Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şekeri Bırakırken Herşeyi Bırakmak

nocturna

Yeni Üye
Ya beyler, bir ay önce şekeri bırakma kararı aldım. herşey mükemmel gidiyor, şeker hayatımda yok bol su tüketiyorum bununla beraber olumlu olarak tırnak yememde kesildi. ama tek kotu tarafı sadece su içtiğim için hiç açıkmıyorum, ekmek, pilav, makarna ve unlu mamülleri hiç birini yemiyorum. Zolm bilmeden, vicudum açlığa dayanıklı oldu.Z eskiden pizza, hamburger ve her türlü şeyi yiyen ben artık canım istemiyor. sizce kotu bir şey mi bu, hiç acıkmıyorum delireceğim

Nirvana

Mars Yolcusu
Kaç kilo verdin merak ettim 1 ey içinde

Phönix

Ay Yolcusu
kac kilosun, gün de kac kalori aliyorsun, boyun ve yasin kac ? bunlari bilmeden iyi mi kötü mü bilemeyiz. Ama sekeri birakman büyük bir basari seni kutluyorum.

Son düzenleme:

raiden

Satürn Yolcusu
Ben bu forumda insanların kafaya takılmayacak şeyleri, hatta doğru olan şeyleri kafalarına takmalarına anlam veremiyorum. Su içtiği için acıkmamasını işin kötü tarafı olarak tanımlayan bir kişi yanlış düşünüyordur. Üzüldüğünüz şey, gayet normal bir şey hâlbuki. Suya ihtiyacınız olması, normal bir şey. Vücudunuzun açlığa dayanıklı olması da en doğalı. Asıl olması gereken bu. Anormal olan şey açlığa dayanamamak, sık sık ve ihtiyaçtan fazla yemek yemek. Şimdi bu anormal durumdan kurtulmuşsunuz. Sevineceğiniz yerde üzülüyorsunuz.

Rafine şekeri bırakmakla doğru bir iş yapmışsınız. Tebrik ederim. Darısı herkesin başına. Ama umarım şekeri bırakmak için meyve yemeyi de tamamen bırakmamışsınızdır. Buradaki asıl sıkıntı, karbonhidratı tamamen kesmeniz. İnsanın günlük enerji ihtiyacının bir kısmının karbonhidratlardan gelmesi gerekiyor. Buradaki tek mesele, sağlıklı karbonhidratlara devam ederken sağlıksız karbonhidratlara veda etmenin gerekliliği. Normal ekmek yerine ekşi mayalı tam buğday ekmeği yiyin (ama abartmadan), kuruyemiş yiyin, yağda kızartmamak koşuluyla patates yiyin, arada bir tam buğdaydan yapılmış makarna yiyin, pilavda sıkıntı yok, bulgur pilavı yiyebilirsiniz, abartmamak ve doğru tarifle yapmamak koşuluyla pirinç pilavı yiyebilirsiniz.

Son zamanlarda yanlış bir şekilde karbonhidrat karşıtlığı piyasaya çıktı ve moda oldu. Hâlbuki sağlıklı ve kaliteli karbonhidrat da vardır. Bütün karbonhidratlar sağlıksız değildir ve insanın ona da ihtiyacı var.

Karbonhidrat ve ekmek konusunda aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Açlık konusunda ise aşağıdaki videoyu tavsiye ederim:

Son düzenleme:

izleyici1

Yoda
makarna kepekli ekmek pilav yiyebilirsin
şeker olarak toz şekeri kola meşrubatı sadece kes yeter
üzüm karpuz portakal muz gerçek bal üzümden doğal şekeri alabilirsin

shape1
shape2
shape3
shape4