Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Psikolojik Danışmanın Önemi

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Forumda okuyorum bir çok arkadaş neverfap yapıyor. Pmo yu bırakma kitabını okuyor, ve tavsiye alıyor. Buna rağmen ilerleme olmayan arkadaşlara tavsiyem bağımlılık konusunda uzman bir psikologtan tedavi alın. Neden bu tavsiyeyi yapıyorum. Pmo çok sinsi bir hastalık. Siz uzmanda size özel bir elbise dikmesini istiyorsunuz başarı oranı çok yüksek. Kendimden bahsedeyim, neverfap duyunca ilk kendim evde başladım, 30 gün yaptım. Sonra bunun böyle olmayacağını anladım, neverfap ın gönüllü psikoloğu Sena görgülü den danışma almaya başladım. O zaman Sena hoca bunu gönüllü yapıyordu. Onun bu işi gönüllü yapması ona güven duydum. O zaman toplu grup terapileri ve bire bir görüşmeler oluyordu. Ben terapi lere başladıktan sonra ilk başlarda 5 gün, 2 gün,gibi süreçlerim oldu. Sonra 145 bir süreç oldu. Sonra 20 gün. Şimdi 40. Günde yeni bir süreç
Bu zaman zarfında kendimi tanıdım. Pmo bir sonuç, beni bir şeyler üzüyordu, stres olıyordum, korkuyordum ve sonra bu ağır yükten kurtulmak kaçmak için pmo yapıyordum. Sonra duyguladımı tanıma başladım, iletişim tekniklerini geliştirdim, pmo haatalığını tanımaya başladım. Ben bilmiyordum mükemmeliyetçi bir insanmışım, hırslı idim , o kadar zor hedeflerim lerim vardı ki başarmak zaten imkansız başaramayınca pmo yapıyordum.
Şimdi biliyorum duygularımı tanımaya başladım, pmo istediği gelince ne yapacağımı biliyorum. Kendimi tanıdım. 40. Gündeyim ama bu sefer olacak mı diye şüphe duymuyorum. Artık danışma ben istersem, yada merak ettiğim şeyler olunca oluyor. Daha iyi hissesiyorym. Ama pmo öyle bir şey ki eğer beslerseniz canlanır. Onu psikolog Sena Görgülü hocayı şiddetle tavsiye ediyorum. Bence 8-10 seans neyapıp ne edip görüşün ondan sonra eğer devam etmek istemeseniz bırakın. Başlayıp sonuç olanlar dua etse yeter.

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Psikologla beraber gerçekten güzel bir ilerleme kaydedilebilir bakın psikologla ama psikiyatriyle değil.
Evet katiliyorum, psikiyatrist doktor olduğu için Türkiye'de genelde ilaç verip gönderiyor. Normal şartlarda orta düzeyde geliri olan birisi doktordan terapi alamıyor malesef. Alanında uzman, güvendiğiniz, her şeyinizi anlatabileceğiniz bir psikolog ile alt dinamikler deki çözebildiğiniz tüm sorunları çözmeye çalışın. Emin olun alt dinamiklerde çözdüğünüz tek problem hayat kalitenizi çok artırır.

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Ben ilk önce 14 sene önce, youtubede pmo bağımlığığı diye aratmıştım. İstanbul'da bir psikolog bir çok bağımlılığı sayarken pmo yu da eklemişti. 14 sene önce pmo bağımlılığı hakkında çıkan Türkçe video kaynak buydu. Bende ben bağımlı olabilir miyim diye kendime evet dedim ben bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum. Psikologa gittim ona anlattım, o da kız arkadaş bulman gerekir dedi. Bende içimde zaten bulsam buraya gelmem dedim. Bağımlılığın nasıl bir şey olduğunu bilmiyordum, sonra Sean üçreti 100 tl idi, o zaman üniversite öğrencisi idim. İkinci seansa gittim, bir çok psikolojik hasta geliyordu, kendimi kötü hissettim beklerken. Sonra seans başladı, ben psikologa öğrenci olduğunu indirim istediğimi söyledim. Pskolog elli lira verebilirsin dedi. Ama seansı yarıya düşürdü, bende güvenmedim, bir daha gitmedim. Bence psikologta tam nasıl tedavi edeceğini bilmiyordu. Bende de şüphecilik hat safada idi. Psikoloğun ofisi İstiklal caddesinde idi. O zamanı hatırlıyorum, kendimi kötü hissediyorum ama İstiklal caddesi çok güzeldi. O apartmanlar sanki yukarı tarafta simit sarayının olduğu yerde Çınar ağaçları vardı.

