Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Seneniz Nasıl Geçti

SDG

Yoda
Yeniyıl arefesinde yıl sonu değerlendirmesi yapılması ve gelecek yıl adına yapılacaklardan bahsedilmesini hep tazeleyici ve heyecanlı bulmuşumdur.

Peki siz bu sene neleri iyi ki deneyimlediniz ? Neler öğrendiniz ? Neleri başardınız ya da hangi konularda farkındalık kazandınız ? Yılınız nasıl geçti ? İzlediğiniz hangi filmi en çok sevdiniz, hangi kitabı okurken akıp gitti zaman ?

Bu sonraki sene için hayalleriniz, hedefleriniz nedir dostlar ? ☃️

Hipokrat Adam

Yeni Üye
Kpssden iyi sayılabilecek puan aldım. Daha sonra işe başladım ve ortak ev aldık biraderimle.Farklı ortam ve farklı insanlar karakterler deneyimledim.Genel olarak iyi bir yıldı.İzlediğim en güzel film, aksiyonu bol, Six Undergraund isimli bir filmdi. Taht oyunları serisini okuyorum,güzel ve baya akıcı tavsiye ederim.Set halinde 9 kitap. 2023 hedefim, boçlarımın bitmesi, atanmak ve araba almak.Bunların dışında ortama 30-50 arası kitap okumak işimde daha iyi bir yere gelmek ve maneviyata daha fazla yönelmek gibi amaçlarım var.Göreceğiz bakalım neler olacak?

1. Neleri iyi ki deneyimledim?

Bu sene hayatımda ilk defa bir kızla buluştum. Normalde ilişkilerin zaman kaybı olduğunu düşünüyorum ve bir ara gerçekten bu düşüncemin boş olduğunu düşündüm ve kızlara yürümeye başladım. Sonrasında tanıştığım bir kız ile buluştum ve her ne kadar iyi geçmemiş olsa da bunu deneyimlemiş oldum. Başka bir kız ile buluşup basketbol maçı izlemeye gittim. Normalde ailem ile giderdim maç izlemeye ancak hayatımda ilk defa bir kız ile baş başa bir aktivitede bulundum.

Kız mevzusu dışında hayatımda ilk defa bir kürek yarışmasına katıldım. Haliç'te yarışa girdim ve Haliç'de kürek çekmenin, o koca gemilerin arasında suyun üstünde süzülmenin verdiği his bambaşkaydı.

Bu sene hayatımda ilk defa para kazandım. Hep ailemin eline bakarken bu sene staj yaptığım yerde bana maaş verildi ve böylelikle hayatımda ilk defa para kazanmış oldum. Verdiğim emeğin karşılığını görmek beni gerçekten mutlu etti. Çalışmanın ve sonunda gelen güzel sonuç olan para kazanımının ne kadar iyi bir şey olduğunu anladım.

2. Neleri öğrendim? Ne gibi konularda farkındalık kazandım?

Öğrendiğim en önemli şey, insanlarla konuşurken güleryüzlü olmanın ne kadar önemli olduğudur. Güleryüzlü bir şekilde konuştuğumdan beri etrafımdaki insan sayısı arttı ve insanlar bana daha çok ilgi ve önem gösteriyorlar. Bugün, staj görüşmesi için bir firmaya gittim ve güleryüzlü, samimi, sıcak bir şekilde davrandım ve sorumlu kişi ile konuştuğumda yüzünde bir tebessüm oluşturabilmek ve sonucunda da kabul almak gerçekten çok iyiydi.

Bunun dışında, antrenmanlardan önce karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme yapmak spor performansını gerçekten arttırıyor. Bunu bizzat deneyimledim. Antrenmandan önce bir şeyler yemediğimde çok erkenden tükendiğimi ve antrenmanı tamamlayamadığımı fark ettim.

