Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Savaşa Hazırlık Günlüğü

hi_2018

2018
12 EYLÜL 2023 SALI 15.04
Selamün Aleyküm beyler bayanlar bu günlük farklı olacak , bugün 13de kalktım pmo yaptım çok ezikçe olabilir ama ezik olmayacağız , düşmedik kalkmayacağız sadece devam edeceğiz şimdi spora gideceğim bu hafta içinde burayı iyice güzergahıma eklerim anlatılacaklar var ama şimdilik hedef ilk 3 günü halletmek sonrasında ağzımız laf yapmaya başlar bu çok basit olacak

hi_2018

2018
14 EYLÜL 2023 PERŞEMBE
Selamün Aleyküm , yaklaşık 49 saattir pmo yapmıyorum aklıma gelmiyor dünde spora gittim bugünde gideceğim , depresifliği yendim sayılır önceden ağlak şikayetçi sürekli mutsuz olan bir tiptim , şimdi değilim özellikle konuşmalarımda düşüncelerimde buna dikkat ediyorum etrafta herkes feleğin çemberinden geçmiş ıssız adam triplerinde takılıyor kapana kısılmış kuklayken bu tipleri dinlerdim kendi kendime olmayan dertler problemler oluştururdum triplere girerdim , şimdiyse bunları görünce başta sinirleniyorum sonra o sinir yerini acımayla karışık tiksintiye bırakıyor , bu tripler size hiçbir şey sağlamayacak ama bırakın yapsınlar çünkü rekabeti elleriyle öldürüyorlar , devam edeceğiz görüşürüz
: gün 3 :

hi_2018

2018
15 EYLÜL CUMA : 4.GÜN :
Selamün Aleyküm bugün 4.güne girmiş bulunmaktayım neler değişti derseniz ruh halimi stabil hale sokmayı başardım , acı çekmek motivasyonumun ana kaynağı dönem başlayana kadar spora abanmaya devam edeceğim sonrasında hedef rotayı tekrar oluşturacağım , drama yok ağlamak yok feminenlik zırvalıklar yok , ellerimi beynim sayesinde hareket ettiriyorum o zaman beynime sahip çıkıp o elleri belimin altına indirmeyeceğim bundan daha kolay ne var ? kendinden şüpheye düşüp olası senaryoları düşünürsen o senaryolar gerçekleşir ŞÜPHE YOK

Pazar günü 6.günde görüşürüz

hi_2018

2018
17 ETLÜL PAZAR : 6.GÜN :
Selamün Aleyküm , bu aralar kafam berraklaşmaya başladı bunu hissediyorum ölü toprağı üzerimden çekiliyor bunda nofapin etkisi kesinlikle var ama nofapten daha öncelikli yapılması gereken kafa yapısını , düşünme algoritmasını değiştirmek bu gerçekten çok önemliymiş bunu yaşayarak gördüm , pmo depresyon sosyal anksiyete ile kaçırdığım biri hayat var çok fazla teptiğim fırsat var o zaman ben artık sızlanamam düşünme algoritmasını değiştirmeliyim, daha geniş bir perspektiften bakmalıyım , kimseye bir şeyi ispat etmeme gerek yok .

TEPTİĞİM FIRSATLAR İÇİN ÖFKELENMELİYDİM , ATAMADIĞIM YUMRUKLAR İÇİN ÖFKELENMELİ VE HERKESİN PAYINI VERMELİYDİM
ŞÜPHE YOK SADECE DEVAM EDİYORUZ GÖRÜŞÜRÜZ

hi_2018

2018
19 EYLÜL SALI : 8.GÜN :
Bugün telefonumu kapalı tutacağım ne aramalara ne mesajlara geri döneceğim , herkesin anlatacak bir draması var
BAŞTA DEDİĞİM GİBİ ŞÜPHE YOK EĞER O ŞÜPHE KURDU BİR KERE İÇİNİZİ KEMİRMEYE BAŞLARSA HER ŞEYİN BİTMESİ AN MESELESİDİR GÖRÜŞÜRÜZ