Neyse yazın memlekete gittim, abime abi biz pmo izliyoruz ama bağımlı olmayalım dedim. Abim bağımlı isek bağımlıyız ama ben bağımlılığımı seviyorum dedi. Bende o zaman bağımlılığın insanı kötü hissettiren bir hastalık olduğunu bilmiyordum. Bende seviyordum zararlarını ozaman göremiyorum. Sonra 2014 yılı gibi bir kıza aşık oldum, çok seviyordum, kız ilk başta beni çok beğendi, kur yapıyordu, evime geliyordu. Sonra davranışlarımdan, iletişimde jest mimik gibi şeylerin olmaması, moralimin sürekli bozuk olması, kızı diğer erkekler tanırsa beni terk ederse
Bir çok vesvese. Keşke yakılışıklı olsaydım vs. Kız gitti kara, siyah, çelimsiz bir oğlanla sevgili oldu, Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna onu ziyarete gitti, oğlan hiç gelmedi. Oğlan üniversitede araştırmacı idi. Bende öğretmen. Sonra ben sabah kadar düşündüm, moralim bozuldu. Dedimki psikolog konuşur konuşma ile düzelmez, doktor ilaç yazar daha iyi bilir, özel psikiyatrist ilaç yazdı, az birşey iyi hissetim ama gene hayat berbat idi. Dinden soğumuş kolay yoldan para bulup pmo yapacaktım. Sonra 2020 başka doktor ile görüştüm o da ilaç yazdı. Neyseki 2020 yılında Corona ile biraz daha durum kötüye gitti ve ben karar verdim, ne olursa olsun gerekirse tüm psikolpgları dolaşacağım. Güvendiğim biri ile devam edeceğim. 1 yıldır neverfabı tanıyorum ve Uzman Psikolog Sena görgülü ilerliyorum. Bu süreçte iletişim, duygu durumu, pmo hastalığının tanınması gibi bir çok ilerleme kat ettim. Şimdi hiç bir ilaç kullanmıyorum, hayatım süper değil ama geçmişe göre çok çok iyiyim. Birde biriken sorunlar ve kendimi uyuşturmadığım için kazanmam gereken yetkiler çok.

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Keşke ise yarasa para önemli değil, ben çok piskolog gezdim 6. Sene sınava hazırlanıyorum bağımlılıklar + sitres param yok babadan geçiniyoruz sosyal ortam 3 senedir yok, sürekli gittiğim adam antidepresan al dedi ama ben kullanmam, piskolog anlık motivasyon veriyor belki birkaç gün işe yarar sonra eski sensin olayı kendimizden başka kimse çözemez maalesef bununda iki yöntemi var ya disiplinli iradeli ol yada düşünce gücüyle, algılar vs. İkincisi için İzzet Güllü bulunmaz nimet buradan biri tavsiye etmişti, ayrıca eleştirim var buranın piskoloğu sanırım kadın, bir erkeği ne kadar anlayabilirki erkek ve kadın arasında testesteronun 10 15 kat fazla olduğu biliniyor, şöyle diyen olabilir kadın doğumcu erkek var ama o işler somut işler biz soyut şeylerden bahsettik bir kadının erkekliği öğretmesi kadar saçma, sonuç siz bilirsiniz.

