Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Psikolojik Olarak Çöküyorum

• Konuyu başlatan Mantıkçı Kişi
  • Başlangıç tarihi
M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Kafayı yiyorum,durduk yere ağlıyorum. Sanki hiçbir şeyin çözümü yok sanki bana. Ders konusunda hiçbir vakit başarılı olacağımı hissedemiyorum (YKS'ye hazırlanıyorum). Benim liseden hoşlandığım bir kız var onu düşünüyorum, ben yeterli miyim onu düşünüyorum. Sıkıldım artık arkadaşlar vallahi sıkıldım. Çok negatifim sürekli birilerini sıktığımı düşünüyorum. Bu foruma bunları yazmam bile doğru değil. 2 senedir aralıklı olarak psikolojik tedavi aldım şuanda da almaya yeniden başladım. İnsanların bana acımasını istemiyorum. Acınacak bir insan değilim ama iç dünyamda hep bir harp içindeyim sanki. Artık ne yapmam gerektiğini bile bilmiyorum. Tekrar bu aralar toparlamak için ders çalışmaya başladım, kitap okudum bugün (7 Şubat Salı 2022) ama çalışsam da yine kaybedecekmişim gibi hissediyorum. Tek şuan ki iyi yanı sürecimi sekteye uğratmaması da süreci artık takip etmeyi de bıraktım gibi yani süreyi bıraktım zaten artık sanal uyaranları direkt istemiyorum. Onun dışında bu şuan ki durumum bu. Tüm önerilere açığım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Hocam sürekli aynı konu aynı muhabbet öneri istiyorsun insanların sana verdiği tavsiyeleri dinlemeden uygulamadan birdaha acındırıp yine aynı konuyu açıyorsun. Lütfen yapma artık günlük olarak kullanma burayı ne yapalım acıyalımmı yas mı tutalım onu mu istiyorsun sana yüzlerce kez tavsiye verildi bizim sana sihirli bir iksir vericek halimiz yok ki hayatın düzelsin önceki açtığın konularda insanlar ne tavsiye vermiş onlara bak hayatında uygula burayıda günlüğün olarak kullanma rica ediyorum.

Tanjiro

Merkür Yolcusu
Hayat acılarla başa çıkmasını bilmeyenlere zulümdür. Yaşadığım sorunlar altında eziliyorum ama bu yıkıldığım anlamına gelmiyor. Karakter meselesi.

Sana tavsiye verecek olursam. Spor yap. Başka tavsiye vermeyeceğim.

Tüm sıkıntılar bir duygu durumudur. Düşüneceye düşünce olarak bakmayı bilmelisin. Düşüncenin iyisi kötüsü olmaz düşünce düşüncedir. Düşüncelerine takılma onları umursama. Şuan kendini kötü hissedebiliyor olabilirsin ama belki o kadar kötü bir halde değilsindir? Belki sen kendine çok yükleniyorsundur?

Tavsiyelere gelecek olursak:

1- Birinci ve en önemli tavsiyem youtubede piskolog İzzet Güllü'yü izlemen olacak. Bende eylül-ekim gibi baya sorunlarım olmuştu doktora gitmeyip o ilaçları içmeden çok şükür attlattım. Bu piskolog sayesinde algım değişti diyebilirim.
2- Spora yazıl! Spor bizim enerjimizi atmamızda stresimizi atmamızda en iyi unsur. Biraz kalıplı biri olmak hem özgüven katar.
3- İnsanların senin hakkında olumlu-olumsuz ne dediklerine fazla takılma. Hayatına bak hedefleine odaklan.
4- Mutlaka bir düzenin olmalı! Sınav sürecinde olduğunu söylemişssin bende kpss sürecindeyim ve sana tavsiyem sınava kadar Ders Çalışmak - Spor Yapmak ve Düzenli Olmak bu üç unsur ile hareket etmen. İnan yaptıklarına değecek.
5- Nofap yapman. Ama bu gerçek bir süreç olacak öyle sitelere gireyim , modellere bakayım , edging yapayım bunlar yok! Dopamin sistemin düzeldikçe daha iyi hissedeceksin emin ol.
6- Son olarak hayata olumlu bakmasını bil :)

izleyici1

Yoda
tahminimce sınava hazırlanırkenki belirsizlik
seni yoruyor
ders çalışıp nofapte ilerledikçe iç huzurun rahatlayacak
kendini yetersiz hissetmende
işsizlik okulun olmamasından kaynaklı!
eğer sınavı kazanamazsan iş hayatına atılabilirsin
askerliğini yapabilirsin
kız arkadaşınada her şeyi anlatabilirsin
eğer evleneceğin bir kızsa seni anlayacaktır
değilse zaten at gitsin

jesus tod

Ay Yolcusu
Uykunu doğru saatlerde al, düzgünce uyu.
Bol su iç.
Stres seviyeni azalt.
Bunları yapınca vücudun anabolik moda girecek ve daha güçlü hissedeceksin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6