hi_2018

2018
2 EKİM PAZARTESİ : 1.GÜN :
Uzun süredir devam eden süreci sıfırladım buralara uğramadığımdan dolayı olduğuna adım gibi eminim neyse bu beni durduramaz , pmo yaptım diye oturup çocuk gibi ağlayıp süreci sıfırlamaya devam etmeyeceğim , şimdilik üniversite dolayısıyla farklı şehirdeyim spor aksayacak fakat her gün 300+ şınavla bunu dengelemeye çalışacağım günlük çektiğim şınav gitgide artıyor 5 güne kalmaz 300 üstüne çıkarım .
Ne ? yoksa siz pmo yaptım diye 1 hafta boyunca aralıksız relapse olacağımı mı sandınız yoksa siz pmo yapınca tüm her şeyi bırakıp depresoyna mı giriyorsunuz ? toparlanın beyler para ve zaman dönmeye devam ediyor bir yerden o sermaye döngüsüne dahil olmalıyız , burada geçmişimi anlatmayacağım SON SÜRAT DEVAM GÖRÜŞÜRÜZ

artık bodoslamayla başladığım bu yolun haritasını çizme zamanı

hi_2018

2018
10 EKİM SALI : 9.GÜN :
Kaybettik RELAPSE tekrar başa sar mı diyeceğimi mi sandınız , hayır beyler kaybetmek yok çok basit çok kolay ilerliyorum . Gözüm yükseklerde , evet sevenim yok , arayanım yok , herkes düşmemi bekliyor herkes daha dibe batmamı istiyor , EVET BELKİDE DEPRESYONDAYIM BELKİDE UTANGACIM KORKAĞIM ama asla durdurulabilen biri değilim . Elimde kalan tek şey durdurulamamak . Bugün içimi dökecektim vazgeçtim günlüklerin hepsi ağlayanlarla zırlayanlarla 1,2,3 ay önce girmiş motivasyonla konu açmışlarla dolu burada örnek olacak birisi lazım , bu satırları okudukça benim mental algoritmamın farkına varacak kişiler olmalı .

Pes edemeyiz beyler emin olun edemeyiz bana diyeceksiniz ki 'çok abarttın be' hayır dostlarım ben abartmadım , ilk düğmeyi yanlış ilikledik şimdi tüm düğmeleri geri açmaya korkuyoruz. Motivasyon aramıyorum saygı aramıyorum mutluluk aramıyorum uyku aramıyorum eğlence aramıyorum , o kadar uzun süre sustuğum zamanlar oluyor ki konuşmam gerektiğinde tekliyorum , kendimi yeniden programlıyorum yaşadıklarımdan gocunmuyorum hiç kimseye alınmıyorum hiçbir şeye takılı kalmıyorum , ben niye böyleyim diye sorgulamayı bıraktım bunun için strese girmeyi bıraktım biz insanlar balçık gibi her şekle girebiliriz , insanlar beyinlerini de programlayabilir yaşadıklarımın sebebi de buydu. Burada yalnızım diye korkmuyorum beni bekleyenler kervanlarıyla o yolları geçeli çok oluyor bende katılacağım onlara az kaldı . Problem o şu bu değil problem benim , yarın hayalimdeki kişi olmayacağım bunun farkındayım ama ona daha çok benzeyeceğim.

BrockLesnar

Yeni Fapstronot
10 EKİM SALI : 9.GÜN :
Kaybettik RELAPSE tekrar başa sar mı diyeceğimi mi sandınız , hayır beyler kaybetmek yok çok basit çok kolay ilerliyorum . Gözüm yükseklerde , evet sevenim yok , arayanım yok , herkes düşmemi bekliyor herkes daha dibe batmamı istiyor , EVET BELKİDE DEPRESYONDAYIM BELKİDE UTANGACIM KORKAĞIM ama asla durdurulabilen biri değilim . Elimde kalan tek şey durdurulamamak . Bugün içimi dökecektim vazgeçtim günlüklerin hepsi ağlayanlarla zırlayanlarla 1,2,3 ay önce girmiş motivasyonla konu açmışlarla dolu burada örnek olacak birisi lazım , bu satırları okudukça benim mental algoritmamın farkına varacak kişiler olmalı .

