Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Silahsızlandırma Tekniği(İletişim)

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
David Burns’ün iyi hissetmek kitabında açıklanmıştır. Birçoğumuz eleştiriye hassastır ve çabuk kırılır. Eleştiri karşısında ne diyeceğini şaşırır ve paniğe kapılır. Bu gibi durumlar için tasarlanmıştır. Amaç karşıdaki kişinin görüşü ne kadar saçma ve absürt olursa olsun doğruluk payı bulmaktır, bazen kısmi bazen tamamen. Ardından kendi görüşünüzü ifade edeceksiniz. Haksızsın, hatalısın gibi ifadeler karşı tarafı savunmaya iter. Haklı olduğunu ve onu anladığını dile getirmek önemlidir.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
David Burns’ün iyi hissetmek kitabında açıklanmıştır. Birçoğumuz eleştiriye hassastır ve çabuk kırılır. Eleştiri karşısında ne diyeceğini şaşırır ve paniğe kapılır. Bu gibi durumlar için tasarlanmıştır. Amaç karşıdaki kişinin görüşü ne kadar saçma ve absürt olursa olsun doğruluk payı bulmaktır, bazen kısmi bazen tamamen. Ardından kendi görüşünüzü ifade edeceksiniz. Haksızsın, hatalısın gibi ifadeler karşı tarafı savunmaya iter. Haklı olduğunu ve onu anladığını dile getirmek önemlidir.
Jordan peterson new age bir kadına bunu yapıyordu ilk izlediğimde vaybe çok zeki adam demistim.

İlgıli video :

John constantine

Mars Yolcusu
Dostum bu gibi durumlar hakkında Dale Carnegie' nin "söz söyleme ve iş başarma sanatı" tavsiye edilir

sekiz

Yeni Fapstronot
Bu eleştirinin mahiyetine göre değişir, iyimi kötümü amacı ne için ama genel olarak durup bir dinlemek haklıda haksızda olsa illa cevap vericem tribine girmemek iyi olabiliyor, o onun fikirleri işine yarıcak bir eleştiriyse dikkate alır konuşursun yada sadece dinleyip tamam dersin, fazla şey yapmamak lazım.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Bu eleştirinin mahiyetine göre değişir, iyimi kötümü amacı ne için ama genel olarak durup bir dinlemek haklıda haksızda olsa illa cevap vericem tribine girmemek iyi olabiliyor, o onun fikirleri işine yarıcak bir eleştiriyse dikkate alır konuşursun yada sadece dinleyip tamam dersin, fazla şey yapmamak lazım.
Eleştiriden kastım daha çok bir saldırı ya da hakaret. Saygılı bir eleştiriden etkilenmem zaten. Önemli olan orada bir saldırı sezmek, o zaman tepki veriyor vücut.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Jordan peterson new age bir kadına bunu yapıyordu ilk izlediğimde vaybe çok zeki adam demistim.

İlgıli video :
Güzel açıklıyor. Bu Jordan sosyal fobici adam değil miydi ya?

Videoyu biraz izledim. Manipülasyon tekniklerinden söz ediyor. Benim kastettiğim şey daha farklı. Birisi size hakaret ettiğinde, aşağıladığında nasıl cevap vermelisiniz üzerine. Mesela adam aşağı biri olduğumuzu, zekamızın düşük olduğunu söylüyor. David de evet aşağı biriyim bunu kabuk ediyorum diyor ya da benden zeki birçok insan var gibi karşı taraf ile aynı görüşte oluyor. Kabul edip soruyor bu beni neden değersizyapsın ki? Diyelim çirkinim. Bu beni neden değersiz yapar? Karşı taraf diyor kimse seni istemez. Diyelim ki öyle bu niye değersiz yapar gibi gidiyor. Sorular sormak ve aynı görüşte olmakla alakalı. Ardından müzakere ve kendi görüşünü bildirmek var.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6