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Keşke ise yarasa para önemli değil, ben çok piskolog gezdim 6. Sene sınava hazırlanıyorum bağımlılıklar + sitres param yok babadan geçiniyoruz sosyal ortam 3 senedir yok, sürekli gittiğim adam antidepresan al dedi ama ben kullanmam, piskolog anlık motivasyon veriyor belki birkaç gün işe yarar sonra eski sensin olayı kendimizden başka kimse çözemez maalesef bununda iki yöntemi var ya disiplinli iradeli ol yada düşünce gücüyle, algılar vs. İkincisi için İzzet Güllü bulunmaz nimet buradan biri tavsiye etmişti, ayrıca eleştirim var buranın piskoloğu sanırım kadın, bir erkeği ne kadar anlayabilirki erkek ve kadın arasında testesteronun 10 15 kat fazla olduğu biliniyor, şöyle diyen olabilir kadın doğumcu erkek var ama o işler somut işler biz soyut şeylerden bahsettik bir kadının erkekliği öğretmesi kadar saçma, sonuç siz bilirsiniz.
Bence öncelikle uzman alanında çok vaka ile çalışmış psikologtan yardım almak gerekir. Gittiğiniz psikologa güvenmeniz gerekir. Sonra ortada yapılan iş ile sonuç var mı? Ben varım. Bence denemekten hiç bir şey kaybetmezsiniz 9-10 seans deneyin. Emin olun 1 dakika nun para ile karşılığı yok.

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Bence öncelikle uzman alanında çok vaka ile çalışmış psikologtan yardım almak gerekir. Gittiğiniz psikologa güvenmeniz gerekir. Sonra ortada yapılan iş ile sonuç var mı? Ben varım. Bence denemekten hiç bir şey kaybetmezsiniz 9-10 seans deneyin. Emin olun 1 dakika nun para ile karşılığı yok.
İzzet Güllünün onbinlerce saat deneyimi var dediği şey şu birşeyi ne kadar kurcalarsanız o şeyin içinde kaybolur gidersiniz ve hayatımızı davranışlarımızın ve düşüncelerimizin oluşturduğunu ve bunlardan birisi nereye gidiyorsa diyeride peşinden gittiğini söylemişti bu benim çıkış noktam yani siz öldüm bittim derseniz kendinize olmusuzu telkin ederseniz davranışlarınızda buna yakın olur eğer siz her ikisini yada özellikle davranışlarinizı doğru yöne koyarsanız çoğu sorunun ortadan kalkacağini söyler bunun nofapda uygulaması ise, pmo yapsakta işimize yogunlasmamiz gerek ve özellikle böyle bir dönemde çok çalışmak 1.kural olmalı.

neverandnever

Yeni Fapstronot
hocam kusura bakmayın ama öğretmen olduğunuzu söylemişsiniz, yazdığınız yazı yazım yanlışları ve anlatım bozukluklarıyla dolu. normalde bir insanın kendini ifade edebileceği cümleler kurmuşsunuz ama öğretmen olduğunuzu iddia ediyorsanız kendinizi ifade etme şekliniz çok vahim.

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
hocam kusura bakmayın ama öğretmen olduğunuzu söylemişsiniz, yazdığınız yazı yazım yanlışları ve anlatım bozukluklarıyla dolu. normalde bir insanın kendini ifade edebileceği cümleler kurmuşsunuz ama öğretmen olduğunuzu iddia ediyorsanız kendinizi ifade etme şekliniz çok vahim
hocam kusura bakmayın ama öğretmen olduğunuzu söylemişsiniz, yazdığınız yazı yazım yanlışları ve anlatım bozukluklarıyla dolu. normalde bir insanın kendini ifade edebileceği cümleler kurmuşsunuz ama öğretmen olduğunuzu iddia ediyorsanız kendinizi ifade etme şekliniz çok vahim.
Bu senin düsüncen. Ben bildigim gibi devam edecegim.

IHG

Yedek Moderatör
Yardımcı Moderatör
Psikologla beraber gerçekten güzel bir ilerleme kaydedilebilir bakın psikologla ama psikiyatriyle değil.
Bazı psikiyatri uzmanları hem terapi veriyor hemde tıbbi metodları kullanıyorlar. Bu tarz uzmanlar sadece psikoloji bölümünden mezun ve bir kaç sertifika almış ve sadece terapi uygulaması verenlerden daha iyi oluyorlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6