Pes edemeyiz beyler emin olun edemeyiz bana diyeceksiniz ki 'çok abarttın be' hayır dostlarım ben abartmadım , ilk düğmeyi yanlış ilikledik şimdi tüm düğmeleri geri açmaya korkuyoruz. Motivasyon aramıyorum saygı aramıyorum mutluluk aramıyorum uyku aramıyorum eğlence aramıyorum , o kadar uzun süre sustuğum zamanlar oluyor ki konuşmam gerektiğinde tekliyorum , kendimi yeniden programlıyorum yaşadıklarımdan gocunmuyorum hiç kimseye alınmıyorum hiçbir şeye takılı kalmıyorum , ben niye böyleyim diye sorgulamayı bıraktım bunun için strese girmeyi bıraktım biz insanlar balçık gibi her şekle girebiliriz , insanlar beyinlerini de programlayabilir yaşadıklarımın sebebi de buydu. Burada yalnızım diye korkmuyorum beni bekleyenler kervanlarıyla o yolları geçeli çok oluyor bende katılacağım onlara az kaldı . Problem o şu bu değil problem benim , yarın hayalimdeki kişi olmayacağım bunun farkındayım ama ona daha çok benzeyeceğim.
Şuan tam da bunları düşünüyorum kykda yalnız başıma odadakilerle fazla anlaşamıyorum konuşacak kimsemde yok ailem dışında acaba sorun bende mi dusunurken senin yazıni okudum artık korkmuyorum.

baruchspinoza

Yeni Üye
Ben de monk mode 1.gündeyim günlüğümü buraya yazacağım. Senin günlüğünü de takip ediyorum ve başarılar diliyorum. Pes etmek yok savaşmaya devam bol şans…

hi_2018

2018
13 EKİM CUMA : 12.GÜN :
Merhaba beyler nasıl gidiyor umarım sizde benim gibi hiç zorlanmıyorsunuzdur , sabah dersim vardı gittim ve yine en öne oturdum dersi dinledim alacağımı aldım ve kalktım , geçen seneyi hatırlıyorum da en arkada miyop gözleriyle kafasını telefona gömen bir çocuk vardı , o çocuktan en önde her şeyi dinleyen not alan , ders çalışan adama dönüşmenin rahatlığı bambaşkaymış .

Tekrar ediyorum her şey yolunda gidiyor örneğin bugün hasta olduğumdan hastaneye gittim röntgen çekinip antibiyotik ve soğuk algınlığı ilacı aldım kısacası her şey müthiş bazıları saçmaladığımı düşünüyor olabilir şu ana kadar ama hayır gerçekten çok içten söylüyorum her şey güzel gidiyor , başıma ne gelirse gelsin gülüp geçiyorum , hayatın gerçeğine yaklaşamadık bile bunu biliyorum öleceğimi biliyorum sadece sorumluluklarımı yerime getiriyorum , Tate ne diyordu 20 yaşında hala motivasyona ihtiyaç duyuyorsan zaten kaybetmişsin demektir

Herkese sağlıklı günler

hi_2018

2018
15 EKİM PAZAR : 14.GÜN :
Süreç her zamanki gibi kolay gidiyor zorlanmıyorum , çöküşler oluyor tüm gücüm ara sıra çekiliyor ama bunlar çok olağan o anları daha çok seviyorum genelde o anlarda saygım kendime artıyor . Mutlu olmaya gelmediğimin farkına varıyorum şu sıralar kafamda çalışmalarımı belli bir süreye bağlama planı var günde ne kadar zamanımı kendimi geliştirmeye adadığımı ölçmek istiyorum çünkü eğer günde ne kadar çalıştığımı görebilirsem üzerine çıkabilirim diğer türlüsü mümkün değil. Bugünden itibaren 8 saat gayet ayarında artık ilerlemeye başladık şimdi daha büyük adımlar atmak için çabalama vakti.

Sorabilirsiniz sen hiç mi yorulmuyorsun hiç mi kafanı kurcalayan şeyler olmuyor , hayır olmuyor çünkü olmasını istemiyorum . Zamanım daralıyor geçmişteki halime dönmek istemiyorum bunun için devam ediyorum , o kaçırdığım hayatı çok iyi biliyorum , belki iyi bir hayat değildi ama şimdi standartları çok daha yükseğe taşıyıp kaybettiğimden daha iyisini kurmak için yaşıyorum.

