Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sanal Cinsel İlişki Bağımlılığı

dejavu1

Yeni Üye
Yargılamadan yardımcı olursanız sevinirim.Eskiden böyle bir insan değildim. Kendimi hergun bir şeyleri araştırirken buluyorum. Hergun aynı konular beni ruminasyona sokuyor. Sanal cinsel ilişki bağımlılığı devam ediyor. Kız arkadaşıma bu durumdan bahsettim kendisi ile uzaktan bir ilişkim var onu üzmekte istemiyorum çoğunlukla ayrıldığımız da yeniden kendimi sanal cinsel ilişki batağında buluyorum. Pişmanlıklar ardı arkası kesilmiyor onu hiç sevmedim mi ? Ona olan aşkım gerçek değil miydi. bana aldığı hediyeleri atıyorum ani kararlar veriyorum. Sonra baristigimiz da aşırı pişman oluyorum.Ama o ona aldığım hediyelerin hiçbirini atmamış farklı biri ile konuşmamış halı ile OKB mevcut ve sürekli ondan onay alıyorum bu yüzden kendi sıkıntılarımi sürekli anlatıyorum bu onunla konuşurken bile geçmişte başka kızlara yazdım bunu neden yapıyorum yılların verdiği ve beynime zarar veren olaylar yüzünden mi artık kendimi irdeliye biliyorum ama en büyük korkum evlendigim de bunun gibi iğrenç olayları eşime yansitmam. Gerçekten bazen insanlıktan çıktığımi düşünüyorum ve bu olayları gün içerinde sürekli düşünüyorum. Aileme bile açamıyorum içinden çıkamaz bir haldeyim özsaygı özgüven sevgim neredeyse sıfıra indi. Onu hak etmediğimi her zaman düşüyorum. Diğer erkelere bakıyorum ve neden bende onlar gibi sağlam karakterli sözünde duran bir kişiliğim olmadığı için kendime kızıyorum ve ilişkime yansitiyorum. Zihnim bu öğretileri çok sık tekrar ettiğini için nöronlar arası iletişim tamamiyle cinsel bağlamda kuruluyor. Zihnim bu olayları sık tekrar ettiği için normal olarak algılıyor. Normal hayatımda insanlar benden böyle bir şey beklemezler dışarıdan özgüvenli kararlı dursam da içimde bunlar ile savaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

kodsuzyapayzeka

Yeni Fapstronot
Kendi özsaygını ve özgüvenini zedeleyecek davranışlardan kaçınmalısın. Bu sadece belirli bir konuya bağlı değil; eğer vücuduna iyi bakmazsan, kendini geliştirmezsen, kültürel birikimini artırmazsan, ve anlamsız işlerle vakit kaybedersen, yine özsaygını ve özgüvenini yıpratmış olursun. Yapman gereken, yalnızca doğru ve iyi olarak kabul edilen şeylere odaklanmak: spor yapmak, kendini geliştirmek, bilgi birikimini artırmak, kitap okuyarak kelime hazneni genişletmek, sağlıklı iletişim kurma becerilerini öğrenmek gibi. Bu tür şeylerle ilgilenmeli ve bunlara ihtiyacın olduğunu unutmamalısın.

Bu bağımlılığına gelince kendine "dur" demeyi öğreneceksin ve yapmayacaksın. Örneğin, evde otururken canın onları yapmak isteyecek; eğer buna "dur dersen ve hâlâ oturursan, yüksek ihtimalle kendini o işi yaparken bulacaksın. Burada temel mesele, kendini iyi ve sağlıklı şeylerle meşgul etmektir. Kendi gelişiminle meşgul olursan, zaten o zararlı şeylere zamanın kalmaz, fırsat vermezsin ve dolayısıyla yapmamış olursun. Örneğin, bunu yapma isteğin mi geldi? Dışarı çık, kız arkadaşını arayıp sohbet et ya da spor salonuna yazılabilirsen oraya gidebilirsin, yürüyüş yapabilirsin. Eğer öğrenciysen derslerine yoğunlaş ve mümkünse kütüphane senin için daha iyi olur, çünkü orada bu tür işleri yapmazsın. Uzun lafın kısası o kötü şeyleri yapmaya kendine fırsat verme. Kendinize zarar vermeyin, başkasına da zarar vermeyin, dalgın olmayın ve kendi gelişiminizle ilgilenin.

