Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sabah Kaçta Uyanmak İdealdir?

• Konuyu başlatan Mutsuz ve Hedonist
  • Başlangıç tarihi
M

Mutsuz ve Hedonist

Misafir
Verimlilik açısından sizce saat kaçta uyanmak daha iyidir? Ben genelde 8-8.30‘ta falan uyanıyorum fakat 5.30-6 civarına çekmek istiyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bunu deneyip görmen en iyisi olur dostum. Uyku süresini koruduğun sürece saat kişiden kişiye değişiyor.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Verimlilik açısından sizce saat kaçta uyanmak daha iyidir? Ben genelde 8-8.30‘ta falan uyanıyorum fakat 5.30-6 civarına çekmek istiyorum.
Melatonin hormonu ile alakalı bir durumdan bahsedeyim bu hormon galiba 23 ve 2 arasında salgılanıyor ve uykuyu verimli geçirmeni sağlıyor. Bu saatlerde kesinlikle yatakta ol (gündüz insani olduğunu varsaydım). Onu dışında verim kişiden kişiye göre değişse de araştırmalar 6 saat altının ve 10 saat üstünün tehlikeli olduğunu söylüyor. 7,8 , 9 saatlik uykular kıyaslandığında en verimlisi 9 saatlik uyku oluyor ama buna medeniyet izin vermeyecek . Bu yüzden 7 idealdir. 23 .00-6.00 sonucuna götürüyor bizi bu girdiler.

Yazıda belirttiğim durumlar Math Walker'in Niçin Uyuruz kitabından alıntı ,atmadım yani :)

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Evrimsel süreçte atalarımız güneş doğduğunda hemen kalkıp işe koyulur hava kararmasıyla yatarlardı en geç 7 de kalkılmalı en geç 12 de yatılmalı bence

Jig la Thor

Mars Yolcusu
İdeali yok, sağlıklı olan 11-3 arası uykuda olmak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6