Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şekeri Bırakmak İçin Tavsiyeleriniz ?

Fitnesscialper

Yeni Fapstronot
Faydalarını kan değerlerimde ve günlük enerji seviyemdeki stabilitede gördüm. Ani iniş ve çıkışlar yok artık.

Mesela şöyle de bir faydası oldu; idmana gideceğim zaman enerjiyi anında boostlayabiliyorum kuru üzüm hurma vs. yiyerek. Çünkü artık şekere çok hassas vücudum, natural şekeri anında yararına çeviriyor.

Muhtemeldir ki bunun faydasını en çok 30umdan sonra göreceğim zira yaşlandıkça endokrin yapıları bozuluyor fakat rafine gıda tüketmemem muhtemelen beni daha geç yaşlandıracak. Dedemden biliyorum bu durumu :D

İlerde bir şey daha deneyeceğim o da karbonhidratı tamamen sıfırlamak olacak. Asetonik asit yüzünden kötü kokabilirim ama deneyeceğim onu da. Orda da enerji kaynağı olarak ketonları kullanacak vücut yani beyin için daha faydalı aslında.

Sözün özü seni temin ederim -uzun vadede bilhassa- daha iyi olacak.
Evet daha iyi hissediyorum daha enerjiğim duygu değişikliğim daha az

Cosanostra

Ay Yolcusu
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir yüksek karbonhidrat ve şeker tüketmekteyim. Son 1 yıldır tükettiğim şeker beni hem aşırı derece de yorgun hem de aşırı derece de isteksiz yapmaya ayrıca sanırım psikolojik olarakta etkilemeye ve utangaç yapmaya başkadı. Şekeri ve karbonhidratı uzun süre bırakmayı düşünüyorum bu sürece giren var mı ? Süreci nasıl atlatıyorsunuz ? Tavsiyeleriniz nedir yazarsanız sevinirim.
Kurutulmuş meyvelerde iş görür gibi incir, üzüm vs bunlar yapay gıdalardan çok daha organik ve ihtiyacı karşılar gibi. Bizi bu gıdalara yani çikolata bisküvi cips vesair gidalara iten belli sebepler var. Bu sebeplerden bir tanesi benim aklıma gelen psikolojik çünkü küçüklükten beri buna alıştırılıyoruz çevremizde ailemizde. Hemen iyi bir şey yapıldığında bir çikolata cipsle ödüllendiriyoruz. Bu ödüllendirilme daha sonra bağımlı hale getiriyor bizi, yani her iyi bir şey yaptığımızda bu sefer aile veya çevre tarafından değilde kendimiz tarafından ödüllendirmeye dönüyor iş. Bu gün kendimi nasıl ödüllendirsem diye düşünüyoruz ve ardından kola cips çikolata dondurma zaten bütün alışverişin dijital aygıtlarıda bu reklamları iyi yapıyor. Buda herkes kendini ödüllendireceği zaman ne yapar diye düşününce aklına bu abur cubur geliyor. Kendini ödüllendirmek bunlar olmamalı veya bunların yerine başka şeyleri bulmalısın ödüllendirmek adına benim psikolojimde yatanı paylaştım.

Cosanostra

Ay Yolcusu
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir yüksek karbonhidrat ve şeker tüketmekteyim. Son 1 yıldır tükettiğim şeker beni hem aşırı derece de yorgun hem de aşırı derece de isteksiz yapmaya ayrıca sanırım psikolojik olarakta etkilemeye ve utangaç yapmaya başkadı. Şekeri ve karbonhidratı uzun süre bırakmayı düşünüyorum bu sürece giren var mı ? Süreci nasıl atlatıyorsunuz ? Tavsiyeleriniz nedir yazarsanız sevinirim.
Bide özellikle bu şekerle alakalı abur cuburlar hep birşeyle ilintili mesela maç izlersin yanında ne gider cola cips dondurma, işte piknikte mangal yaparsın yanında ne gider elbette kola fanta cips çekirdek, vs bunun gibi hayatımızda yaptığımız şeylerle hep ilintili hale getirmişiz bu yapay gıdaları. Birden bırakmak o yüzden zorlaşıyor. Reklamlarda kafana vura vura aldıracak neredeyse. Çözüm olarak bunların yerini alıp seni bunlar gibi mutlu edecek organik gıdalarla doldurman çok yarar sağlar.

Abcdx123

Yeni Fapstronot
Şeker krizi geldiğinde ve öğünlerden sonra 3-5 şınav çekmek veya squat yapmak belki faydalı olabilir

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6