Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sandviç Satmak

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Merhaba Arkadaşlar yks ye hazırlıyorum bir yanda yaz ayındayız malum harçlığımı çıkarmak için bir süre çalışmak istiyorum. Dışarda sandviç satmak istiyorum aynı zamanda insanlarla diyaloğa gireceğimden özgüvenim yükselmiş olur bu da istediğim bir şey. Size sorum olacaktı? Evde kendim sandviç hazırlasam Eminönü, Sultanahmet taraflarında dolaşarak satsam sıkıntı yaşarmıyım sizce

Savascı

Deneyimli Üye
İnsanlara guvenmek de artik zor, guvenmezler gibi...
Bu fikir bana kalırsa yanlış dostum.Her çağda insanın çevresi değişir ve bu yüzden zaman içinde fikirsel altyapımızda değişir.Çevremizde gördüğümüz sınırlı daracık gözlem noktasından tüm insanlık hakkında fikir sahibi olmamız çok zor.Bu tezi desteklemek için elde somut kaynaklar olması gerekir ve nitekim de güven gibi bir duygu aynı değerleri paylaşan insanlar tarafından inşa edilir.Karşıt ve zıt fikirlere her toplum ve insan düşmanca bir tavır sergiler çünkü hayatta kalmamız için bu yegane koşul.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bu fikir bana kalırsa yanlış dostum.Her çağda insanın çevresi değişir ve bu yüzden zaman içinde fikirsel altyapımızda değişir.Çevremizde gördüğümüz sınırlı daracık gözlem noktasından tüm insanlık hakkında fikir sahibi olmamız çok zor.Bu tezi desteklemek için elde somut kaynaklar olması gerekir ve nitekim de güven gibi bir duygu aynı değerleri paylaşan insanlar tarafından inşa edilir.Karşıt ve zıt fikirlere her toplum ve insan düşmanca bir tavır sergiler çünkü hayatta kalmamız için bu yegane koşul.
Bu söylemim yemek üzerine yazmıştım aslında fakat genel olarak da katılıyorum. Sadece "kolay güvenmek zor" diye değiştirebilirim.

Tanımadığın insanlara kolayca güvenir misin ?
Şu çıkarlar üzerine kurulu devirde insanlara hemen güvenmek ne kadar mantıklı ? Her çağda insanın çevresi değişir evet genel olarak benimsenmiş ilkeler kalır. Çevren ne kadar iyi olsa da karşındaki insanı biraz tanımadan, gözlemlemeden emin olamazsın. İyilik meleği olursan çok çekersin.

Bu arada tedbirli olmayı kast ediyorum önyargılı değil.

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Bu söylemim yemek üzerine yazmıştım aslında fakat genel olarak da katılıyorum. Sadece "kolay güvenmek zor" diye değiştirebilirim.

Şu çıkarlar üzerine kurulu devirde insanlara hemen güvenmek ne kadar mantıklı ? Her çağda insanın çevresi değişir evet genel olarak benimsenmiş ilkeler kalır. Çevren ne kadar iyi olsa da karşındaki insanı biraz tanımadan, gözlemlemeden emin olamazsın. İyilik meleği olursan çok çekersin.

Anladım galiba haklısın

Işıklı Yol

Yeni Üye
Yok insanlar güvenmediği yiyeceği almazlarmış gibi düşüncelere kapılma.Denemeden bunu anlayamazsın.Türkiyede zengin olmuş 2 kişi,biri cem uzan'ın babası kemal uzan, tren garında sakız satarak ticarete başlamıştır.Diğeride sakıp sabancı.Limon satarak ticaret hayatına atılmıştır.

Linchx

Ay Yolcusu

Tedbirli olmak elbette faydalı ama çıkarlar üzerine kurulu derken sadece bu devire mi özel bilemedim açıkçası

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Merhaba Arkadaşlar yks ye hazırlıyorum bir yanda yaz ayındayız malum harçlığımı çıkarmak için bir süre çalışmak istiyorum. Dışarda sandviç satmak istiyorum aynı zamanda insanlarla diyaloğa gireceğimden özgüvenim yükselmiş olur bu da istediğim bir şey. Size sorum olacaktı? Evde kendim sandviç hazırlasam Eminönü, Sultanahmet taraflarında dolaşarak satsam sıkıntı yaşarmıyım sizce
Anladığım kadarıyla hem sınava hazırlanmak hem de çalışmak istiyorsun.
Fikrin güzel bana sorarsan komilik veya garsonluk önerebilirim.

Tabi sana uygunsa sonuçta uzun süreli ve yoğun vücut aktivitesi var buna sen karar verirsin önemli olan derslerin.
KARAR SANA KALMIŞ.

İnsanlarla iletişime geçme konusunda
yardımcı da olabilir diye düşünüyorum.

Newman26

Ay Yolcusu
Dostum şöyle güzel kaliteli bir ambalaj ve şöyle tatlı bir stand ile yoğun saatlerde seni götürecek kadar iş yaparsın gibime geliyor . Bence dene sokaktaki ortamı gör senin için mutlaka çok farklı deneyimler çıkacaktır .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6