Görev bilinciyle yaşıyorum görev bilinciyle öleceğim , görüşürüz

hi_2018

2018
16 EKİM PAZARTESİ : 15.GÜN :
Artık acı sakladığım odalardan çıkmaya başladı , yalnızlığı köküne kadar hissediyorum kafam çok bulanık . Ailem yanımda değil fakülteden tanıdığım yok dün geceden beri psikolojik olarak çok çok zorlanıyorum . İçimdekileri anlatmam lazım ama biliyorum içimdekileri de anlatamam benle mezara kadar gidecek şeyler bunlar , istesem bile yapamam. Son sürat giden araçların olduğu otobanda sağa çekmişim kaputa yaslanmış gidenleri izliyormuşum gibi hissediyorum , beni zorlayan süreç değil onu soruyorsanız zorlanmıyorum bile ama psikolojik olarak bitik durumdayım , ben aramasam ailem bile aramıyor insan evladını bi arar sorar demi ? bundan da gocunmuyorum ama bunaltı basıyor , her yerden sıkışmış gibi hissediyorum bir yol ayrımına geldim artık , bundan sonra ya durumu kontrol altına alacağım yada boğazıma binen düğümle yok olacağım.

Kırılma noktasına gitgide yaklaşıyoruz bazı şeylerin farkındayım ama kendime yediremiyorum da bu gidişat nereye varacak nasıl sonlanacak hiçbir fikrim yok görüşürüz

hi_2018

2018
17 EKİM SALI : 16.GÜN :
Bugün hasta gibiyim öğleden sonraki derslere girmedim , ateşim var ve yaklaşık 4 gündür hafif ateş devam ediyor ilaçta çok işe yaramadı olmazsa yarın sabah tekrar hastaneye gideceğim yoksa bu hafif hafif gelen ateş beni çok yoruyor , düne bakarak psikolojik olarak toparlandım , dün içimde bir boşluk ve huzursuzluk vardı bir türlü geçmeyen bir iç sıkıntısı ve boş vermişlik hali , belki yoksunluğun belirtisidir olabilir , dün size anlattığım gibi kırılma noktasına ulaştım , sürecin başından beri söylediğim planlama işini bugün yaptım , ince ince hayatımı analiz ettim karakterimi ne zaman nasıl değiştiğimi , 6 yıl önceki beni 3 yıl önceki beni , en zirve olduğum zamanları ve en dip olduğum zamanları bu sadece pmo ile alakalı değil hayatımın her anı ile alakalı her şeyi düşündüm taşındım ve kendi değişimimle alakalı birçok çıkarım yaptım hatta yaptıkça bende şaşırdım çünkü bendeki değişimlerin hiçbiri rastgele olan değişimler değildi , hepsi zincirlerle birbirine bağlıydı birisi diğerinin sonucuydu.

Son 16 günüme baktığımdaysa 10 yılda gerçekleşen tüm dönüm noktalarından daha büyük birine geldiğimi ve o noktanın bugün artık parçalanmaya başladığını gördüm , her şey ilmek ilmek örülmüş gibiydi , sanki her şey beni büyük bir savaşa hazırlıyormuş gibiydi . Bu noktadan geçmişe temiz bir kafayla baktığımda bunu gördüm . Dün gece mahvolmuş şekilde yatağıma yattığımda her şeyin sonu gelmiş gibi hissettiğimde , sabah aynı ruh haliyle derse girip titremeye başladığımda bugünün böyle güzel bitebileceğini nereden bilebilirdim , bu düşünce aklıma ilk geldiğinde her şey ne kadar berbat giderse gitsin , ne kadar daralırsam bunalırsam bile asla pes etmemem gerektiğini kafama tekrar tekrar vurdu.

Sahalara tekrar dönüyoruz görüşürüz

hi_2018

2018
18 EKİM ÇARŞAMBA : 17.GÜN :
Bugün hastaneye gitmedim , sabah terleyerek uyanmıştım ateşim yoktu sonrasında akşama doğru tekrar arttı artık gittiği yere kadar ilaçlar bittiğinde geçmezse giderim , bugün kitap okumaya başladım yarınsa ingilizceye başlıyorum , her gün bunlara belli bir vakit ayırmayı ciddi ciddi düşünüyorum. Dopamin selini %50 oranında kestim ilerleyen günlerde daha da azaltıp ek kaynakları kesmeye başlayacağım , psikolojik olarak son 3 güne bakarak çok çok iyiyim ama üzerimde bir durgunluk var belki 5-6 gecedir ateşlenip uyku bastırmasındandır bilmiyorum çok fazla parametre var bir türlü tespit edemiyorum . İnsanların meyilli olduğu yer ağızlarının yandığı tarafın tam tersidir hatta çoğu kişi için orası tek kurtuluş gibi gözükür ve onu önerir elçi olurlar , tüm dramalardan uzaktayım hayatım drama olsa bile olabildiğincede uzak kalmak için çabalayacağım

