Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Relapse Olduktan Sonra Yapılması Gerekenler Hakkında Video [İstek]

Bugün 7 günlük süreç çöp oldu.
Süreç bozulduktan sonra hatalarımı anladım ve önemli bir şekilde yoluma devam edeceğime dair kendime söz verdim ardından notlar aldım. Bu bende yüksek derecede farkındalık uyandırdı. Süreçler gidebilir önemli olan yılmamak , pes etmemektir.

Nevefap Akademi olarak sizlerden belkide tüm takipçiler adına bir isteğim olacak. Başlıkta da yazdığım üzere sürecini yeni bozan bir insan baştan sona nasıl toparlanıp yeni bir sürece adım atmalı hakkında güzel ve ayrıntılı video hazırlarsanız ben ve diğer relapse olmuş arkadaşlarıma büyük motivasyon kaynağı ve yüksek farkındalık duygusunu hissetirebilirsiniz.

Yanlış anlaşılma olmasın sizlere olumsuz bir deyimim yoktur. Sadece bir tavsiye vermek istedim. Sizler sayesinde bizler bugünlere gelebildik. Şimdiden teşekkür ederim.

nova

Merkür Yolcusu
Relapse sonrası;
1. Kriz ve relapse gunlugu olustur. Böylece hem krizlere hem de relapselere neden olan sürecleri arsivlersin, sonrasında gelecek nofap sureclerinde kendine ışık tutmuş olursun.

2. Relapse sonrası belli bir tarih belirleme, hemen sonrasinda duşunu alıp sıfırdan basla, erteleme. Şey gibi düşün, kolunu çarptın ve yaralandı, hemen sargıya alıp tedaviye mi baslarsın yoksa tedaviye baslamak icin kolunu biraz daha fazla yaralanmasını mı sağlarsın. Benzetmeden anlamıssındır meseleyi.

3. Kendine kızma/ kendini hor görme veya relapse oldun diye ezikleme. Hepimiz icin aşırı zorlayıcı kriz anları olabiliyor. Muhim olan düşmek degil, tekrar ayağa kalkmak. Sunu düsün sen enazından X gün de olsa bu illetten kurtulabildin, bircok erkek bunu denemiyor bile; ayaga kalk ve kaldigin yerden devam et.

4. Neverfap akademinin youtube kanalında relapselerle alakali podcastleri/ videoları tüket. Forumda yeni konulara dahil ol. Bu forumda aktif olmak inan bana birçok açıdan tekrar toparlanmanı sağlayacak.

Benim önerilerim bu kadar, surecin daim olsun dostum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6