Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Savaş Günlükleri

Moon

Yeni Fapstronot
Bugünden itibaren hayatımı istediğim hale getirmek için tüm gücümle savaşmaya başlayacağım. Düşmanlarım bol, içlerinden yenmesi en zor olanı da kendimim, ne kadar zor olursa olsun başaracağım. Önüme çıkan düşmanları ezip geçeceğim, düşsem de kalkıp aynı kararlılıkla bir saniye bile durmadan savaşa devam edeceğim. Savaştığım süreçte buraya gelip yapacaklarımı, duygularımı, düşüncelerimi, zaferlerimi anlatacağım. İlerde dönüp baktığımda güzel bir birikim olacak ve belki başkalarına da ilham olurum :)

SAVAŞ BAŞLASIN O ZAMAN 🤘🤘🤘

Son düzenleme:

Moon

Yeni Fapstronot
DOPAMİN DETOKSU

Hayatımı düzeltmek için atacağım ilk adım, ilk görevim dopamin detoksu yapmak olacak. Şuanki gündelik hayatımı özetleyeyim, günüm genelde evde geçiyor, üniler online olduğu için eve döndüm. Gün içinde de full bilgisayar başında zaman öldürüyorum, sosyal medya, pmo, oyun üçlüsü zamanımı benden söküp alıyor. Herhangi bir şeye odaklanmakta zorluk çekiyorum, zevk hiç almıyorum zaten. Dolayısıyla atılacak ilk adımın dopamin detoksu olması gerektiğine karar verdim. Başardığımda odaklanma sorunumu aşacağım, hayatımı kaliteli alışkanlıklarla dolduracak ve bunlardan bol bol zevk almaya başlayacağım. Bu detoksu ilk bir hafta zor modda uygulayıp sonrasında bi tık hafifletip tüm hayatım boyunca uygulayacağım.

UZAK DURULACAKLAR

• Sosyal medya - (Sadece insanlarla iletişim kurmak için) (Youtube yasak değil ama zaman öldürmek için kullanılmayacak)
  • PMO - Bitti artık, herhangi bir bahane yok tamamen hayatımdan çıkacak.
  • Oyun - Ne oyun oynayacağım ne de oyun videosu izleyeceğim.
  • Müzik - Bunu tamamen engellemeyeceğim ama günde yarım saati aşmayacak!
  • Kahve - Çok bağımlısıyım, günde sadece bir hakkım olacak artık.
  • Abur cubur - Tüketim sıklığını oldukça düşüreceğim ve yersem de az miktarda yiyeceğim.

NELER YAPILACAK ?
  • Derslere odaklanılacak
  • Kitap okunacak (Alman Edebiyatına başlayacağım)
  • Rutinler oluşturdum onları uygulayacağım. (Spor, diş fırçalama, yatak toplama, meditasyon gibi basit şeylerden oluşuyor)
  • Bana bir şeyler katacağını düşündüğüm dizi/film/belgesel izleyeceğim. (Bu biraz tehlikeli sınırlı olmam ve sınırı aşmamam gerek)
  • Sık sık dışarı çıkacağım.
  • Gelişimime odaklanacağım (Eksik olduğum konuları belirleyip onları nasıl geliştirmem gerektiği üzerine çalışacağım)
  • Hobilerimle uğraşacağım (Uğraşmak istediğim çok şey var ama şimdilik bateri ve fotoğrafçılık ana odağım olacak)

Üstteki maddeler önümdeki hafta için, sonrasında yasakları bi tık gevşeterek hayatıma devam edeceğim. Daha önce sosyal medyadan ve oyunlardan uzaklaştırmıştım kendimi, aşırı zorlamayacak. Bu görevdeki boss pmo olacak. Ne kadar güçlü olursa olsun, karşımda hiç şansı yok çünkü bu sefer gerçekten kararlıyım.

Hafta boyunca her gün gelip rapor vermeye karar verdim. Hadi bakalım savaş başlasın! [13-19 Mart]

Moon

Yeni Fapstronot
Gün 1

İlk gün zaten zorlanmayı beklemiyordum, detoksu uyguladım rahatlıkla. Sadece gün içinde 3-4 kere boşluğa düştüm, yapacak bir şeyler bulamadım falan. Ev dışında da aktif olmam gerek sanırım eksiğim buydu, evdeydim tüm gün. Yarın dışarda minimum 2-3 saat geçireceğim.

