Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sağlıklı Sınırlar Koyma Ve Hayır Diyebilme Becerileri (Soru)

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar selamlar. Ben ilişkilerimde genel olarak sağlıklı sınırlar koymaktan aciz bir insanım. Öyle ki karşımdaki kişi bana kendimi dünyanın en değersiz kişisi gibi hissettirse bile bir sınırım, tamam bu noktada artık bu kişiyi kendi haline bırakıp yoluma devam etmem gerekiyor gibi düşünmemi sağlayacak bir değer yargım olmadığı için sürekli sevgili/arkadaşlık ilişkilerimde kullanılıyorum ve manipüle edilmeye çok açığım. Hayır demekten de acizim ve arkadaş grubumdaki insanlarla farklı zevklerimiz olmasına rağmen sırf hayır diyemediğim için çoğunlukla istemediğim yerlere, pek de gönüllü olmadığım aktivitelere sürükleniyorum ve onlar aralarında eğlenirken ben sık sık ''benim burada ne işim var ya'' diye sorguluyorum çünkü arkadaşlarımın yanında bile yalnız hissetmek direkt yalnız başıma bir şey yapıyor olmaktan daha kötü hissettiriyor. Bu sorunlarımı düzeltmem gerekiyor ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6