Cosanostra

Venüs Yolcusu
Yargılamadan yardımcı olursanız sevinirim.Eskiden böyle bir insan değildim. Kendimi hergun bir şeyleri araştırirken buluyorum. Hergun aynı konular beni ruminasyona sokuyor. Sanal cinsel ilişki bağımlılığı devam ediyor. Kız arkadaşıma bu durumdan bahsettim kendisi ile uzaktan bir ilişkim var onu üzmekte istemiyorum çoğunlukla ayrıldığımız da yeniden kendimi sanal cinsel ilişki batağında buluyorum. Pişmanlıklar ardı arkası kesilmiyor onu hiç sevmedim mi ? Ona olan aşkım gerçek değil miydi. bana aldığı hediyeleri atıyorum ani kararlar veriyorum. Sonra baristigimiz da aşırı pişman oluyorum.Ama o ona aldığım hediyelerin hiçbirini atmamış farklı biri ile konuşmamış halı ile OKB mevcut ve sürekli ondan onay alıyorum bu yüzden kendi sıkıntılarımi sürekli anlatıyorum bu onunla konuşurken bile geçmişte başka kızlara yazdım bunu neden yapıyorum yılların verdiği ve beynime zarar veren olaylar yüzünden mi artık kendimi irdeliye biliyorum ama en büyük korkum evlendigim de bunun gibi iğrenç olayları eşime yansitmam. Gerçekten bazen insanlıktan çıktığımi düşünüyorum ve bu olayları gün içerinde sürekli düşünüyorum. Aileme bile açamıyorum içinden çıkamaz bir haldeyim özsaygı özgüven sevgim neredeyse sıfıra indi. Onu hak etmediğimi her zaman düşüyorum. Diğer erkelere bakıyorum ve neden bende onlar gibi sağlam karakterli sözünde duran bir kişiliğim olmadığı için kendime kızıyorum ve ilişkime yansitiyorum. Zihnim bu öğretileri çok sık tekrar ettiğini için nöronlar arası iletişim tamamiyle cinsel bağlamda kuruluyor. Zihnim bu olayları sık tekrar ettiği için normal olarak algılıyor. Normal hayatımda insanlar benden böyle bir şey beklemezler dışarıdan özgüvenli kararlı dursam da içimde bunlar ile savaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim
Dostum sürecin daim olsun. Öncelikle duygusal yaklaşma olaya mantık ve akıl çerçevesinde yaklaş niye diğer erkekler gibi olamıyorum, niye kız arkadaşımı üzüyorum, niye özgüven ve saygım yok vesair. Bu yaklaşımlar duygusal ve duygu çerçevesinde bakınca evet ne yapacağını bilemeyebilirsin. Çünki mantığın ve aklın hakim olmaz. Niye yerine nasıl koy. Nasıl özgüven sağlarım, nasıl kız arkadaşımı üzmem, nasıl cinsel sohbet yapmamı engellerim vesair. Her daim verdiğimiz ve herkeste faydalı olacak tavsiyeleri tekrarlamakta fayda var. Öncelikle spor yapmaya başla bir klüp veya spor salonu olabilir. Yani bedeni hareket ettirmek ve yormak. İkincisi öğrenci isen ders çalışmayı yavaş yavaş adet edin. Üçüncüsü kitap okumak dostum bu kitap okumayı abarta bildiğin kadar abart kalın bir romanın içinde kaybol. Zihnin öyle meşgul olsun ki her daim, başka şeyi düşünmeye vakit kalmasın. Şimdi dostum iki türlü insanın meşguliyeti olmalı. Yukarıda belirttiğim üzere bedenen ve zihnen. İnsan iki şeyin boş kalmasından zarar görür. Birincisi bedenin ikincisi zihnin. Bunları doldurmanın yöntemlerini zaten neverfap akademi youtube kanalında veriliyor. Ne istiyorsan orada ana hatlarıyla var. Bize neverfap yolculuğunda temellendirilmiş kavramlarla ışık tutulan bir yol gösterilmekte. Çokça dinlemeni tavsiye ederim. Rutinlerini artır zaman içerisinde bir günde takip ettiğin rutinlerini kağıt üzerine zaman çizelgesi halinde yaz her hafta bir rutin ekle bunları zamanla artır bu senin irade kuvvetini artıracaktır. Tümden özele yani izleyeceğin yolun ana hatlarını çiz sonra özelde yapacaklarını bu ana hat üzerine ekle ama bunları zamanı zamanına yapma. Mesela günde bir saat spor yapacağım diyebilir ama şu vakit yapacağım demesende olur.ilk böyle başla sonra ana hatlar üzerine oturtmaya çalış. Yaşadığımız sürece her şeyi gerçekleştirmek mümkün ancak mücadele etmek şartıyla.

Cosanostra

Venüs Yolcusu
Dostum yazımda unuttuğum birşeyide faydası çok olduğu için ekleme ihtiyacı duydum. Yemek mevzusuna değinmedik. Şekerli gıdalardan abur cuburdan uzak dur. Asitli içecekler ambalajlı yiyecekler özelllikle şeker. Organik ve vakitli beslenmeni tavsiye ederim. Bu tavsiyeyi vermezsek irade mevzusunda eksik kalmış oluruz.

