Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şeytanın Sağdan Gelmesi

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
İnsan ilişkilerinde vardır böyle tipler şeytanı sağında olan. Mesela biri çok salakça bişey söylese de olumlu karşılık verir ve " kırmamak için " diye ahlaki bahane uydurur , veya baskı altında hissettiği kişiye iyi davranıp " ben iyiyim bundan öyle davranıyorum " diyen. Gülünmicek espriye güler , nasıl olduğuna bakmaksızın dinlemeksizin sürekli hoş gözükmeye çalışır insanlara , umursamamasına rağmen öyleymiş gibi yapar. Varmı böyle tipler olan etrafında

netherim

Merkür Yolcusu
Yok nabza göre şerbet ver. Yok köprüyü geçene kadar ayıya dayı de. Atasözlerimiz ve deyimlerimiz bile acı durumu gösteriyor. Millet nabza göre şerbet vereceğim derken karakterinden, ilkelerinden oluyor ama haberleri yok. Bir şeye de tepki verin abi bir duruşunuz olsun. Bir şekliniz olsun. Böyle tipler dolu olmaz mı sadece menfaatlerini düşünürler. Ama ne yazık ki zaten bu daha aileden tembih ediliyor. Aman oğlum aman kızım ters düşme kimseyle aman kimseyi üzme kırma. Kendi yoluna bak gibi gibi. Herkes ailesinin yansımasıdır. Ve evet bunu düşündüğünüzde ve topluma baktığınızda türk aile kurumunun ne kadar rezil durumda olduğunu daha iyi görürsünüz. Ekonomi, eğitim, adalet sorunu olduğu gibi aile sorunu da vardır. İnsanlar bunu görmezden geliyor. Eğer anneni ve babanı, akrabalarını sevmezsen hemen bir baskılar, ayıplamalar başlıyor. Nefret ediyorum şu hakkımı helal etmiyorum lafından senin benim üzerimde ne hakkın olabilir ki? Sen mi yarattın? Üremeseydin ben mi üre dedim? Keşke Avrupa'daki gibi 18'e gelince salınsak ama yok abi ölene kadar mesleğimizden tut, aşık olacağımız insana kadar karışıyorlar. Neyse konu dağıldı. Evet o tarz insanlar doludur hele Türkiye gibi gelir dağılımı adaletsizliğinin ve işsizliğin, stagflasyon yaşayan ülkeler de aileler zaten böyle olunması için tembih eder. Ve bu çok trajik bir olaydır.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Çözüm: Σσς

sigmalaşmak, sigmalaştırmak.

B

Brock

Misafir
Yok nabza göre şerbet ver. Yok köprüyü geçene kadar ayıya dayı de. Atasözlerimiz ve deyimlerimiz bile acı durumu gösteriyor. Millet nabza göre şerbet vereceğim derken karakterinden, ilkelerinden oluyor ama haberleri yok. Bir şeye de tepki verin abi bir duruşunuz olsun. Bir şekliniz olsun. Böyle tipler dolu olmaz mı sadece menfaatlerini düşünürler. Ama ne yazık ki zaten bu daha aileden tembih ediliyor. Aman oğlum aman kızım ters düşme kimseyle aman kimseyi üzme kırma. Kendi yoluna bak gibi gibi. Herkes ailesinin yansımasıdır. Ve evet bunu düşündüğünüzde ve topluma baktığınızda türk aile kurumunun ne kadar rezil durumda olduğunu daha iyi görürsünüz. Ekonomi, eğitim, adalet sorunu olduğu gibi aile sorunu da vardır. İnsanlar bunu görmezden geliyor. Eğer anneni ve babanı, akrabalarını sevmezsen hemen bir baskılar, ayıplamalar başlıyor. Nefret ediyorum şu hakkımı helal etmiyorum lafından senin benim üzerimde ne hakkın olabilir ki? Sen mi yarattın? Üremeseydin ben mi üre dedim? Keşke Avrupa'daki gibi 18'e gelince salınsak ama yok abi ölene kadar mesleğimizden tut, aşık olacağımız insana kadar karışıyorlar. Neyse konu dağıldı. Evet o tarz insanlar doludur hele Türkiye gibi gelir dağılımı adaletsizliğinin ve işsizliğin, stagflasyon yaşayan ülkeler de aileler zaten böyle olunması için tembih eder. Ve bu çok trajik bir olaydır.
Çok Güzel yazmışsınız hele de durumun aile ile olan bağını. Sen mi yarattın lafı herşeyi özetliyor aslında. Dine daha bağlı olsak aslında bu durum azalıcak

B

Brock

Misafir
Sigma male denilen bir şeyin espirisini yaptım :) Alfa erkeğin aksine kimseyi takmayan, heykelini diksek beton yetmeyecek adamlardır. Alfaya da beton yetmez tabi ancak sigmalar bi başka.
Sikma dediğin afedersin böyle sanki hiçbirşey duymuyomuş gibi veya herşeyi çok kısık gibi duyuyomuş hisediyomuş gibi yapan tipler mi cool dediğimiz? Yoksa sosyal uyumsuz tipler mi herşeye aksilenen filan

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Sikma dediğin afedersin böyle sanki hiçbirşey duymuyomuş gibi veya herşeyi çok kısık gibi duyuyomuş hisediyomuş gibi yapan tipler mi cool dediğimiz? Yoksa sosyal uyumsuz tipler mi herşeye aksilenen filan
Medyada tanıtılan herkesin bildiği sigma değil benim dediğim. Onlara kalsa zaten biteriz aman bulaşma :D

Eff

Yoda
18'e gelince salınsak ama yok abi ölene kadar mesleğimizden tut, aşık olacağımız insana kadar karışıyorlar.
Kendi paranı kazanmaya başladıktan sonra, aileni işine karıştırıyorsan bence hata sende. Olmadı çeker gidersin. Bence senin özgürlük alanına karışmamalı kimse.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6