Görüşürüz

hi_2018

2018
20 EKİM CUMA : 19.GÜN :
Süreçte ilerledikçe stres , anksiyete gibi duygular yavaş yavaş kayboldu . Rahat hareket etmeye başladım etrafımdakilerin hakkımda düşündüklerini daha az düşünmeye başladım . Enerjim gayet yerinde ateşim olsa da hasta olsam da enerjim hiç düşmüyor. Hayatımda ilk defa 13 yılın ardından dersleri dinlemeye başladım . Sürecin ilk günü borsaya girmiştim son 3 gündür meyvelerini alıyorum az para olsa da benim gibi cebinde son 20 lirası olan biri için çok yeterli , ders çalışmaya bu aralar vakit bulamıyorum dün 5 saat civarı kütüphaneydim fakat bugün yine proje mevzusu için yurda geri dönmek zorunda kaldım. Bölümle alakalı dersleri her gün geri kalan sayısal dersleri hafta sonu çalışmayı düşünüyorum.

Kadınların ilgisinin bana karşı arttığını fark ediyorum özellikle son 2 gündür , dersteyken önümdeki kızın biri belki 10 defa dönüp dönüp baktı birkaç olay daha var ama kısacası ilgileri arttı gibi geldi belki de zihnim eskiye nazaran daha parlak , çevremin etrafına varabiliyorum. Kadın işine girmeyi düşünmüyorum ki hayatım boyunca girmedim , sevgilim hiç olmadı flört ettiğim ama benim anlamadığım kızlar oldu , sebebi birazda ailemin bu konudaki ağır baskısıydı , bugün borsadan kazandığım parayı söylemek için aradığımda "sen derslerine çalış onlarla ilgilenme" dedi , yıllarca bu düşünce yapısı baskı halinde üzerimdeydi , hevesimi kursağıma koydu yine saolsun. Uzun süre bu baskıyla ders çalıştım 5.sınıftan 10.sınıfa kadar hep bu düşüncedeydim sanki benim düşüncem gibi ama dediğim gibi bu düşünce benim değildi yalnız kaldım bunalıma girdim ve ne üniversite sınavı nede başka bir şeye çalıştım bu seferde özgüvensiz diye baskılamaya başladılar fakat bilmiyorlar ki sürekli ders çalış baskının sonucuydu bu kızlarla aranda mesafe olsun baskısının sonucuydu bu ve belki sen bu baskıları yapmasan Anadoluda değil de İstanbulda Ankarada üniversite okuyacaktım.

Yeni yeni farkına varıyorum işte 16.günde bahsettiklerimde bu konu hakkında , her şey sebep sonuç zincirleriyle bağlı artık bu yarayı deşmenin pek mantığı yok , en iyi intikam başarılı olarak alınır . Elimden geldiğince bir şeyler için çabalıyorum bazen acı çekiyorum yoruluyorum ama ağlamanın sırası geçti , amacımız var ağlayarak sızlanarak nereye varılabilir ki ? kazananlar ve kaybedenler arasındaki ince çizginin üzerine sürüne sürüne geldim eski günlerime dönmeye hiç niyetim yok .

Süreçten bahsedecek olursam fevkalade gidiyor , en başlarda dediğim gibi bütünüyle zihin yapısıyla alakalı ve ben bu zihin yapısını kurdum o yüzden chaser , flatline vs. beklemeden makine gibi ilerliyorum.

Son olarak kafanızı şişirdiysem kusura bakmayın G

Görüşürüz.

hi_2018

2018
22 EKİM PAZAR : 21.GÜN :
Buraya çok şey yazdım , 1 saniye önce ise hepsini sildim ne gereği var artık bir önemi kalmadı , aynı şeyleri benden önce binlerce kişi konuştu benden sonrada binlerce kişi konuşacak , ben sessiz kalmayı tercih ediyorum .

Süreç nasıl derseniz , 21 gündür dediğim gibi çok çok iyi yani yarın kaza geçirsem hastanede elime telefonu alsam ve buraya girsem yine aynı şeyler dökülecek ağzımdan o yüzden ilerleyen zamanda bundan söz etmeyebilirim .

Yazamadığım süre içinde ders çalıştım , sayısal derslerden ikisini dün kütüphanede çalıştım bugünde 6 saat devirdim iyi kötü zaman geçti .

Görüşürüz

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6