Mutluyum, hedefime emin adımlarla ilerliyorum. 🤘

Moon

Yeni Fapstronot
Gün 2

İkinci günden selamlar, bugünü de detoksumu bozmadan başarılı bir şekilde atlattım. Biraz zorlanmaya başladım, gün içinde üzerimde büyük bir halsizlik vardı ve bayağı uyudum. Gerçekten yorgun muydum yoksa işlerden kaçmak için mi bilemedim, neyse ki bir süre sonra toparlanıp kalktım yapılacakları yaptım. Dışarı çıkamadım sadece, onun dışında yapmak istediklerimi yaptım ve detoksa sadık kaldım.

Hafif hafif zorluk artmaya, savaş gerçek yüzünü göstermeye başlıyor. 💥

Moon

Yeni Fapstronot
Gün 3

Selamm, üçüncü günde detoksta hiiç zorlanmadım, rahatça uyguladım. Bugün dışarda zaman geçirdim biraz, sonrasında yapılması gerekenleri hallettim. Dersler de çok verimliydi bugün bayağı da aktif katılım sağladım. Ayrıca bugün kitap okumaktan hayatım boyunca almadığım kadar zevk aldım. Resmen kitabın içine ışınlanıp olayları bizzat yaşadım. Bugün genel itibariyle güzeldi fakat akşama doğru bayağı boş geçirdim, yapılması gerekenleri erteledim. En nihayetinde rutinlerimi, işlerimi tamamladım ama bu erteleme olayına çözüm getirmem gerek.

Şimdilik her şey güzel gidiyor, zorlanmaya başladım ama bu hoşuma gidiyor. Önümdeki zorlu günleri iple çekiyorum. 👊

Moon

Yeni Fapstronot
Yenildim, hatamdan ders çıkardım. Daha güçlü bir şekilde yola devam ediyorum. Arada gelip rapor vereceğim, detoksun şartlarını biraz daha sıklaştırdım; en azından bu hafta böyle geçecek.

bayGelişim..

Yeni Fapstronot
Yenildim, hatamdan ders çıkardım. Daha güçlü bir şekilde yola devam ediyorum. Arada gelip rapor vereceğim, detoksun şartlarını biraz daha sıklaştırdım; en azından bu hafta böyle geçecek.
Aynen öyle hatalarımızdan ders çıkarıp önümüze bakmalıyız "unutma zafer pes etmeyenlerin olacak" başarılar dilerim.

Moon

Yeni Fapstronot
Her şey yolunda gidiyor, detoksu önümdeki haftanın sonuna kadar devam ettireceğim çünkü gerçekten iyi geldiğini hissediyorum. Arada çok zorluyor fakat o zorluğu aştığımda daha da mutlu oluyorum, özgüvenim artıyor. Kendimi kontrol edebilmeye başladığımı görmek çok güzel.

Moon

Yeni Fapstronot
Çok zorlanıyorum, bu hale gelmemin nedeni de plansızlık sanırım. Zamanımızı doldurmamız gerek aksi halde kötü alışkanlıklara dönme isteği beynimizi sarıp sarmalayacak. Tam şuan bu durumu yaşıyorum, gece uyumadan bu gönderiyi editleyeceğim, umarım süreci bozmam çünkü çok güzel ilerliyorum. İşin komik yanı da her şeyin farkında olmama rağmen hala zorlanmam, ne yapmam gerektiğinin de farkındayım ama işte bağımlılık denen illet böyle bir şey, hele uzun süredir sahipseniz hayatı zindan ediyor.

EDİT: Tam gaz devam ediyorum. Sürece herhangi bir zarar gelmedi, bir dahaki sefere kendimi bu durumda bırakmamak adına sağlam bir plan yapacağım şimdi. Bu sefer kararlılığım bağımlılığın önüne geçti gibi gözüküyor, böyle devam!

Son düzenleme:

TheNewUser

Ay Yolcusu
İşin komik yanı değil aslında. İşin ciddi, üzücü yanı o hocam. Boş kalmamaya çalışın. Tek kalmamaya çalışın. Tek kalınca işler o yöne doğru gidiyor. Birileriyle birlikte olunca, evde dışarda vs artık hangi imkan var bilmiyorum, o zaman direnç artıyor. PMO ortamını müsait yapmamak gerekiyor. Ben de uzun süredir maalesef içindeydim. Son 1 yıldır bırakmaya çalışıyorum. Haftalık aylık 3 aylık farklı sürelerde bırakmışlığım vardı. En son 3 ay yapmadığımda sonunda bozmuştum ama şu anda 3 ayı tekrar doldurdum PMO'suz. Arada malum görüntülere gözüm gidiyor ama yapmıyorum, uzak duruyorum. Şu aralar direncim iyiden iyiye arttı. Ufak hedefler koyun kendinize, 2 günlük 3 günlük. Her hedeften sonra bir sonraki hedefe adım atın. Şu anda örnek veriyorum 5. gündeyseniz hedef 1 haftayı doldurmak olsun. Böyle böyle 3 aya geldim ben. Neyse bırakacağız bu illeti insallah/umarım.