BloodRien

Yoda
İnternetteki yazdığın kızlara o yazıları gerçek hayatta yüzlerine söyleyebiliriyorsan yaz eyv

pişmanlık duymanda ilginç çünkü bu bir bağımlılığa dönüşmüş bunu bırakmak senin elinde

benim tavsiyem telefondan uzaklaşman olurdu

manitayla sosyal detox kampı fln yap ne bilim kendini geliştirdiğin kamplara gir neverfap akademinin vardı aynısından

sosyal medyayı azaltarak bıraktırıyorlar bi kampa göz at

dejavu1

Yeni Üye
İnternetteki yazdığın kızlara o yazıları gerçek hayatta yüzlerine söyleyebiliriyorsan yaz eyv

pişmanlık duymanda ilginç çünkü bu bir bağımlılığa dönüşmüş bunu bırakmak senin elinde

benim tavsiyem telefondan uzaklaşman olurdu

manitayla sosyal detox kampı fln yap ne bilim kendini geliştirdiğin kamplara gir neverfap akademinin vardı aynısından

sosyal medyayı azaltarak bıraktırıyorlar bi kampa göz at
Aslında engelleyebiliyorum bunda herhangi bir sorun göremiyorum evet bazı durumlarda zorlandığım anlar oluyor. Temel sorun bunların tamamen bilinçaltına çekilmiş olması. Bu yüzden olabildiğince hayata karışmaya çalışıyorum. Aynı şekilde temel sorunlar arasında zihnimin son derece kirlenmiş olmasi çünkü küçük yaşlarımda tanıştım fab ile yasim ilerledikçe zihin kimya yapısı bozuldu. Hayatıma bu denli psikolojik rahatsızlık getireceğini bilemezdim.Psikolojik sorunlarımi asla kabul etmedim zaten şu anda hali hazırda çoğu insanın bu sorunlarının bilinçaltında yanlış kodlamalar ve yanlış algidan kaynaklı olduğunu aşırı stress bilinçaltına atılması ile bunu çözümleyememesinden kaynaklı olduğunu biliyorum. Pişmanlık duymamim sebebi ayni korkular ile yaşamam ve kendimi bu hastalıklı olaylara nasıl maruz bıraktığımı hem ruhumu hem zihnimi böyle ucuz olaylar karşında değerimi azalttığım içindir. Şu anda gerçekten sevgiyi saygıyı hissetmek istiyorum çünkü fiziksel olarak da çok yoruldum eminim burada ki çoğu arkadaşımda aynı şekilde hissediyor. Bunların hepsinin geçicegine inancım tam ama kendini affetmek konusunda çok zorlanacagımi biliyorum. Geleceğe bakmak ve adım adım inşa etmek için tüm arkadaşlarım aynı azimle yürümesini diliyorum saygilar

dejavu1

Yeni Üye
Dostum sürecin daim olsun. Öncelikle duygusal yaklaşma olaya mantık ve akıl çerçevesinde yaklaş niye diğer erkekler gibi olamıyorum, niye kız arkadaşımı üzüyorum, niye özgüven ve saygım yok vesair. Bu yaklaşımlar duygusal ve duygu çerçevesinde bakınca evet ne yapacağını bilemeyebilirsin. Çünki mantığın ve aklın hakim olmaz. Niye yerine nasıl koy. Nasıl özgüven sağlarım, nasıl kız arkadaşımı üzmem, nasıl cinsel sohbet yapmamı engellerim vesair. Her daim verdiğimiz ve herkeste faydalı olacak tavsiyeleri tekrarlamakta fayda var. Öncelikle spor yapmaya başla bir klüp veya spor salonu olabilir. Yani bedeni hareket ettirmek ve yormak. İkincisi öğrenci isen ders çalışmayı yavaş yavaş adet edin. Üçüncüsü kitap okumak dostum bu kitap okumayı abarta bildiğin kadar abart kalın bir romanın içinde kaybol. Zihnin öyle meşgul olsun ki her daim, başka şeyi düşünmeye vakit kalmasın. Şimdi dostum iki türlü insanın meşguliyeti olmalı. Yukarıda belirttiğim üzere bedenen ve zihnen. İnsan iki şeyin boş kalmasından zarar görür. Birincisi bedenin ikincisi zihnin. Bunları doldurmanın yöntemlerini zaten neverfap akademi youtube kanalında veriliyor. Ne istiyorsan orada ana hatlarıyla var. Bize neverfap yolculuğunda temellendirilmiş kavramlarla ışık tutulan bir yol gösterilmekte. Çokça dinlemeni tavsiye ederim. Rutinlerini artır zaman içerisinde bir günde takip ettiğin rutinlerini kağıt üzerine zaman çizelgesi halinde yaz her hafta bir rutin ekle bunları zamanla artır bu senin irade kuvvetini artıracaktır. Tümden özele yani izleyeceğin yolun ana hatlarını çiz sonra özelde yapacaklarını bu ana hat üzerine ekle ama bunları zamanı zamanına yapma. Mesela günde bir saat spor yapacağım diyebilir ama şu vakit yapacağım demesende olur.ilk böyle başla sonra ana hatlar üzerine oturtmaya çalış. Yaşadığımız sürece her şeyi gerçekleştirmek mümkün ancak mücadele etmek şartıyla.
Değerli sözlerin için teşekkür ederim dostum. Aynı şekilde senin için aynını diliyorum sürecin daim olsun kendimize olan özsaygıyı ve öz değeri hiçbir zaman kaybetmeyelim saygilar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6