Ne olursa olsun, zorluklara karşı pes etmemek, gözümüzde büyüyen ve yapmak istemediğimiz şeylere karşı zihnimizi kapatıp o şeyi yapmak bizi ilerletiyor. Zor bir ödev var diyelim ve o ödevi yapmak istemiyoruz. Zihnimizden o ödevi yapmamak için türlü düşünceler geçiyor ancak o anda susup o ödevi yapmaya başlayınca insan bir akışa giriyor ve sonunda o ödevi bitiriyoruz.

Zaman, para ve enerij kesinlikle çok büyük bir verimlilik ile kullanılmalı. Çünkü boşa harcanan her saniye, her kalori, her kuruş bize zarar olarak geri dönüyor.

3. Genel olarak yılım nasıl geçti?

Şu ana kadarki en verimli yılımdı. Derslerimde neredeyse 100%'lük bir başarı sağladım. Önceden bu kadar başarılı olamıyordum. İletişim olarak en iyi yılımdı. En çok sosyalleştiğim ve sosyal etkinliklere katıldığım yıldı. Ayrıca sportif anlamda da en iyi performansımı gösterdiğim yıldı. Bunların dışında, kariyer hedeflerime de odaklanarak çalışmalar da yaptım ve hala da yapmaya devam ediyorum. Zorlandığım anlar, pes etmek istediğim anlar oldu. Ancak pes etmemek, yaşadığım hüsranları değişim ve gelişim için kullanmak beni güçlendirdi.

4. Yeni Yıl için hedeflerim ve hayallerim neler?

Yeni yıl için ilk hedefim işe girmek. Bunun için günde 4 saatimi kariyerim için çalışmaya ayırmak istiyorum. İkinci hedefim ise kütlemi arttırıp hedef kiloma ulaşmak ve fit bir vücuda kavuşmak. Üçüncü hedefim ise hem kadınlarla hem de diğer insanlarla iletişimimi geliştirmek. Dördüncü hedefim ise boks yapmaya başlamak. Şu an kürek sporu ile ilgileniyorum ancak fiziksel kuvvetimi başka bir seviyeye çıkarmak istiyorum. Boks yaparak hem kondisyonumu, hem de kas kütlemi arttırmış olacağım. Bir de bunun yanında fiziksel gücümü gerektiğinde nasıl kullanmam gerektiğini bilmek bana güç katacak. Bunların dışında aklıma başka bir hedef gelmedi. Beşinci hedefim ise dış görünüşümü düzeltmek. Daha düzgün kıyafetler giymek, cilt bakımına önem vermek, parfüm kullanımı vb. şeyleri yapmak. Çünkü dış görünüşüme pek önem vermiyorum ve önem verirsem daha düzgün gözükebilirim. Şu an sweatshirt, kot pantolon, spor ayakkabı şeklinde giyiniyorum ve bu görünüşümü değiştirmek istiyorum.

Bu seneyi ve önümüzdeki sene için hedeflerimi bu şekilde özetleyebilirim.

Son düzenleme:

