Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sınav, Kişisel Gelişim Hakkında Tavsiyeleriniz ?

BaranBen

Yeni Fapstronot
Dostlar selam sizlerden bir küçüğünüz olarak hem yks (10. sınıfta neler yapılmalı) hem kişisel gelişim hem nofap hakkında birkaç tavsiye istiyorum.Kitap önerilerinizi alırım. Esenlikler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Önceliğin üniversite sınavın olsun Hedefinde yüksek olsun Kız olaylarıyla vs uğraşma nofap hakkında sitede milyonlarca tavsiye var kriz anında boş oturma squat şınav mekik vs egzersiz yap sesli kitap okuyabilirsin soru çözerken özellikle paragraflarda çok işe yarar Stoa felsefesine bak derim internetten Keşke bende senin yaşında olsam ah ah özledim o günleri lisenin tadını çıkarmaya bak daha full ders ders diyede kasma kendini

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Öncelikle şunu söylüyorum . Hayatın geleceğinde veya geçmişinde yaşama! Şu anki anına dönmek isteyen insanlar var. Liseyi özleyen keşke geri dönsem diyen insanlar var. Hayatın belli başlı dönemleri insanlar için önemli olsa da daha çok nasıl baktığın hayatının kalitesini etkiler. Belirtmek istediğim şu; sınava girdikten sonra hiçbir şey olmayacak. Level atlamış olmayacaksın hatta büyük ihtimal kısa süre sonra sınavı unutacaksın . Bu durum bir kanıyı yok ediyor; "Sınav çok önemlidir." Değildir , sınavı önemsersin ama bil ki sınav hiçbir şey. Hayatının keyfine bak hayatın merkezine kendini koy ve sınavı atlatılması keyifli bir görev olarak gör. Oyun gibi bir şey yani , belli şekillerde oynarsan oyunu kazanırsın . Ama bu oyunun bittiği anlamına gelmez sadece bir bölüm bitti. Bölümü oyun kadar önemseme.

Süreç hakkında tavsiye vermeyeceğim halı hazırda denediğim bazı teknikler var bilgi tecrübeye dönüşmedikçe paylaşmak kibirdir bence.

Kitap anlamında ise; Hiç alışkanlığın yoksa Sherlock Holmes kitapları idealdir. Biraz tecrüben varsa bir yazarın tüm kitaplarını okumak işe yarayabilir. Mesela Sabahattin Ali, Franz Kafka, Tolstoy(Bu biraz sıkar ama), Dostoyevski(bu da sıkar), Oğuz Atay(belli bir seviyeye gelince oku),Ahmet hamdi tanpınar. Yazar seçmek daha iyi bir sonuç verecektir. Ekstradan bir hayat yaşamak gibi bir şey olacaktır. Düşünsene hayatı boyunca yazar olmuş birisi yaşadığı tüm durumları, ordan burdan hallerini, kitaplara yansıtacak ve sen resmen onun hayatını okuyup yaşayacaksın.

Son olarak bir Dostoyevski alıntısı ile bitirelim;
"Hayat hayattır , karekökü almak değil"
(Yeraltından Notlar)

Enki

Satürn Yolcusu
10. Sınıfta yavaş yavaş yksye yönelik çalışmıştım hiçbiri aklımda değil sınav ayları düzenli çalış kendini geliştirmeye bak senin yerinde olsam sınıftaki toxic insanları kendimden uzaklaştırıp yeni arkadaşlıklar ve yeni hobiler edinirdim, ders anlamında 2 yılda unutacağın şeyler olacak ama zihinsel gelişimin hayat boyu seninle kalır

BaranBen

Yeni Fapstronot
10. Sınıfta yavaş yavaş yksye yönelik çalışmıştım hiçbiri aklımda değil sınav ayları düzenli çalış kendini geliştirmeye bak senin yerinde olsam sınıftaki toxic insanları kendimden uzaklaştırıp yeni arkadaşlıklar ve yeni hobiler edinirdim, ders anlamında 2 yılda unutacağın şeyler olacak ama zihinsel gelişimin hayat boyu seninle kalır
Üstadım zihinsel olarak nasıl gelişirim

