Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sınav Konusunda Özgüven (Soru)

• Konuyu başlatan Mantıkçı Kişi
  • Başlangıç tarihi
M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Denemelere özgüvenim çok düşük giriyorum odağımı toparlayamıyorum süre yetiremiyorum. Misal bugün deneme oldum Matematiğin yarısı boş. TYT yi nasıl halledicem hiç bilmiyorum. Nasıl halledebilirim ?

Mertw

Yeni Fapstronot
TYT denemesine hemen geçme önce bölüm denemeleri yap. TYT Matematik nankör bir derstir düzenli tekrar, soru çözümü yapmazsan unutursun. Netlerini belli bir düzey arttırmak istiyorsan turlama tekniğini uygula. Süre yetiştirmek istiyorsan kronometre ile her soruya maksimum 1,2 dakika vererek çöz.

Enki

Satürn Yolcusu
Kankacığım hani çok kolay bilgi edinebileceğin konuları buraya yazmasan? Cevabını sen de biliyorsun tyt netini artttırman için eşşek gibi çalışman ve iradeli olman lazım. Burada hiç kimse yazdığı 2 3 satırla senin netlerini değiştirmeyecek ÇALIŞ ABİ ÇALIŞ zevklerin hedefinden öncelikliyse bu senin kabahatin burada motivasyon arama. Taktik istiyorsan da youtubeda 200 tane video vardır hiçkimse farklı bir şey söylemeyecek az kendin araştır. Yanlış anlama seninle alıp veremediğim yok seni düşündüğüm için böyle yazıyorum.Kırdıysam affola

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Kankacığım hani çok kolay bilgi edinebileceğin konuları buraya yazmasan? Cevabını sen de biliyorsun tyt netini artttırman için eşşek gibi çalışman ve iradeli olman lazım. Burada hiç kimse yazdığı 2 3 satırla senin netlerini değiştirmeyecek ÇALIŞ ABİ ÇALIŞ zevklerin hedefinden öncelikliyse bu senin kabahatin burada motivasyon arama. Taktik istiyorsan da youtubeda 200 tane video vardır hiçkimse farklı bir şey söylemeyecek az kendin araştır. Yanlış anlama seninle alıp veremediğim yok seni düşündüğüm için böyle yazıyorum.Kırdıysam affola
Bulduğum hiçbiri fayda etmedi. Ne yapacağımı ne yapmam gerektiğini hiç anlamıyorum. Herkes farklı bir şey diyor. Muhtemelen sorun psikolojiktir

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Her gece rüyalarıma giriyor. Mezun olduğumdan ya yine düşük çekersem diye geliyor uykumda bile rahat edemiyorum her sınava her denemeye düşük çekme düşüncesiyle giriyorum. Tekrar başarısız olursam diye sürekli kafa patlatıyorum.

masuaku

Venüs Yolcusu
Bir tane tyt matematik kitabı al ve kalan 5 aya yayarak çöz. Bunun yanında denemeleri, netleri umursamadan çözmeye devam et. Ayrıca günde 5, ilerleyen dönemlerde 10 tane olacak şekilde problem çöz. 5 ay sonunda tüm konuları tekrar bitireceksin. Zahmetli geliyor başta ama 5 aya yaydığında matematik netlerin epey yükselir.

Enki

Satürn Yolcusu
Her gece rüyalarıma giriyor. Mezun olduğumdan ya yine düşük çekersem diye geliyor uykumda bile rahat edemiyorum her sınava her denemeye düşük çekme düşüncesiyle giriyorum. Tekrar başarısız olursam diye sürekli kafa patlatıyorum.
Ya ben de öyle düşünüyordum ama saldım biliyor musun, benim değerim 80 sayfalık bir sınavla ölçülemez abi kimseninki ölçülemez. Sen bunları düşünme disiplinli ol çalış olmazsa da olmaz abi olacak diye bir şey yok zaten önemli olan senin o disiplini kazanman. İnan bana çok çalışıp kötü bir yeri kazansan da burada sen kârlısın çünkü o iradeyle başka işler yapıp daha iyi yerlere gelebilirsin.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Ya ben de öyle düşünüyordum ama saldım biliyor musun, benim değerim 80 sayfalık bir sınavla ölçülemez abi kimseninki ölçülemez. Sen bunları düşünme disiplinli ol çalış olmazsa da olmaz abi olacak diye bir şey yok zaten önemli olan senin o disiplini kazanman. İnan bana çok çalışıp kötü bir yeri kazansan da burada sen kârlısın çünkü o iradeyle başka işler yapıp daha iyi yerlere gelebilirsin.
Çok haklısın ne desem bilemiyorum son derece haklısın ama öyle bir dönemdeyim ki belki de herkes bu dönemde bu sınav kaderini belirliyor sanki. Bittiyse bittin geçerse geçtin diyor tam anlatamadım ama...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6