma karakol trafik çevik kuvvet özel harekat birimlerinden oluşan bir teşkilatta özel harekat olmanı veya çevik kuvvet olmanı tavsiye ederim. Daha kafalarına göre. Ama bana sorarsan subay olmak daha iyidir. En azında sivildeki gereksiz insanlarla uğraşmıyorsun. Zenginlerin veya bürokratların borusu TSK da çok geçmez. Birde insan olduğunu ve insanca muamelenin olduğunu anlarsın. Disiplin hayatında yer eder. Tabi oradada emir komuta zinciri var. Yaşı küçük olsada rütbesi varsa senden yüksek her daim üstün olur. Ama en azından sivildeki sarhoş at hırsızı soyguncu vesair tiplerle uğraşmazsın. Hakkında hayırlısı

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6