Moon

Yeni Fapstronot
İşin komik yanı değil aslında. İşin ciddi, üzücü yanı o hocam. Boş kalmamaya çalışın. Tek kalmamaya çalışın. Tek kalınca işler o yöne doğru gidiyor. Birileriyle birlikte olunca, evde dışarda vs artık hangi imkan var bilmiyorum, o zaman direnç artıyor. PMO ortamını müsait yapmamak gerekiyor. Ben de uzun süredir maalesef içindeydim. Son 1 yıldır bırakmaya çalışıyorum. Haftalık aylık 3 aylık farklı sürelerde bırakmışlığım vardı. En son 3 ay yapmadığımda sonunda bozmuştum ama şu anda 3 ayı tekrar doldurdum PMO'suz. Arada malum görüntülere gözüm gidiyor ama yapmıyorum, uzak duruyorum. Şu aralar direncim iyiden iyiye arttı. Ufak hedefler koyun kendinize, 2 günlük 3 günlük. Her hedeften sonra bir sonraki hedefe adım atın. Şu anda örnek veriyorum 5. gündeyseniz hedef 1 haftayı doldurmak olsun. Böyle böyle 3 aya geldim ben. Neyse bırakacağız bu illeti insallah/umarım.
Tavsiyelerin için teşekkürler dostum

Moon

Yeni Fapstronot
Geçtiğimiz günlerde yine pek çok süreci bozuş ve yeniden başlayış oldu. Şuan o yeni başlangıçlardan bir başkasını yapıyorum. Bu sefer sağlam bir çözümüm var ama. Genelde evden çıkmayan birisiyim, anskiyetem mi var bilmiyorum ama nedense bu bağımlılıkla mücadele konusunda en sağlam çözümlerden biri olduğunu bilmeme rağmen sosyalleşmeye çekiniyodum, erteliyodum, onun yerine başka şeyler deniyordum. An itibariyle cesaretliyim, bir enstrüman kursuna + spora başlayacağım ve yaz sonuna kadar devam ettireceğim. Eş zamanlı olarak bilgilenmeye ve önceden uyguladığım şeyleri uygulamaya da devam edeceğim. Sadece kurs ve sporla sınırlı kalmayacağım pek çok etkinliğe de katılacağım. Bunlar başlangıç olacak. Buraya da zaman zaman gelip yazarım. Her şey çok güzel olacak, inanıyorum.

Moon

Yeni Fapstronot
Dopamin detoksuna tekrar başlayacağım. Kabaca planım sosyal medya, oyun ve pmo dan uzak durmak ve bunlarla geçirdiğim zamanı hobilerimle, kendimi geliştirerek ya da sosyalleşerek geçirmek.

Moon

Yeni Fapstronot
3 gündür yeni bir detoks deniyorum. Bu sefer eskisi kadar zorlayıcı değil, yine zor noktaları var ama bi tık hafifletilmiş bir detoks. Bu detoks olayını çok denedim ve sonuna kadar hiç gelemedim. Bu sefer bir haftayı tamamlayabileceğimi inanıyorum. Yaptığım şey içeriği bi tık hafifletip sürekliliği sağlamaktı ve işe de yaradı şu ana kadar. Detoksu tamamladığımda kendimi gerçekten mutlu hissedeceğim, bir şey başarmış olacağım ve özgüvenim artacak. İleride de daha zorlarını denerim elbette.

Şu ana kadar yaptığım hatayı da bugün anladım, kendimi taa en baştan çok zorluyordum. O yüzden planlar hep yarıda kalıyordu, elle tutulur bir başarıya sahip olamıyordum hiç. Bu tarz şeyler bir anda olmuyor, olsa zaten herkes yapardı. Kendimi yavaş yavaş ama sürekli geliştirmem lazım. Önümdeki günler için felsefem bu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6