Enki

Satürn Yolcusu
Üstadım zihinsel olarak nasıl gelişirim
Üstadım zihinsel olarak nasıl gelişiri
Dostum öncelikle daha çok oku, sanat dalına başla veya bir muzik aleti çal liseli ergenlerin yaptığı gibi sabah akşam valorant lol oynama bu oyun şirketleri seni sömürmekten başka bir şey yapmıyor eğer böyle arkadaşların varsa arana mesafe koy gerçekten arkadaş seçimi çok önemli
İkinci en önemli nokta ise bana göre podcast dinlemen olabilir birkaç kişinin podcastini dinliyorum birkaç yıldır ve artık olaylara daha rasyonel bakabiliyorum bence her gün yürüyüş yaparken vs podcast dinle
Tabii ki daha çok şey var ama onları senin araştırıp bulman lazım böylece kendin için rn iyisini kendin bulmuş olursun

BaranBen

Yeni Fapstronot
Dostum öncelikle daha çok oku, sanat dalına başla veya bir muzik aleti çal liseli ergenlerin yaptığı gibi sabah akşam valorant lol oynama bu oyun şirketleri seni sömürmekten başka bir şey yapmıyor eğer böyle arkadaşların varsa arana mesafe koy gerçekten arkadaş seçimi çok önemli
İkinci en önemli nokta ise bana göre podcast dinlemen olabilir birkaç kişinin podcastini dinliyorum birkaç yıldır ve artık olaylara daha rasyonel bakabiliyorum bence her gün yürüyüş yaparken vs podcast dinle
Tabii ki daha çok şey var ama onları senin araştırıp bulman lazım böylece kendin için rn iyisini kendin bulmuş olursun
Abi önerdiğini podcast kanallarını alırım müzikleri sildim artık full podcast dinliycem daha çok şey var dedin de biraz merakta kaldım açıkçası tabi yine araştıririm ama senin gibi birini bulmuşken deneyimlerinden yararlanmak istiyorum.Oyun oynamıyorum,kitap okuyorum bol bol su aralar pek başarılı olamasam da nofap yapıyorum bana başka önerin nedir

Skull

Venüs Yolcusu
Hangi Podcastleri dinliyorsun ?

Skull

Venüs Yolcusu
Dostlar selam sizlerden bir küçüğünüz olarak hem yks (10. sınıfta neler yapılmalı) hem kişisel gelişim hem nofap hakkında birkaç tavsiye istiyorum.Kitap önerilerinizi alırım. Esenlikler.
Anlık Gaza gelip her şeyi yapmaya kalkışma öncelikle Disiplin yarat sonra.
Genel kültür kas
Feslefe kas
Spor kas
Insan Psikolojisi kas (biraz)

Enki

Satürn Yolcusu
Abi önerdiğini podcast kanallarını alırım müzikleri sildim artık full podcast dinliycem daha çok şey var dedin de biraz merakta kaldım açıkçası tabi yine araştıririm ama senin gibi birini bulmuşken deneyimlerinden yararlanmak istiyorum.Oyun oynamıyorum,kitap okuyorum bol bol su aralar pek başarılı olamasam da nofap yapıyorum bana başka önerin nedir
Dostum böyle bir bilince ulaştığın için tebrik ederim öncelikle
Önerilecek çok şey var ben sadece yaptıklarımı söyledim onun dışındakileri senin bulman daha iyi olur şimdi ben burada yazarsam yazıda kalmış olur kendin keşvettiğin şey sana daha çok motivasyon sağlar, neverfap akademiyi takibi bırakma umut buralın çok değerli tavsiyeleri oluyor onları dinle uygula

Dot

Merkür Yolcusu
Gayet güzel tavsiyeler verilmiş. Hayatta başarılar.

Son düzenleme:

Eff

Yoda
10. sınıfta kitap okuma alışkanlığı kazan ve ingilizce çalış.
Türkçe dil bilgin kötüyse dil bilgisi çalışabilirsin. Onun dışında okulda derslerini dinle. Bu kadarı yeterli.

BaranBen

Yeni Fapstronot
10. sınıfta kitap okuma alışkanlığı kazan ve ingilizce çalış.
Türkçe dil bilgin kötüyse dil bilgisi çalışabilirsin. Onun dışında okulda derslerini dinle. Bu kadarı yeterli.
Sağol üstadım kitap okuyorum zaten İngilizcem iyi ama daha iyi yapacağım kitap önerin varsa alabilirim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6