Delifisek

Ay Yolcusu
Peki siz bu sene neleri iyi ki deneyimlediniz ? Neler öğrendiniz ? Neleri başardınız ya da hangi konularda farkındalık kazandınız ? Yılınız nasıl geçti ?
Bu sene benim risk almaktan kaçındığım bir sene oldu, o yüzden fazla deneyim elde edemedim. Akademik açıdan benim için kötü geçti. Derslerimde başarı sağlayamadım ve şu an onun cezasını çekmekteyim de ama zamanla düzelteceğim. Onun dışında sağlıksız ilişkilerimden hemen hemen kurtuldum, yanında rahat hissetmediğim veya kendim olamadığım insanları hayatımdan çıkardım. Artık daha çok hayır diyorum. Kendimi stresimi yönetmek konusunda da epey geliştirdim, ufak şeyleri sorun olarak görmeyi bıraktım. Elde ettiğim en büyük deneyim pandemi sonrası okulların açılmasıyla yurda gitmem olabilir. Ütü yapmak, çamaşır yıkamak gibi bir insanın hayatını idame ettirmesi için gereken temel becerileri öğrendim. Ayrıca yurtta yaşamak bana pek çok şey de kattı: düzenli olmak, empati kurmak gibi gibi...
İzlediğiniz hangi filmi en çok sevdiniz, hangi kitabı okurken akıp gitti zaman ?
Yaklaşık bir ay önce İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası'nı okuduğumda daha önce okuduğum kitaplara nispeten bende daha farklı duygular uyandırdığını fark ettim ve daha önce keşfetmediğim için kendime kızdım. İkinci olaraksa Franz Kafka'nın Dönüşüm'ünü söyleyebilirim, oldukça akıcı bir kitaptı. Bu sene fazla film izlemesem de John Wick serisini herkese öneririm. Arkadaşımın ısrarı üzerine izledim ve normalde aksiyon sevmeyen bana bile kendini sevdirdi. Yine olsa yine izlerim, diyeceğim filmlerdendir benim için.
Bu sonraki sene için hayalleriniz, hedefleriniz nedir dostlar ? ☃️
Genel olarak şunları söyleyebilirim: Derslerimde başarı sağlamak, eğer önümüzdeki sene de çalışmazsam mezuna kalmam işten bile değil. Nofap'te başarı sağlamak istiyorum, p'nin her türlüsünü hayatımdan çıkarmak ve m yapmamak. İngilizcemi geliştirmek ve Almancamı temel düzeyin üstüne çıkarmak. Diksiyonumu ve iletişim becerilerimi geliştirmek. Kişisel gelişimde ivme kazanmak. Son olarak daha çok hata yapıp daha çok ders çıkarmak.

6 ay gibi bir zaman PMO'dan uzak durabildim bunu büyük bir başarı olarak görüyorum. Onun dışında birçok insan tanıdım şuan konuşmasam bile (özellikle kadın) Sporlarıma ağırlık verdim. Piskolojik sorunların üzerine gittim nasıl başaçıkabileceğimin farkına vardım. Artık beni etkilemiyorlar yok oldular bile diyebilirim. Onun dışında Kpss sınavında çok üst bir puan aldım. Mesleğime çok az bir zaman kaldığına inanıyorum bunun için çabalıyorum bu hafta spor sınavlarım var buna yoğunlaştım. Onun dışında sürecide oturttum diyebilirim. Yarın 10. Güne gireceğim. Şunuda fark ettim tıpkı eski 6 aylık sürecimde olduğu gibi sürece başlarken bir zorunluluk ihtiyacı ile başladım. Yani ya olacak ya olmayacak ben olacak tarafı seçtim. Biliyorum Neverfap'e yaklaşımım biraz kaba bunuda çok acılar çektiğime bağlıyorum. "Ya yaparsın ve mahvolursun yada yapmazsın." hep bu kafadayım.

Film olarak genelde WW 2 temalı filmler izliyorum hepsi güzeldi :) Kitap olarak genelde Atatürk'ün kendi yazmış olduğu kitaplar ilgimi çekiyor özellikle günlükleri.

ZOMBAK82

Ay Yolcusu
maddi anlamda çok kötü bir yıldı be forum..yıllar önce aldığım arsanın gün geçtikçe değersizleşmesi çok canımı yakıyor..onun dışında kriptoda battım..iş yerinde sıkıntılar...tek mutlu olduğum şey, tüm bunlara rağmen hala ayakta kalabilmem..herşey maddiyat mı diye yorum yapacaklar şimdiden söyliyim yapmasınlar..

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Açıkçası benim için fena olmayan bir seneydi. Yeni senede daha iyi hedefler belirleyip güzel bir şekilde yoluma bakacağım. Öncelikle daha fazla kitap okuyacak, PMO'dan tamamen kurtulmuş olacak, derslerde daha fazla bir başarı sergeleyecek ve kişisel gelişime oldukça önem vermeye çalışacağım. Temel amaçlarım şimdilik bunlar bakalım neler olacak :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6